Bir Zamanlar Kıbrıs Oyuncu Kadrosu

Bir Zamanlar Kıbrıs Oyuncu Kadrosunda Kimler Var?

Bir Zamanlar Kıbrıs, TMC Film yapımı, Kıbrıs Türkleri ve Kıbrıs Harekâtını konu edinen Türk televizyon dizisidir. Gerçek bir vatan mücadelesinin anlatılacağı, TRT 1’in yeni ve iddialı yapımının ismi belli oldu. Tamamı Kıbrıs’ta çekilerek ulusal bir kanalda yayınlanacak ilk dizi olma özelliği de taşıyan “Bir Zamanlar Kıbrıs” yapımı, Kıbrıs Türk halkının varoluş ve özgürlük mücadelesini ekranlara taşıyacak. Peki bu iddialı yapımın oyuncu kadrosunda kimler var?

Bir Zamanlar Kıbrıs Ahmet Kural

Ahmet Kural Bir Zamanlar Kıbrıs dizisiyle ekranlara dönüyor. Kıbrıs Türk Halkının varoluş mücadelesini tarihi olaylar çerçevesinde sakız tüccarı Kemal Dereli karakterine hayat veriyor. Eşi İnci (Pelin Karahan) ve iki kızları ile birlikte adada mutlu bir yaşam süren Kemal’in hayatı, kanlı Noel gecesiyle başlayan olaylarla değişiyor. Kasabalarından sürülüp zorunlu göçe başlayan binlerce Türk’ün lideri haline gelen Kemal Dereli’nin mücadelesi izleyicilere aktarılacak.

Ahmet Kural (10 Kasım 1982, Kütahya), Türk oyuncu.

10 Kasım 1982 tarihinde emniyet müdürü babasının görev yeri olan Kütahya’da dünyaya geldi.Konservatuvarda okuyan ablasının etkisiyle oyuncu olmaya karar veren Kural, lise yıllarında tiyatro çalışmalarına katıldı, Selçuk Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema bölümünü bitirdi ve Bilkent Üniversitesinde master yaptı. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi aldı.

Eğitimine devam ettiği sırada Levent Kırca-Oya Başar Tiyatrosu kadrosuna dahil oldu. Tiyatro çalışmaları sürerken Fikrimin İnce Gülü adlı dizi ve TRT’de yayınlanan Evimin Erkeği adlı dizilerde aldığı rollerle televizyonda görünmeye başladı. Ardından Gazi adlı dizide başrol oynamaya başladı ancak rating’lerin düşük olması nedeniyle dizi 19. bölümden sonra yayından kaldırıldı. Aynı yıl içinde Güneşin Oğlu adlı sinema filminde Haluk Bilginer, Köksal Engür, Hümeyra ve Özgü Namal ile birlikte rol aldı. Ardından Ramazan Güzeldir adlı dizinin bir bölümünde oynadı.

2010 yılında Selçuk Aydemir’in yönettiği Çalgı Çengi adlı sinema filminde Murat Cemcir ile başrolde oynadı. 28 Haziran 2012 tarihinde Star TV’de yayınlanmaya başlayan İşler Güçler adlı dizinin başrollerini Murat Cemcir ve Sadi Celil Cengiz ile paylaşmıştır. Daha sonra Düğün Dernek adlı sinema filminde de Murat Cemcir’le başrolleri paylaştı. 2014 yılının Ekim ve Kasım aylarında vizyona giren Oflu Hoca’nın Şifresi isimli filmde bir Bakanı canlandırmış, Evliya Çelebi ve Ölümsüzlük Suyu adlı filmde de karga karakterinin seslendirmesini yapmıştır.

İlk bölümü 13 Şubat 2014 tarihinde yayınlanan Kardeş Payı dizisinin başrolünü Murat Cemcir ve Seda Bakan ile paylaştı.4 Aralık 2015 tarihinde vizyona giren ve 2015 yılının en çok izlenen filmi olan Düğün Dernek 2: Sünnet filminin başrollerini yine Murat Cemcir ile paylaşmıştır.

Tiyatro
Levent Kırca&Oya Başar Tiyatrosu
Ateşin Düştüğü Yer
Gereği Düşünüldü

Müjdat Gezen Sanat Tiyatrosu
Adı Menekşe

Bir Zamanlar Kıbrıs Serkan Çayoğlu

Serkan Çayoğlu Bir Zamanlar Kıbrıs dizisiyle ekranlara dönüyor. İmaj değişikliğine giden oyuncu Serkan Çayoğlu, TRT 1 ekranlarından yayınlanan Bir Zamanlar Kıbrıs dizisiyle izleyiciye ‘merhaba’ diyecek. Dizi, Kıbrıs Türk halkının varoluş ve özgürlük mücadelesini konu alıyor.

ANKARALI KARAKTERİNİ CANLANDIRICAK!

Rauf Denktaş’a yer verilecek dizide Serkan Çayoğlu, Türkiye‘den adaya gizli görevle gelen Ankaralı karakterini canlandıracak.… Ünlü oyuncunun hayranları heyecanla diziyi bekliyor. Bir Zamanlar Kıbrıs’ın yayınlanan fragmanları çok etkileyici oldu. Dizinin hikayesi de çok güçlü ve gerçek olaylardan esinlenilen hikayesiyle de herkesi derinden etkileyecek gibi görünüyor… Serkan Çayoğlu da kariyerinin en özel projelerinden birisinde yerini aldı.

Ekranlara “Bir Zamanlar Kıbrıs” ile döneceği için heyecanlı olduğunu dile getiren Serkan Çayoğlu hayat verdiği rolü şöyle anlatıyor;” Ben dizide devlet için çalışan, geçmişinde farklı ülkelerde görevlendirilen ‘Ankaralı’ karakterini canlandıracağım. Ne kadar tecrübeli olsa da, Adada şahit olduğu olaylar karşısında duygusal anlamda büyük zorluklar yaşayacak. Görevine olan bağı ve nişanlısına olan aşkı sayesinde ‘Ankaralı’ hayata tutunacak, hatta zaman zaman ikisi arasında bir seçim yapmak zorunda kalacak.” dedi.

Serkan Çayoğlu (d. 31 Mayıs 1987, Almanya), model, manken ve oyuncudur.

Hayatı
Modellik yapmayı düşünen Serkan Çayoğlu bir süre sonra oyunculuğa yönelmiş olup Ümit Çırak, Dolunay Soysert gibi isimlerden profesyonel oyunculuk eğitimi almıştır.

Eğitimini üniversitenin Ekonomi bölümünde Almanya da tamamlamıştır. İlk olarak 2012 yılında Kuzey Güney dizisinin sezon finalinde Merve Boluğur‘un İtalya’dan gelen arkadaşını canlandırmış olup sonrasında Zeytin Tepesi’nde yer almıştır.

Hande Yener‘in “Ya Ya Ya” klibinde de oynamıştır. Şu an Kiraz Mevsimi’nde Ayaz Dinçer rolünü canlandırmaktadır. Ayrıca bir ikiz kardeşi vardır.

Oynadığı diziler

Kiraz Mevsimi (2014) Ayaz Dinçer / FOX
Zeytin Tepesi (2014) Burak Altaylı / Kanal D
Kuzey Güney (2012) Merve’nin yurt dışından gelen arkadaşı / Kanal D

Bir Zamanlar Kıbrıs Pelin Karahan

Güzel oyuncu Pelin Karahan dizide İnci karakteriyle ekrana gelecek.Kıbrıs Türk halkının varoluş mücadelesini ekranlara taşıyacak olan Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinde İnci’ye hayat verecek olan Pelin Karahan, “Bütün bu olayların gerçek olduğunu, yaşanmış olduğunu da bilmek, oynarken çok başka bir his uyandırıyor bende” dedi.

PELİN KARAHAN İNCİ’Yİ ANLATTI…


Kemal Dereli’nin (Ahmet Kural) eşi, iki kız çocuğu annesi olan İnci dizide adanın varoluş mücadelesinde savaşan güçlü kadının sembolü haline gelecek.  İnci karakterini canlandırdığı için çok mutlu olduğunu dile getiren Karahan sözlerine şöyle devam ediyor; “ Benim canlandırdığım İnci karakteri, o zamanki mücadelenin içinde olan birçok aileden, birçok kadından bir tanesi aslında. Kendi halinde, görmüş geçirmiş, okumuş, adanın belirli ailelerden biri. Kemal’le evli ve iki tane çocuğu var. Güzel mutlu bir yuvaları var. Aslında her şey keyifli ve güzel başlıyor ancak Kanlı Noel dediğimiz gece ve sonrasındaki yıllarda yaşanan olaylar aileyi dağıtıyor ve paramparça ediyor. Burada İnci’nin duruşu benim için çok önemli. Milletine, devletine faydalı olmaya çalışacak. Ben İnci’ye hayat verdiğim için çok mutluyum. Bütün bu olayların gerçek olduğunu, yaşanmış olduğunu da bilmek, oynarken çok başka bir his uyandırıyor bende. O yüzden seyircinin de çok seveceğini, beğeneceğini düşünüyorum.”

16 Ekim 1984 yılında Ankara’da doğdu.Gerçek adı Vildan Pelin Karahan’dır.

Küçüklüğünde İzmir’in bir ilçesinde kısa süre kaldıktan sonra tekrar Ankara’ya döndü.

İlk okulu Ankara Arı Koleji’nde okudu. Ortaokulun bir bölümünü Ankara Gaziosmanpaşa İlköğretim Okulu’nda ve İzmir’de Ödemiş İlköğretim Okulu’nda tamamladı. Ankara Polis Koleji’ni bıraktıktan sonra eğitimine tekrar devam eden Pelin Karahan Ankara Sokullu Mehmet Paşa Lisesi’nden başarıyla mezun oldu. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi Turizm Otel İşletmeciliğinden mezun oldu.

Güzel oyuncu, okul yıllarında birçok faaliyete katılım gösterdi.

Dans ve taklit yönünden fazlasıyla kabiliyetli olan Karahan, İstanbul’a çalışmak için geldiğinde ek iş olarak çalışmak için Erberk Ajans’a kaydoldu.

Bu ajans aracılığıyla Çağan Irmak ile Demirdöküm reklam filmini çekti. Bu reklamların devamı da geldi. Coca Cola Light , Yedigün, Kit Kat Son olarak karşımıza Komili Şampuan Reklamı ile çıktı.

Başından bugüne kadar oyunculuk ne de sanatın herhangi bir kolu ile ilgili hiçbir merakı, çalışması ve altyapısı olmadığı halde üniversite yıllarında televizyon dünyasına girmesi arkadaşlarının desteği ile oldu.

Reklam çekimleriyle başladığı oyunculuğa Kavak Yelleri dizisiyle devam etti.

23 Ekim 2011 tarihinde bir süredir aşk yaşadığı Erdinç Bekiroğlu ile Barcelona’da gizlice evlendi 2013 senesinde boşandılar.

İkinci evliliği Bedri Güntay ile olmuştur. Bu evlilikten Ali Demir ve Eyüp Can adında iki oğlu olmuştur.

FİLMOGRAFİ
Muhteşem Yüzyıl
Kavak Yelleri
Yeter

Bir Zamanlar Kıbrıs Tayanç Ayaydın

TRT 1’in yeni dizisi “Bir Zamanlar Kıbrıs”ta, Kıbrıs Adası’nı Yunanistan’a bağlamak için kurulan EOKA-B.’nin liderlerinden Nikos Sampson’u canlandıran Tayanç Ayaydın, “Başta bu rolü kaul etmek ile ilgili çok tereddüt yaşadım. Ama en sonunda oynama kararı aldım.

Tayanç Ayaydın 7 Ağustos 1979, İstanbul’da dünyay gelmiş, Türk sinema ve dizi oyuncusudur.

Birçok sinema filmi ve dizide rol alan oyuncu 1979 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Tayanç Ayaydın Özel Doğa koleji mezunudur. Liseyi Tercüman Lisesi ve İstek Vakfı Lisesinde tamamlamıştır. Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nü tamamlamıştır. 2011 yılında oyuncu Bulut Köpük ile bir evlilik gerçekleştirmiş ancak aynı sene boşanmışlardır. Aliye dizisinde Doktor Kahraman karakterini canlandıran Tayanç Ayaydın bu dizi ile tanınmaya başlamıştır. 2009 yılıda Sakarya Fırat dizisinde Uzm.J.II Kad. Çvş. Osman Kanat rolünü canlandırmıştır. Tayanç Ayaydın 9 Şubat 2016 da Kanal D ekranlarında yayınlanmaya başlayan Hayat Şarkısı dizisi oyuncuları arasında yer almakta ve dizide Hüseyin Cevher karakterini canlandırmaktadır.

Filmografisi

Bir Zamanlar Kıbrıs 2021- Samson

Yeni Hayat 2020- Timur Karatan

Tek Yürek 2019- Halit Aslan

Kırgın Çiçekler 2017-2018 – Ejder

Emanet 2016- Mirza

Hayat Şarkısı 2016-2017 – Hüseyin Cevher

Son Bir Dans 2015

Zeytin Tepesi 2014 – Tarık

Aşk Kırmızı 2013 – Ferhat

Sakarya Fırat 2009-2013 – Uz. J. II. Kd. Çvş. Osman Kanat

Büşra 2009 – Yaman

Ey Aşk Nerdesin? – 2009 – Evlilik terapisti Serdar

11e10kala 2009

Aşk Yakar 2008 Selim

Pazar – Bir Ticaret Masalı 2007 Mihram

Sıla 2006 Abay

Kalbin Zamanı 2004 -Genç Cemil

Ziyaret 2004

Aliye 2004 -Dr. Kahraman

Gece Yürüyüşü 2004

Bir Zamanlar Kıbrıs Gülper Özdemir

Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu olan Gülper Özdemir,birçok dizide rol almıştı. Şimdi de TRT1 ekranlarına 1 Nisan Perşembe akşamı gelecek olan “Bir Zamanlar Kıbrıs” dizisinde başrol oyuncusu olarak Ayşe karakterine can verecek.

Gülper Özdemir Hayatı

Gülper Özdemir, 18 Kasım 1990 yılında Almanya’nın Frankfurt şehrinde doğan Türk oyuncudur.

Eğitiminin bir ksımını Almanya’da tamamlayan Özdemir, başladığı “Rein Main University of Applied Scienes/International Business School” eğitimini Amerika’daki “Truman State University’nde tamamladı. Bununla birlikte Almanya’da başladığı okulu bitirmiş ve Pariste de oyunculuk eğitimi almıştır.

Oyunculuk eğitimine önce Almanya’da başlamış. Hem Türk hem Alman tiyatrolarında sahne almıştır.

“New York The Living Theatre”a oyuncu olarak katıldı. Bununla birlikte Judith Malina’nın “No Place To Hide” oyununu sahneledi.

Gülber Özdemir’in Rol Aldığı Diziler

2015 Medcezir Arya Yardımcı Karakter

2016 Bana Sevmeyi Anlat Simge Aydın Yardımcı Karakter

2017 Kara Yazı Derya Uluçınar Başrol Oyuncusu

2017 Tutsak Elif Ersöz Başrol Oyuncusu

2018 Meleklerin Aşkı Melek Saymaz Başrol Oyuncusu

2019 Sen Anlat Karadeniz Hazan Başrol Oyuncusu

2021 Bir Zamanlar Kıbrıs Ayşe Başrol Oyuncusu

Tiyatroları

The Living Theatre/ No Place To Hide By: Judith Malina/ New York

Tiyatro Frankfurt/ Dünyanın Ortasında Bir Yer By: Özen Yula/ Frankfurt

Rudolf-Koch-Schule/ Bonnie and Clyde/ Frankfurt

Bir Zamanlar Kıbrıs Devrim Saltoğlu

Kıbrıs Türklerinin varoluş mücadelesini ekrana taşıyacak olan dizi, dönem dizisi olması nedeniyle oyuncuların imajları değiştirildi. Dönem kostümleri, saç ve makyajlarıyla karakterler geçtiğimiz günlerde tanıtıldı.

Dizide bu efsane lidere hayat veren isim ise ünlü oyuncu Devrim Saltoğlu olacak. 1963’ten başlayan hikayede oyuncunun Denktaş’a benzetilmek için imaj çalışması yapılmış. Yüzünün de Rauf Denktaş’ın gençliğine benzemesi, oyuncunun yeni imajıyla başarılı bir çalışma çıkarıldığını gösteriyor.

Yayınlanan tanıtımda, dönemin Kıbrıs Türk Cemaat Başkanı olan Rauf Denktaş’ın anavatan Türkiye’den istediği destek için yazdığı mektup, yaşanan katliamdan görüntülerle ekrana geldi. Dizide Rauf Denktaş’a hayat veren başarılı oyuncu Devrim Saltoğlu ilk kez konuştu. “Rauf Denktaş’ı, KKTC’nin ilk Cumhurbaşkanı’nı, mücadele dönemindeki lakabıyla ‘Toros’u bu dizide hayata geçirmek benim için çok büyük bir onur!” dedi.

Devrim Saltoğlu, 30 Haziran 1973 tarihinde Trabzon’da dünyaya gelmiştir. Sırasıyla, Trabzon Anadolu Lisesi, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi İtalyan Dili ve Edebiyatı bölümü ve A.Ü Devlet Konservatuvarı tiyatro oyuncululuğu mezunudur.

Üniversite eğitiminden sonra Devlet Tiyatroları ve çeşitli özel tiyatrolarda yer alan Devrim Saltoğlu, ardından Salt Tiyatro’yu kurdu. Kameralar karşısına ilk kez Üvey Baba isimli dizi ile geçti ve pek çok tiyatro oyununda yer aldı.

Şimdilerde, Star TV ekranlarında yayınlanmakta olan Güvercin dizisinde Celil karakterine hayat veren Devrim Saltoğlu, 1.78 metre boyunda, 80 kilo ve Yengeç burcudur.

Devrim Saltoğlu’nun rol aldığı diziler ve filmler:

2019 – Güvercin (Celil) (TV Dizisi)
2017 – Cennet’in Gözyaşları (Kaya) (TV Dizisi)
2015 – Bedel (Ferhat) (TV Dizisi)
2014 – Yağmur: Kıyamet Çiçeği (Ahmet) (Sinema Filmi)
2013 – Osmanlı’da Derin Devlet (Patrona Halil) (TV Dizisi)
2011 – Kirli Oyunlar (Sultan Abdülaziz) (TV Filmi)
2010 – İhanet (Kerem) (TV Dizisi)
2010 – Kızım Nerede (Doktor) (TV Dizisi)
2010 – 72. Koğuş (Solezli) (Sinema Filmi)
2009 – Kapadokya Düşleri (Beyazıt Hoca) (TV Dizisi)
2008 – Mıhlıçay Aşıkları (Kemal) (Sinema Filmi)
2008 – Goncakaranfil (Zehir Osman) (TV Dizisi)
2007-2008 – Parmaklıklar Ardında (TV Dizisi)
2006-2007 – Sıla (Cihan) (TV Dizisi)
2005 – Keloğlan Kara Prens’e Karşı (Biricik Şefi) (Sinema Filmi)
2005 – Kayıtdışı (TV Dizisi)
2004 – Melekler Adası (Alp) (TV Dizisi)
2003 – Asmalı Konak – Hayat (Seyhan) (Sinema Filmi)
2002 – Asmalı Konak (Seyhan) (TV Dizisi)
2001 – 90-60-90 (Sedat) (TV Dizisi)
2000 – Üvey Baba (Barmen) (TV Dizisi)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir