Bir Garip Aşk 1.Bölüm Özeti

Ailesi Khushi’yi Suçlar!

Ablası Payal’in düğün hazırlıklarına yardım eden Khushi, damat ve ailesi ile gizlice görüşmek için otele gider. Hindistan’ın en ünlü moda tasarımcısı Arnav Singh Raizada o gece otelde büyük bir defile düzenlemektedir. Khushi yaptığı bir hata sonucu kendini bir anda defilenin ortasında bulur. Defile bir anda
karışır ve Arnav her şeyi berbat eden Khushi’ye kızar. Yaşanan aksilikler Payal’in düğününün iptal olmasına sebep olmuştur. Arnav’dan nefret eden Khushi ilerleyen günlerde onunla bir kez daha karşılaşacaktır. Khushi ve Arnav arasında neler olacak? Bir Garip Aşk 1.bölüm özeti başlıyor.

Evde tam bir bayram havası vardır. Evin büyük kızı Payal evlenecektir. Evin halası çok mutlu bütün gün dans edeceğini söyleyip durur. Yalnız Payal’in gözü yaşlıdır. Çeyiz parası için çok faza para istenmiştir. Babası da dükkanını ipotek ettirmiştir. Bu Payal ve Khushi’ye çok dokunur. Khushi bunu damatla konuşup halletmeye karar verir. Damadın ailesinin bu parayı istediğinden haberinin olmadığını düşünüyorlardır. Abla kardeş evdekilere çaktırmadan bu meseleyi çözeceklerine inanır.

Khuski motoruna atlayıp kaldıkları otelin yolunu tutar. Yolda da meraklı gözler ona bakıyordur. Tiyatro da gelini canlandırdığını o yüzden böyle giyindiğine söyler. Yanlarındaki çocuk peki damat nerede diye soru sorar? O anda havada helikopter görülür. Helikopterin içinden önemli bir şahsiyetin indiği görülür. Tüm kameralar onu çekiyor bir yandan fotoğrafı çekiliyor ve soru soruluyordur. Arnav geldiği yere uzun uzun bakar ama çokta onu mutlu eden anılar olmadığı aşikardır. Geçmişe gider ve bir el silah sesinden sonra anne diye bağırır. Yıllar önce atıldıkları bu evi Arnav şimdi satın almış ve onu atan adamı şimdi de o atıyordur.

Bir Garip Aşk 1.Bölüm Özeti

Arnav şimdi satın aldığı bu yerde defile gösterisini yaptıracaktır. Arnav Sing Raizada oldukça iş konusunda mükemmeliyetçi biridir ve asla hata yapılmamalıdır. Khuski de gele gele bu gösterinin ortasına bomba gibi düşer. Damat tarafını arıyorken manken sanılır ve birden podyuma doğru atılır. İnsanlar meraklı gözlerle Khuski’ye bakıyordur. Yanındaki iki kız ona sakin olmasını ve yürümesini söylerler. Khuski yürürken düşer kendini Arnav’ın kollarına bırakır.

Bu saatten sonra Khuski’yi kolay kolay bırakmazlar. Khuski bir türlü derdini anlatamaz. Arnav da Khuski’nin para karşılığı yaptığını düşünüyordur.

Evde de Payal’in düğünü iptal olmuştur. Çünkü Khuski dükkana ait belgeleri de yanında götürmüş ve damat tarafı ses çıkmayınca kapıdan konvoy geri dönmüştür. Üstüne Khuski’nin de akşama kadar evde olmaması tüm okları ona itmiştir.

Ailesi Payal’e sorular sorar ama oda sorulara cevap vermez. Khuski’nin başına bir şey gelmesinden korktuğu anda anlatmaya karar verir ama Khuski’nin motorunun sesi duyulur. Tüm aile kapıya çıkar. Khuski düğünün iptal edildiğini duyunca çok üzülür. Annesi ona kendilerini herkese rezil ettiği için kızar. Zaten bir halaları var düşman başına yangına sürekli körükle gider. Konuşmanın sonunda Khuski’nin annesi zaten benim kanımdan değilsin diyerek son noktayı koyar. Bu sözler Khuski’nin canını çok yakar. Baba olaya müdahale eder ve herkesi susturur. Payal de Khuski’ye sarılıp sen benim kardeşimsin der.

Ertesi gün tüm mahalle mabede gideceğini söyler. Khuski dualar etmeye başlar. Duasından biri de Arnav’ı tekrar görmek ve ona haddini bildirmek. Bu karşılaşma gerçekleşiyor ama Khuski kendisine çok zıt düşünceleri olduğunu görüyor. Aralarında restleşme yaşanır. Arnav defile deki tüm pozların basına sızmasını ister.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir