Baş Tacım 81.Bölüm Özeti – 11 Eylül Cumartesi

Arçu ve Sachin Çok Hasta! Manav İkiye Bölündü

Baş Tacım 81.bölüm özetinde herkes yine Arçu ve Manav’a karşı duruyor. Arçu annesiyle trende karşılaşıyor ama Soluchana yüzüne bakmıyor. Baş Tacım 81.bölüm özeti devam ediyor.

Manav ve Archana, Shravani’ye teşekkür etmediklerini hatırlar. Bu yüzden ikili Shravani’ni yanına gidiyor. Shravani kapıda Arçu ve Manav’ı görünce olumlu olarak karşılar. Onlar adına mutlu olduklarını söyler. Bu arada Shravani tası tarağı toplamış Abd’ye gideceğini söyler. Sachin’in ise Savita da olduğunu anlatır. Archana’dan oğullarına iyi bakmasını ister.

Malohar Soluchana’yı düşünceli görünce kızına gidip bakmasını ister. Soluchana, Arçu’nun bir seçim yaptığını ve gittiğini söyler. Malaohar da seçim yapmasını ondan kendisinin istediğini belirtir. Soluchana beni seçmediğine göre o pis yerde yaşayabilir der.

Kaostan beslenen Mançu ise iş yerinden izin alıp Arçu’nun ne kadar kötü durumda olduğuna bakıp keyiflenecektir.

Mançu gelip laf sokmaya başlar. Burası çok kötü cehennem gibi demeye başlar. Manav gelince de onunla ileri geri konuşur. Manav’ı sıkıntıya sokar. Archana da sen artık yavaştan git der.

Mançu eve gelince Arçu’yu görmeye gittiğini söyler. Evi en ince detayına kadar anlatır. Evdekiler ağlamaya başlar. Mançu ne yapmaya çalışıyor birlikte yaşamaya kalksalar kabul edecek mi?

Manav işe girmiştir. Ama bu şoförlük içi hiç iyi bir işe benzemiyordur. Adamlar karanlık tiplerdir. Manav araba sürerken polisin peşine takıldığını görür. Adamlar ona hızlı sürmesini ister. Manav polisleri atlatınca patronu onu ödüllendireceğini söyler.

Archana’nın evine ise sarhoş bir adam girer. Bu adam saçma sapan konuşmaya başlar. Ardından karısı gelip adamı alıp götürür. Archana’dan da özür diler. Archana kapıyı sıkıca kilitler. Ardından Manav gelir ve Archana çok korkmuş şekilde ona sarılır. Olup biteni anlatır. Manav onu bırakıp gittiği için üzülür. Archana ona işi ile ilgili sorular sorunca cevaplamaktan çekinir.

Ertesi gün Arçu annesini trende görür. Arçu yanına oturunca Soluchana afallar. Arçu annesinin kendisiyle konuşmasını ister. Annesi ise konuşacak bir şeylerinin olmadığını söyler. Verdiğin kararınla şu haline bak der. Archana ben mutluyum diye ifade ediyor. Soluchana ise herkesi mutsuz ederek yanıtını veriyor.

Archana eve döndüğünde Manav evdedir. Archana’nın gözlerindeki kızarıklığı fark eder. Arçu saklamaya çalışsa da annesiyle karşılaştığını ve yüzüne bakmadığını söyler. Bu zamana kadar mutlu olmam için çabalıyordu ve ben mutluyum diyor. Manav evlenme şekillerinin yanlış olduğunu bu yüzden kızgın olduğunu vurgular. İkili birlikte dışarı çıkıp eğlenmeye karar verir.

İkili dışarıdayken Satish onları görür ve rahat bir nefes alır. Günlerdir onları aradığını söyler. Satish iş konusunda neden yanına gelmediğini sorar. Satish ikisinin sonsuza dek mutlu olmasını diliyor. Bu yüzden bir yerde oturup onlara bir şeyler ısmarlar. Satish onları hayranlıkla izler.

Her şey iyi giderken Manav’ın işi bazı şeyleri sekteye uğratacak gibi duruyor. Yine arabada giderken polis sirenlerinin duyulmasıyla patronu hızlanması gerektiğini söyler. Manav neden polisten kaçmak zorunda olduklarını sorgular.

Arçu evdeyken Manav’ın arkadaşı gelir. Manav’dan haberi olup olmadığını sorar. Arçu ağlamaya başlar. Polis kovalamacısında bir kaza olduğunu öğrenir. Arçu Manav’ın neden polisten kaçtığını sorar. Archana deliye döner ve yolda koşturmaya başlar. Kafasında ise sadece Manav’ı bulmak vardır.

Vinod, Jaywant’ın ofisine gelmiş ve daha iyi bir iş bulduğu için Jaywant’a teşekkür ediyordur. Düğün günü hakkında konuşurlar. Jaywant olgunlukla karşılasa da bu durumu içten içe hazmedemiyordur.

Manav ise eve gelir ama Archana evde yoktur. Şimdi herkes Arçu’yu arar. Manav trende bir kızın yaralandığını eve götürüldüğünü duyar. Kafasında Vinod’un Aru’yu alıp evine götürebileceğini düşünüp Karankajlar’a gider. Onlara Arçu’yu sorar. Biz tüm bağlarımızı kopardık neden burada olsun cevabını alır. Manav olanları anlatıp vakit kaybetmemek için oradan ayrılır. Evdekiler ise endişelenmeye başlar.

Manav karakola gitse de umduğunu bulamaz. Hatta oradakilerle kavga edip karakoldan atılır. Archana’yı kaybettiği için oturup ağlamaya başlar. Manav eve dönüğünde Arçu’yu evde bulur. Karankajlar da fazla endişelidir. Vinod annesinin daha fazla üzülmemesi için gidip bakmaya karar verir. Kapıdan Arçu’nun iyi olduğunu görünce içeri girmeden geri gider. Bu Arçu için ağlamak için yeni bir fırsattır.

Savita da o mahalleye gelir. Arçu onu görünce sevinir. Ama Savita bağırarak herkesi başlarına toplayıp Arçu hakkında yüksek sesle konuşur. Arçu yine ve yeniden ağlar.

Archana, Savita’nın sözlerinden sonra düşüp bayılır. Manav içeriye girdiğinde onu yerde baygın olarak bulur. Varsha ve Satish ise kendi arasında konuşuyordur. Satish Arçu’yu suçlamamasını Jaywant ile evlendiğinde de mutsuz olacağını bu yüzden Soluchana’nın yine mutsuz olacağını vurgular. Yaptıklarına ve ablasının desteğini unutan Varsha, annesini bu denli üzdüğü için ablasını affetmeyeceğini söylüyor. Varsha’nın ağzına ıslak hamam terliğiyle vurmak lazım.

Doktor gelip Archana’yı muayene eder. Onun iyi beslenmesini ve dinlenmesini ister. Manav yavaştan suçluluk psikolojisine giriyor.

Bu arada Manav’a Sachin’in hasta olduğu haberi gelir. Manav koşup Savita’nın yanına gider. Savita ağlıyordur ve evde yalnızdır. Manav onu doktora götürür.

Öte yandan Soluchana da Arçu için endişelenir. Kızını düşünmekten kendini alıkoyamıyordur. Bir an önce onunla buluşup kouşmak istediğini söyler. Malohar ile birlikte görmeye gitmeye karar verirler.

Doktor Sachin’in durumunun kötü olduğunu ve gözlemleyeceklerini söyler. Soluchana da kızın bakmaya gider. Onu içmeye çalışırken bardağı elinden düşürdüğünü görür. Kızına evleneli birkaç gün oldu şu haline bak deyip kızar. Archana Manav’ı savunmaya devam eder.

Manav iki arada bir derede kalır. Savita onu yalnız bırakmaması için yalvarırken Manav ise Arcu’nun da hasta olduğunu söyler. Savita neredeyse Manav’ın gitmesine izin vermiyordur. Manav evine gittiğinde Soluchana ve Malohar’ı görür. Arçu’nun ateşinin düşmesi için ilaç istiyorlardır. Manav ilacı alır ama aklı da bir yandan Sachin’dedir. Bunu Soluchana’ya nasıl açıklayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir