Baş Tacım 70.Bölüm Özeti – 31 Ağustos Salı

Baş Tacım 70

Manav Hapiste!

Baş Tacım 70.bölümde Prakash’ın oyunlarıyla Manav kendini hapiste bulacak. Darmesh ise kendi başını kurtarmak için Manav’ı mı günah keçisi ilan edecek! Baş Tacım 70.bölüm özeti devam ediyor.

Baş Tacım dizisinde tüm ailenin birlikte olduğu büyük bir tören kutlaması vardır. Herkes bu törendeyken Prakash yanına iki adam alıp fabrikadaki bozuk makineden parçalar alıp satmayı düşünür. Gece yarısı hırsızlık için fabrikaya gelirler.

Törende ise danslar edilir. Manav ve Arçu çok konuşmamaya dikkat ederler. Bhavna, Soluchana’nın yanına gidip Varsha’nın hamile olduğu halde çalışmasından mutsuzdur. Bu yüzden kızıyla konuşmasını ister. Prakash ve adamları ses duyup saklanır. Ajit iş için görevlendirilmiştir. Ajit fabrikadaki tuhaflık dikkatini çeker. Bozuk makineler açılmış ve sıcaktır. Ajit bir şeyler sezse de olayın üstüne gitmez.

Adamlar Ajit gider gitmez kaldıkları yerden devam ederler. Ama iki adama elektrik çarpar ve ölür. Prakash işin içinden nasıl sıyrılacağını düşünürken polisi arayıp ihbarda bulunur. Polis Prakash’ın ifadesiyle Satish’e ulaşır. Satish olay yerine gelince gözlerine inanamaz. Ardından Darmesh’te gelir. Polis ikisini tutuklaması gerektiğini söyler. Darmesh ise bunu yapamayacaklarını zaten makinelerin bozuk olduğu için kullanımının yasak olduğunu söyler. Prakash ifadesinde Manav’ın bu bozuk makinelerdeki parçaları alıp satma düşüncesini iki ölen adamla paylaşırken duyduğunu bu yüzden onları takip ettiğini söyler. Polis bu yüzden tören alanına gidip Manav’ın tutuklandığını söyler. Savita ve Arçu hemen ağlamaya başlar. Manav suçsuz olduğunu hiçbir şey yapmadığını anlatmaya çalışır.

Jaywant Arçu ve Darmesh fabrikaya gelmiştir. Jaywant makinedeki parçaların eksik olduğunu söyleyip bence de bu parçaları Manav çaldı diye ekliyor. Prakash’ta atlayıp Jaywant’a destek verir. Arçu bunun imkansız olduğunu Manav’ın asla böyle bir şey yapmadığını söyler. Jaywant tüm kanıtların Manav’ı gösterdiğini söyler. Allahaşkına kaç kanıt varda oklar Manav’ı işaret ediyor. Arçu itiraz etmeye devam eder.

Fabrikada çalışan işçiler Manav’ın tutuklanmasını protesto etmeye başlar. Satish durumu sakinleştirmeye çalışır. Savita ağlamaya başlar. Oğlunun neden tuzağa düşürüldüğünü sorgular. Jaywant makinelerin sorumluluğunun Manav’a ait olduğunu ve ölen işçilerle telefonla konuşurken görüldüğünü söylüyor. Son zamanlardaki atışmaları da sayarsak bu Manav’ın intikam planı olabilir diyor.

Darmesh ve Jaywant karakola gidip Manav ile konuşur. Manav hiçbir şey yapmadığını söyler. Polis, Darmesh’i de araştıracağını onunla da ilgili kanıt bulursa onu da tutuklatacağını söyler. Darmesh ve Jaywant polise gider. Jaywant, Darmesh’e önce kendisini düşünmesini ister. Polis fabrikayı araştırmaya kalkarsa başlarının belaya girebileceğini söyler. Avukat ise başlarını kurtarabilmek için Manav’ı günah keçisi ilan edilmesini ister. Manav’a tüm sorumluluğu üstüne aldığına dair kağıt imzalatmasını ister. Darmesh başka yol yok mu diye sorar? Jaywant ise bunu yapmaları gerektiğini söyler.

Darmesh ve Jaywant düşünceli. Bu kağıtları hazırlasalar bile Satish ve Arçu’nun onayını almalarının imkansız olduğunu söylüyor.

Vandu annesini sakinleştirmeye çalışır. Savita bir oğlunun öldüğünü diğerinin hapislerde olmasına dayanamayacağını söyleyip ağlar. Jaywant’ın annesi ise Soluchana’yı arar. Çıkan dedikodularla ilgili Arçu’nun ne cevap verdiğini sormak istemiştir. Ama Jaywant’ın annesi Soluchana’nın henüz eve gitmediğini Savita’nın yanında olduğunu anlayınca sadece Arçu da değil tüm ailede tuhaflık olduğunu sezer. Kadın benim sorunlarımla uğraşacak zamanınız yok deyip kapatır. Soluchana endişelenir.

Jaywant’ın annesi Arçu’nun Jaywant’a karşı Manav’ı savunmasına çok bozulmuştur. Babası da bu konu hakkında konuşmaları gerektiğini söyler. Arçu’nun hareketleri düzelene kadar bu düğünün olmasını istemezler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir