Baş Tacım 7.Bölüm Özeti – 29 Haziran Salı

Manav YALAN SÖYLEDİ! Gerçek Ne Zaman Ortaya Çıkacak?

Baş Tacım 7.bölüm özetinde Archana’nın ailesi damat adayı olarak Manav’ı uygun bulmuşlardı. Yalnız bilmedikleri bir şey vardı. Manav eğitimsiz ve düşündükleri kadar rahat bir hayatı yoktu. Mançu’nun da arayı kaynatmasıyla Manav’a teklif götürülür.

Mançu Manav’ın annesiyle konuşur. Kadın ilk başta sert çıkar. Daha sonra Archana’nın evi çevirecek hamaratlı bir kız olduğunu duyunca fikri değişir. Ayrıca Archana’nın fotoğrafını görünce çok beğenir.

Manav’ın ailesi de bu teklif karşısında heyecanlanmıştır. Manav ise kendisine teklif geldiğini duyunca direk reddeder. Evlenmeyi düşünmüyordur. Zaten aklıda Archana’dadır. Manav Archana’nın fotoğrafına bakmadan reddeder. Annesi de karşı tarafı arayıp cevaplarının olumsuz olduğunu belirtir.

Soluchana yine yıkılır. Ama reddedildiklerini söylemez. Başka bir kılıf uydurur. Arcaha ise annesinin yalan söylediğini anlar ve sarılıp ağlaşırlar.

Ertesi gün Archana ve Manav mabette karşılaşırlar. Yine yağmura yakalanırlar. Manav Archana’yı korumacı davranınca Archana buna gerek olmadığını söyler. Evlilik teklifini reddettiği için suçlu hissetmemesini söyler. Manav ise duyduklarına anlam veremez. Daha sonra kafası dank eder. Ona teklif Archana’dan gelmiştir. Manav teklifin ondan geldiğini bilmediğini söyler. Çünkü aşık olduğunu ve o kızdan başka kimseyi düşünmediğini belirtir. Archana da sevdiği kıza kavuşması için temennide bulunur.

Tabi Manav eve gidince her yeri didik didik edip Archana’nın fotoğrafını arar. Annesine fikrini değiştirdiğini söyler. Annesi de Soluchana’yı arayıp haber verir ve durumu izah eder. Archana da mabetten gelip annesine Manav’ı gördüğünü ve sevdiği kızdan bahseder. Soluchana ise Manav’ı sevdiği kız sensin der. Anne kız birbirine sarılır.

Archana ve Manav tekrar tren istasyonunda karşılaşırlar. İkisininde telefonu aynı anda çalar. Manav’ın ailesi Archanalar’a yemeğe gidecektir. Mançu ise önden tekrar erkek tarafını ziyaret edip Manav’ın eğitim durumu hakkında yalan söylemesini ister.

Manav’ın babası bu özel günde yine sarhoştur. Bu yüzden anne oğul birlikte tanışmaya giderler. Soluchana o bilindik konuşmayı yapar. Sıra Manav’ın eğitim durumuna gelince annesi ballandıra ballandıra anlatır. Manav’ın ağzı açık kalır. Annesinin söylediklerine karşı da gelemez. Manav şimdi ikilemde kalmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir