Baş Tacım 69.Bölüm Özeti – 30 Ağustos Pazartesi

Baş Tacım 69

Jaywant, Arçu’dan Manav’la Arasına Mesafe Koymasını İstiyor!

Baş Tacım 69.bölüm özetinde Jaywant Arçu ile beraber çalışamayacağını söyler. Varsha’nın bu bölüm hamile olduğunu öğreniyoruz. Bazı işçilerin işten çıkarılması ortalığı karıştıracak. Baş Tacım 69.bölüm özeti devam ediyor.

Baş Tacım 69.bölüm özetinde Malohar ve Arçu, Jaywant’ın evine geliyor. Malohar onları yapılacak olan festivale davet eder. Jaywant’ın annesi kabul eder. Jaywant özel olarak Arçu ile konuşmak istediğini söyler. Jaywant iş yerinde Arçu’nun konumunun kendisinden yüksek olduğunu bu yüzden işte ayrılmak istediğini söyler. Arçu her zamanki gibi kendini öne atıp kendisinin ayrılacağını söyler. Böylece Jaywant şirketin en tepesine çıkma hayallerin bürünür.

Satish Arçu’ya işle ilgili birkaç belge getirir. Arçu’nun kafası dağınık olduğu için toparlayamaz. Satish neler olduğuu sorar. Arçu işi bırakmak istediğini söyler. Jaywant ile arasında geçen konuşmayı anlatır. Satish bunun saçmalık olduğunu söyler.

Arçu tören için bir şeyler almaya gider. Manav ile karşılaşırlar. Birlikte sohbet ederken insanlar onları görür. Bu dedikodular tören alanına kadar gelip Jaywant’ın annesinin kulağına değer. Jaywant’ın annesi şoke olurken kadınlar Arçu’nun ilk kocasını unutması gerektiğini söyler.

Baş Tacım 69.Bölüm Özeti Devam Ediyor!

Bhavna hala Varsha’nın yanına gidip torun istediğini söyler. Bu kadın da Varsha’ya ısrar etmemesi gerektiğini öğrenemedi. Varsha da hazır olmadığını tekrarlayıp durur. Ardından tekrar Varsha kusmaya başlar. Bhavna kullandığı ilaçlar yüzünden Varsha’nın hastaneye götürülmesi gerektiğini söyler. Satish Varsha’yı götürür ve doktor hamile olduğunu söyler.

Darmesh iş yerine yeni makinelerin geleceğini bu yüzden bazı işçilerin çıkarılmasını istediğini söyler. Jaywant, Satish Darmesh’in haklı olduğunu söyleyince Satish, Jaywant’a fikrini sormadığını belirtir. Bu durumu işçilere açıklama görevi Arçu’ya verilir.

Arçu bazı işçilerin çıkarılacağını söyler. Listede Manav ve Ajit’in ismi de vardır. Manav bu duruma çok kızar. Yanlış bir şey yapmadıklarını ve bu şekilde adaletsiz davrandıklarını söyler. Darmesh gelir ve stratejik davrandıklarını ifade eder. Manav ve Darmesh arasında tartışma çıkıyor.

Manav Arçu’ya da kızgındır. Kendilerine haksızlık yapılırken yanında durmamıştır. Rasika da Ajit’in sebepsiz yere işten atılmasına kızıyor. Bu yüzden bir yazı hazırlayan Rasika bunu Ajit’e verir. Ajit’te iş yerindekilere imzalatır.

Arçu ve ailesi, Jaywant’ın ailesinin evine gider ve aarti töreni yaparlar. Jaywant’ın annesi Soluchana ile özel konuşmak istediğini belirtir. Arçu’nun hala Manav ile görüştüğünü ve bu durumdan rahatsız olduklarını söyler. Nişanda ailesine saygı duyup çağırdıkları için bir şey demediğini ama şu durumun çok fazla olduğunu söyler. Soluchana da kızıyla konuşacağını söyler.

Gece olduğunda Soluchana kızının odasına gelip Manav ile arasında neler olduğunu sorar. Arçu karşılaşmalarını anlatır. Jaywant’ın ailesinin rahatsız olduğunu söyleyip mesafe koymasını ister. Arçu ise bunun mümkün olmayacağını söyleyip annesini huzursuz eder.

Ajit tüm işçilere kağıtları imzalattıktan sonra annesini arayıp haber verir. Rasika Vandu’ya yemeği hazır etmesini ve Darmesh’e bir ders vereceğini söyler. Anlaşılan Rasika eforunu gereksiz şeylere harcamıyor artık.

Baş Tacım 30 Ağustos Pazartesi Günü Neler Olacak?

Rasika, Darmesh’in ofisine gider. İmzalanan kağıtları uzatır. Rasika Darmesh’ten insanları kovmamasını istiyor. Darmesh, Rasika’ya kim olduğunu soruyor. Ajit’in annesi olduktan sonra kadın derneğinin eski başkanı olduğunu da ilave eder. Sizin gibilerle nasıl baş edileceğini iyi biliyorum diyor. Rasika, Darmesh ve Satish’e şirketi iyi yönetmek mi yoksa kapatmak mı istediklerini sorar?

Arçu ve Jaywant arasında da Manav konusu geçer. Jaywant Arçu’ya güvendiğini ama geçmişi unutup geleceğini kurmasını gerektiğini söyler. Toplumdaki insanlarda rahatsız ediyordur. Arçu sürekli Manav benim dostum deyip durur. Soluchana da onları dinler. Aarti için zamanın geldiğini söyler ve içeri geçerler.

Ajit iş konusunda hala endişelidir. Rasika halletmek için zaman ister. Rasika, Vandu’ya planını anlatıyor ama Vandu ondan önce okuyup bildiğini ifade ediyor. Rasika mutlu oluyor. Ajit Vandu2nun da her şeyi bildiğini görünce şaşırır. Rasika Vandu’nun iyi bir sekreter olabileceğini savunur. Ajit’te annesinin Vandu’yu böylece kabul ettiğini görünce sevinir.

Manav, Ajit’e düğünn tarihinin belirlendiğini söylüyor. Ajit umurumda değilsiniz ne haliniz varsa onu yapın yeter artık edasında. Manav Ajit’ten bir şey söylemesini ister. Çünkü desteklenmeye ihtiyaçları varmış. Başından beri milleti dinlemeyip burunlarının dikine gidinler yumurta kapıya dayanınca destek bekler oldular. O sırada yanlarından Arçu geçer. Manav onu durdurur. Arçu durduğunda Jaywant’ı görüyor. Bu yüzden konuşmadan gider. Manav ilk defa benimle konuşmadı diyor. Ajit’te ne bekliyordun diye soruyor. Jaywant’ın yerinde kim olsa bundan hoşlanmayacaktı diyor.

Ajit annesinin yanında başka birisiyle ofise geldiğini duyar. Rasika insan hakları başkanıyla birlikte geliyor. İnsanları makine ile değiştiremeyeceklerini söylüyor. Rasika, Darmesh’i köşeye sıkıştırır. Böylece kimseyi kovamayacaktır. Herkes Rasika’ya teşekkür ediyor. Arçu da mutludur. Manav ile bakışıp gülümserler. Jaywant bunu görünce çıldırır.

Manav eve gelir ve Rasika’nın yaptığı şovu anlatır. Savita kocasına artık Rasika’ya iyi davranmamız gerekiyor deyip gülmeye başlarlar. Arçu’nun yaptığı densizliği Manav da yapıyordur. Düğün davetiyesine Karankajlar’ın adını yazar. Manav da onları kutsamalarını ister. Manav gittiğinde Jaywant’ın ailesi de oradadır. Yine Soluchana’nın yüreği ağzına gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir