Baş Tacım 39.Bölüm Özeti – 31 Temmuz Cumartesi

Soluchana Manav ve Ailesini Nişandan Kovdu!

Baş Tacım 39.bölüm özetinde her şey yolunda giderken Ajit’in nişana gelmesi yine iki aile arasında gerilime yol açar. Arçu da kendi ailesine kızar. Öte yandan Shavrani ise komşuların hamile olduğunu öğrenmesini ister. Baş Tacım 39.bölüm özeti devam ediyor.

Baş Tacım dizisinde Damodar karısı Savita’yı nişana gitmek için ikna eder. Savita ise sadece 10 dakika kalacağım diyerek gitmeye ikna olur. Nişan törenine gittiklerinde Manav’ın da orada olduğunu görürler. Savita kocasına çıkışırken Damodar da bilsem herhalde seni getirmek için ısrar etmezdim der.

Törene Ajit’in gelişi sinirleri bozar. Ajit ise yerinde rahat durmaz ve Savita ile Damador’un yanına gidip damarlarına basar. Savita sessiz kalan bir tip olmadığı için kısa sürede kavga çıkar. Soluchana ise gelip Ajit’e patlamak yerine Manav’a çıkışarak ailesini de alıp gitmesini ister. Soluchana burada gerçekten ayıp ediyor. Savita bile onca kavgaya olaya rağmen davete icabet edip gelmişken Soluchana onu kovuyordur.

Savita da Manav’a bak gör kimler için gelip hizmet ediyorsun der. Manav da kırılarak oradan ayrılır. Arçu ise kocasının ailesinin evinde saygı görmediğini söyleyerek oradan ayrılır. Varsha ise sesii çıkaramadığı için içi içini kemiriyordur. Satish’in annesi ise Ajit’i koruduğu için Soluchana’ya teşekkür eder. Aile bağlarının kuvvetlendiğini vurgular.

Varsha ve Satish’inde yüzü gülmüyordur. Onlarında nişan töreni bozulmuştur. Ama tören kaldığı yerden devam eder. Varsha Ajit’in davet edilmesine kızar. Satish’in annesi de Ajit diye tutturmuştur. Tören bittiğinde ertesi gün Holi Bayramıdır. Satish’in annesi herkesi davet eder.

Savita ise eve dönerken çok sinirlidir. Arçu’nun evde kalması için ailesiyle görüşmesini istemez. Arçu da bunu kabul eder. Arçu Manav’a Ajit’i şikayet etmek isterse onu destekleyeceğini söyler. Manav da herkesin düzeninin bozulacağına tekrar kargaşa çıkacağı için şikayet etmeyeceğini söyler.

Evde ise Varsha sitemini dile getirir. Vinod ise evliliğini tehlikeye atmaması için bu olaya çok fazla karışmamasını ister. Varsha öyle haksızlıklara karşı tepkisiz kalacak bir kız olmadığı için bu Vinod’un söylediği söz geçersiz kalır.

Evde de Satish annesinin Ajit konusunda fazla ısrarcı olmasına şaşırır. Anne ise Varsha’nın oğlunu değiştirdiğine inanır. Anne oğul arasında klasik konuşmalar olur. Satish’in babası da oğluna destek verir.

Savita ise Shavrani’ye gerçekten Manav’ın nişana gitmesine izin verip vermediğini sorar. İzin verdiğini öğrenen Savita Shavrani’nin saf olduğunu Arçu’nun ikisinin arasına girip onları ayırmak için plan yaptığını söyler.

Savita Arçu’da Ajit ile ilgili kaseti isteyip Manav’a verir. Manav yine aynı sözleri söyleyerek kaseti çöpe atar ve Ajit’i şikayet etmeyeceğini söyler.

Bayram günü Savita Shavrani ve Manav’ın pojaları rahat yapabilmesi için taşır. Arçu ise Shavrani’nin artık 5 aylık hamile olduğunu komşuların fark edeceğini söyler. Shavrani ise öyle bir çıkışır ki Savita bile korkar. Shavrani zaten artık doktor gidip geleceğini söyler. Herkes öğrensin kimseden saklayacak bir şeyim yok der. Shavrani borusunu öttürüp aşağı iner. Tabi ki Shvarani’nin karnı fark edilir. Arkasını toplayan Arçu olur. Komşular Arçu’yu kutsar.

Varsha ise sinsice Rasika ve Ajit’in yanına gidip lafını bir güzel onlara sokar. Bu evde geçirdikleri son günler olduğunu söyler. Yakında bu evin gelini olarak onlara kapıyı gösterir. Yaşa Varshu!!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir