Baş Tacım 37.Bölüm Özeti – 29 Temmuz Perşembe

Manav ve Shravani Nişanlanıyor!

Baş Tacım 37.bölüm özetinde Varsha ve Vaishu Manav’ın nişanlanacağını öğrenmiş ve bu olaya ikili engel olmaya çalışacaklardır. Varsha ve Vaishu gizlice evden çıkarlar. Archana durumu anlar ve arkalarından onlara yetişmeye çalışır. Archana törene tahammül edemeyecekken iki kız kardeşi yüzünden resmen törene koşar adım gidiyordur. Baş Tacım 37.bölüm özeti devam ediyor.

Archana kız kardeşlerine bu olaya karışmamalarını bu onların kararı olduğunu söyler. Vaishu Varsha’ya bu duruma karışmamaları gerektiğini söyler. İşler daha da sarpa sarabilecektir.

Arcahana kızları yolladıktan sonra törene dahil olur. Herkes Manav’ın Archana ile evliyken neden apar topar Shravani ile evlendiğini sorgular. Sesler daha da gür çıkınca kapılar kapanır. Savita sorulara kulak tıkar. Bu sorunu da yine çözen Archana olur. Mahkeme kararı yüzünden mecburen kaldığını söyler. Pek ala ben bu nişana katılıyorken sizin endişeniz neden der. Komşular da Archana razıyken biz neden tartışalım ki derler. Komşular daha çok Savita’nın Shravani gibi altın yumurtayı kaçırmak istemeyeceğini söylerler.

Savita yine de Archana’ya açıklama yaptığı için kızar. Archana ise gerçekleri anlattığını söyler. Manav da Archana’yı destekler. Nişanlanmamızdan çekinmiyorsun da açıklamaktan mı çekiniyorsun der.

Manav ve Archana mutfaktayken Manav incindiğini biliyorum ama birbirimizi unutmamız gerekiyor der. Arçu ise unutamayacağını söyler.

Savita ve babanın evlilik yıldönümüdür. Savita her yıl olduğu gibi bu yılda unutmuştur. Yine Sacin’le ilgili anılar canlanır. Shravani, Sacin’i hatırlayıp duygulanır. Manav ve Archana yıl dönümü için birlikte yemek hazırlar. Vandu da kapıdan abisi ve Arçu’yu izler. Vandu ,Archana’nın yanına gelip özür diler. Arçu ile ikisi sarılır. Misafirler için hazırlık yapmaları gerektiğini söyler. Vandu nişanda çıkan karışıklıktan sonra kimsenin gelmeyeceğini söyler. Archana komşularla konuşup bu krizi de çözer.

Shavrani Savita’yı yıl dönümü için hazırlar. Ona takması için mücevherler getirir. Savita tabi kendinden geçerek yok takmayayım dese de hemen takıp takıştırır. Taktığı altınları öpmeyi de ihmal etmez.

Savita komşularının gelmesine şaşırır. Komşuları da biz her gün kavga ederiz bugün kavga olmayacak sadece kutlama olacak der. Müzikler açılır ve herkes dans etmeye başlar.

Manav’ın telefonu çalar. Mumbai’de bir trende patlama olduğunu öğrenir. Herkes apart topar babayı aramaya başlar. Çünkü baba o trene binecektir. Manav hastaneye koşar. Koridorlar hep hastalarla doludur. Kimse sorularına cevap vermez.

Savita ile ilgilenenlerse Soluchana ve Arçu olur. İkili Savita’yı sakinleştirmek için çaba harcar. Savita yıl dönümünde kendisini bırakıp gittiğini söyler. Arçu Manav’a yardımcı olması için Vinod’u arar. Vinod ile Manav istasyona giderler. Patlamanın hangi vagonda gerçekleştiğini araştırırlar. Tam da babanın bulunduğu alanda patlama olmuştur. Archana tv de Manav’ı görür ve onun yanına gitmeye karar verir. Herkes üzgünken baba ise alkolün etkisiyle sızmış ve trene binmemiştir. Ayıldığında kalabalığı merak eder ve ünlü birinin geldiğini düşünür. Patlamanın olduğunu öğrenince bir an önce eve gitmesi gerektiğini düşünür. Herkes karşısında sapasağlam babayı görünce mutlu olur. Archana ve Manav’da bu güzel anı sarılarak kutlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.