Baş Tacım 36.Bölüm Özeti – 28 Temmuz Çarşamba

Archana Balkondan Düşer! Manav ve Savita İlgileniyor…

Baş Tacım 36.bölüm özetinde tüm aile Archana’nın peşinde pervane olur. Archana büyük bir kaza atlatır. Balkondan aşağı düşer.Manav endişeliyken Savita Archana ile yakından ilgilenecektir. Baş Tacım 36.bölüm özeti devam ediyor.

Baş Tacım 36.bölümde Vandu’nun asması gereken çamaşırları Archana alır ve balkona çıkar. Tarun ve Manav’da kapıdadır. Archana çamaşırı asarken yanından geçen yaramaz çocuk onun düşmesine neden olur. Archana yüksekte düşerken alt kattaki balkon tahtasına asılır. Ama o asıldığı tahta parçası da yerinden oynar. Archana metrelerce yükseklikten yere düşer.

Manav ve Tarun koşarak Archana’nın yanına gelir. Archana kanlar içinde baygın yatıyordur. Heme n onu kucaklayıp eve çıkarır. Evdekiler meraklı gözlerle toplanır. Savita yine Archana’yı beceriksizlikle suçlayıp alay eder. Bu kez Manav annesini susturur. Manav ise çok endişelidir Archana için çırpınıp durur.

Bu arada doktorda çağırılır ve Archana muayene edilir. En az iki gün dinlenmelidir ve ağrısı çok olacaktır. Zaten Arçu’nun canının yandığı çok bellidir kız durmadan ağlayıp durur. Arçu kendine geldiğinde ise Manav ona süt hazırlamaya gider. Shavrani ise bu zamana kadar Arçu’nun kendisine yardım ettiğini sıra kendisinde olduğunu Manav’a söyleyerek sütü kendisi hazırlar.

Manav Archana’nın durumunu ailesine de haber verilmesi gerektiğini düşünür. Arçu hayır dese de haber verilir. Aile gelir ve Arçu için çok endişelenirler.Soluchana hemen kızını eve götürmek ister. Savita ise ilk defa Soluchana ile aynı fikirde olduğunu söyler. Arçu’nun durumunun iyi olmadığını bu yüzde seyahat edemeyeceğini söylerler. Soluchana ise kızı Vaishu’yu Archana’ya bakması için bırakır. Savita da zaten Arçu’ya bakmayacağı için dünden razı olur.

Shavrani dahil komşular herkes Manav’ın Archana’ya nasıl baktığını konuşurlar. Onun çok iyi bir koca olduğu konuşulur. Shavrani’de Manav konusunda şanslı olduğunu söyler. Diğer bir dedikodu malzemesi ise Arçu’nun yanında kız kardeşinin kalıp ona bakıyor olmasıdır. Komşular Savita’ya laf sokup durur. Savita da karar değiştirip Vaishu’yu evine yollar. Soluchana ise yine kızı için endişelenmeye devam eder. Bu şartlar altında ona kim nasıl bakacaktır?

Gece olduğunda Archana’nın ağlama sesi duyulur. Savita Vandu’ya seslense de kızı uyanmaz. İş Savita’ya kalır. Savita bu anlarda komik görünecek. Archana banyoya gitmek istiyordur. Savita ise kalkması gerektiğini söyler. Archana acı içinde yere düşer. Savita daha fazla ilgilenmeye çalışır. Komşular bağıranın kendisi olacağını sanacaklarını söyler. Savita Archana’yı banyoya bıraktıktan sonra bir bekçi gibi işini bitirene kadar kapıda onu bekleyeceğini söylüyor. Savita kızı Vandu’nun Archana’nın yerinde olabileceğini hatırlayıp Arçu’ya yardıma devam ediyor. Ağrısı olup olmadığını soruyor. İlaçlarının yerini sorar. Onun için hemşire, bekçi olduğunu vurguluyor.

Savita’nın bu ilgisini Manav da fark eder. İçinden keşke Arçu ilk geldiğinde böyle davransa her şey daha iyi olurdu diye geçirir. Arçu’nun ailesi kızlarını görmek için geri gelirler. Vinod kardeşinden özür diler.

Diğer tarafta ise Rasika Satish ve Varsha evliliğini duyar. Kızı Mançu’nun derhal eve dönmesini söyler. Mançu burun kıvırsa da annesi ikna eder. Evi kendi üstüne yapmasını söyler. Satish ve ailesi de düğün gününü kararlaştırmak için gelirler. Uygun bir tarihte anlaşılır.

Archana ve Maav birlikte mabede gidip törene katılacaklardır. Archana ise zor hareket eder. Manav Archana’nın acıyı en az şekilde hissetmesi için ona yardımcı olur. Tören esnasında peder Arçu’nun sindursuz ve mangalsutrasız katılamacağını söyler. Manav ise Archana’nın alnına sindur sürer.

Evde ise bu durum kargaşaya yol açacaktır. Savita Archana’nın başından aşağı su döker. İki gün sana iyi davrandım diye affettiğimi sanma der. Girish ise Amerika’ya gideceğini bu yüzden gitmeden nişanı yapmak istediğini söyler. Archana acılar içinde kıvranırken şimdi de kalbi acımaya başlayacaktır. Bu nişanı görüp kahrolmamak için evine gidip Varsha’nın törenlerine yardımcı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir