Baş Tacım 3.Bölüm Özeti – 23 Haziran Çarşamba

Satish, Archana ile Evlenmek İstiyor!

Baş Tacım 3.bölüm özetinde sonunda Slouchana’nın isteği oluyor! Archana’ya görücü geliyor. Umudunu kaybettiğinde damat adayı olarak gördüğü Satish çıka geliyor. Baş Tacım 3.bölüm özeti devam ediyor.

Baş Tacım dizisinde Acit’in düğünü vardı. Achana’nın kız arkadaşı Svati eski erkek arkadaşının düğünü olduğunu anlar ve düğünü basar. Archana arkadaşını sakinleştirmeye çalışır. Acit ve Svati’nin konuşmasını sağlar. Acit ise hakaret edip yanlarından gider. Svati gemileri yakar kaybedecek bir şeyinin olmadığını söyleyerek düğün alayının ortasında durup her şeyi açıklar. Kız evide Acit’i güvensiz bulup düğünü iptal eder.

Rasika tüm hıncını Archana’dan çıkartır. Acit’i kıskandığı için düğünü bozmaya çalıştığını söyler. Slochana ise kızının toplum içinde rencide edilmesine göz yummaz. Araya da Vinod girince Mançu ile araları bozulur. Şimdi anne kız Archana’ya düşman olmuşlardır.

Manav ise Archana’yı düşünmekten kendini alıkoyamıyordur. Yaşadığı hayata bakınca biriyle tanışıp yuva kurmanın hayal olduğunu düşünür. Arkadaşı ise ona destek çıkar.

Mançu içten içe Archana’ya iyice bilenir. Vinod ile arasının bozulmasını Achana’ya bağlar. Manav ise arkadaşıyla arabada giderken Achana’yı görüler. Archana’nın girdiği dükkana girip adresini alırlar. Bu arada Archana’nın evine bir telefon gelir. Akşama yine görücü gelecektir. Ama kim gelecek belli değildir. Soluchana ve Archana aynı şeylerin yaşanacağını düşünüp mutsuz olurlar.

Manav ve arkadaşı da giyinmiş Archana’nın evine doğru geliyordur. Bu arada görücülerde gelir. Arabadan zengin bir ailenin geldiği anlaşılır. Soluchana hem mutlu oluyor hem de eğitimli ve zenginlerin sonunda Archana’yı küçümseyip gittiğini görüyordur. Üstelik Soluchana arabadan Satiş’in indiğini görünce şoke olur. Günlerdir peşinde koştuğu damat adayı evlerine gelmiştir.

Soluchana bu sefer sonda yapacağını en başta yapar ve Archana’nın eğitim durumundan bahseder. Satish ise durumdan haberdar olduklarını Archana’nın sorumluluk bilincinin geliştiğini ve aşık olduğunu söyler. İşler yolunda giderken tüm bu olanlar ev halkını şaşırtır. Bu olayla beraber iki kişi hayal kırıklığına uğrar. Biri uzaktan olanları duya Manav diğeri de Manjusya.

Satish ve Achana’da özel olarak konuştuktan sonra ailelere olumlu haber verilir. Bu arada mahallede hırsızlık olayı olmuştur. Herkes oraya gidince Maav dayak yiyenin babası olduğunu görür. Polislere yalvarsa da karakola gidilir. Babası sarhoş kendinde değildir. Karakolda onu çıkarmak için kefalet gereklidir. Ama fazla parası yoktur. Burada yine arkadaşı devreye girer.

Manav babasını alıp eve giderken komşularda onlar hakkında konuşur. Manav’ın bütün gün babasının peşinde döndüğü eve gelince de aklı yerinde olmayan annesiyle uğraştığını. Annesi elinde sopayla babasını karşılayıp dövmeye başlar. Manav’ın ise yorgunluk gözlerinden bellidir. Hem Archana hem de bu olaylar nu yıldırmıştır. Uzaktan bakıp ben nasıl evlenebilirim ki diye düşünür.

Mançu ise annesine olanları anlatır. Rasika da bilenmiş Archana’nın evlilik işini bozmak için elinden geleni yapmaya başlar. Kafasında bir planı vardır. Gizlice Satish’in ailesini arayıp Achana’nın düzenbazcı ve birçok sevgilisi olduğunu söyler.

Soluchana ise erkek tarafını yemeğe davet eder. Bu davete yaptığı planın sonuçlarını görmek için Rasika elinde tatlı ve çiçeğiyle gelip herkesten özür diler. Erkek tarafı gediğinde bir sorunun olduğu yüzlerinden bellidir. Özel olarak aileler konuşur. Rasika ve Mançu neredeyse göbek atacaktır. Aileler anlaşmış olacak ki yemeğe başlanır. Rasika ise planları bir kez daha suya düşer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir