Baş Tacım 25.Bölüm Özeti – 17 Temmuz Cumartesi

Mahkemede Neler Oldu? Satish ve Archana Evliliği Gerçekleşecek Mi?

Baş Tacım 25.bölüm özetinde Varsha ipleri eline almaya karar vermişti. Manav ile konuşmuş hala ablasına karşı duyguları olduğunu öğrenmişti. Varsha diğer yandan Satish’in yanına gidip bu ilişkide önemli bir rol oynadığını söyler. Bunun üzerine Satish Archana’yı garaj’ın açılışına temsilci olarak gönderecektir. Baş Tacım dizisi 25.bölüm özeti devam ediyor.

Baş Tacım 25.bölüm özetinde Arçu’nun garaj açılışına gelmesi damga vuruyor. Komşular ve Manav’ın ailesi Arçu’nun gelişiyle birlikte adeta şoke olur. Bu komşular için dedikodu malzemesidir. Savitra ise küplere biner. Diğerleri ise Arçu’nun yanlarında bulunmasından memnunluk duyar.

Arçu geliş sebebini açıklar. Savitra ise bu durumla dalga geçer. Manav ve Arçu uzaktan bakışırlar. Manav’ın babası ise Arçu ve Manav’ı birbirine yakınlaştırmaya çalışır. Garaj’ın açılışı için tören yapılacaktır. Tören için karı kocanın birlikte poja yapması istenir. Burada baba sarhoş taklidi yaparak Savitra’yı delirtir. Sacin ve Vandu’da gürültüye gelip neler olduğunu sorar. Sacin babasını sarhoş görünce böyle bir günde yine sarhoş olmasına kızar. Baba ise rol yaptığını söyler. Şimdi herkes Manav ve Arçun’un birlikte töreni yapması için ikna etmeye çalışır. Sacin ise Girish’in geldiğini görünce rezil olacağını babasını sarhoş görmemeleri için Manav ve Arçu’ya baskı yapar. Sanci Manav’a baskı yaparken Vandu’nun hedefinde de Arçu vardır.

Arçu ve Manav sonunda töreni birlikte yapmaya karar verir. Tören esnasında Arçu ellerini Manav’ın elleriyle birleştirir. Yanan ateşe bakarak ikisi de geçmiş anılarını düşünür. Savitra ise yeni dünürünün yanında mutluymuş gibi davranır. Ama içten içe Arçu’ya deli olur.

Tören bittikten sonra Arçu, Manav’ın imzalaması gereken belgeleri ona imzalatır. İşi bittikten sonra da oradan ayrılır. Evde ise Vasha ve kız kardeşi Manav enişteleri hakkında konuşurlar. İkisinin de ortak fikri Manav’ın yanlış bir şey yapmayacağı yönünde olur.

Ertesi gün Archana’nın mahkemesi vardır. Bu yüzden biraz gergindir. Kız kardeşleri onunla konuşmayı dener ama Archana saati bahane ederek üzgün bir şekilde yatar.

Archana mahkemeye yalnız gitmek zorunda kalır.Trende Manav ile karşılaşır. Trende ani fren olunca Manav Archana’yı düşmekten kurtarır. Mahkeme de hakim gerekli soruları sorar ama mahkemeyi ileri bir tarihe atar.

Satish’in annesi ise Soluchana’yı ziyarete gelir. Onlar ise Archana’yı tekrar gelinleri olarak görmek istediğini belirtir. Soluchana ve Monuhar ise şoke olur. Bu durumu Archana’ya açmak için zaman isterler. Diğer tarafta Sacin’in nişanı için davetiyeler hazırlanır. Babası Manav’a Archana ve ailesini de davet etmek istediğini söyler. Savita ise ortalığı inletir.

Mahkemeden dönen Archana’ya Satish’in annesinin söylediklerini henüz iletemezler. Çünkü Archana hem yorgundur hem de yaşadıkları çok ağır gelmiştir. Annesi ve babası birkaç gün beklemenin daha doğru olduğunu düşünür.

Mançu ise Varsha’yı Aswin konusunda sıkıştırır. Baskılara dayanamayan Varsha gidip ailesine her şeyi itiraf eder. Soluchana kızına doğru yürürken araya Archana girer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir