Baş Tacım 1.Bölüm Özeti – 21 Haziran Pazartesi

Archana Görücüler Tarafından Reddediliyor!

Baş Tacım dizisi 1.bölüm özetinde Archana’nın günün ilk ışıklarıyla uyanmasıyla başlıyor. Archana evin en büyük kızı. Erken saatte uyanıp herkesin kahvaltısını hazırlayıp işe bir an önce gitmelerini sağlamak. Archana evdekilerin her istediğine koşturan saf bir karakter. Onların iyiliğini ve mutluluğunu düşünüyor. Archana ve anne hariç evdeki herkes çalışıyor. Bu dizide vurgu kadınlarında artık iş hayatında yer alması.

Evet dizimizin ilk bölümünde gündem yine evlilik. Archana karakteri küçükken annesi hastalandığı için evin tüm yükünü üstleniyor. Bu yüzden eğitimine ara veriyor. Gelen görücülerde Archana’nın tahsili olmadığı için sürekli reddediyorlar.

Annesi kızının bu haline çok üzülüyor. Archana’nın bu halinden kendisini sorumlu tutuyor. Bir an önce kendi yuvasını kurmasını istiyor. Evdekilerde çaydan kahveye ütüden çocuk bakımına kadar Archana’yı sömürüyorlar.

Tabi Archana tüm bunları severek yaptığını söylüyor. Evde bir de yengemiz var. O da rahatına düşkün ve rahat bir hayatın peşinde. Archana’ya görücüler gelecektir. Herkes bu sefer olsun diye dua eder. Anne herkesi eve erken gelmeleri konusunda tembihler. Gelinleri ise işten izin alıp gezmeye gider. Sonuçta Archana’nın evliliği kabul olmayacak der.

Görücüler gelir ve kızı çok beğenirler. Kızın maaşı sorulur. Çalışmadığını öğrenince tahsilini sorulur. Archana düşük tahsilli olduğu için görücüler kabul etmez. Üstüne Archana’nın kız kardeşine odaklanırlar ve onun maaşını sorarlar. Anne delirir ve kovmaktan beter eder. Archana bir kez daha incinir.

Anne kız tapınağa dua etmeye giderler. Manav ile Archana burada ilk kez yan yana gelirler. Fakat birbirlerini fark etmezler. Anne dilediği damat adayını duasına ekler. Yolda giderken komşularının oğluna denk gelirler. Anne bunun bir işaret olduğunu düşünür. Adam kaza yapmıştır ve Manav onun arabasını tamir etmeye çalışır. Archana da yanlarından geçip gider.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.