Aşk Bir Rüya 72.Bölüm Özeti- 1 Mayıs Cuma

Vasu,Thapki’ye SARILDI!

Dizi tüm hızıyla devam ediyor.
Thapki ve Bihan arasındaki gerim tırmanacak mı? Farelerle oda da kilitli kalan Thapki bu testten sınıfta mı kalacak?

Thapki farelerle odada baş başa kalır.Şada gelir odaya işimi şansa bırakamazdım kusura bakma diyerek,Thapki’nin ayıkladığı buğdayların üstüne şeker atar. Farelerde o buğdayların üstüne gelir.Öyle 3-5 fareden de bahsetmiyoruz.50 tane fareyle aynı odada bulunmak fikri bile ürpertici. Thapki de o şekerli yiyeceği alıp pencereye doğru yol yapar ve fareler o pencereden dışarı çıkar. Thapki üzeri yazılı bütün buğdayları ayıklar.İki torbaya da doldurur.Diğerini de Şada’ya verir.Artık iyi bir insan ol lütfen der.

Şada da tabi ki Thapki’ye enayi gözüyle bakmaya devam eder.Vasu gelir ve keseleri kontrol ettiğinde çok mutlu olur.Gelininin sonunda bir şeyi becerdiğini düşünür.Ayıkladıkları buğdayı saksıya dikmelerini ister.
Kızlar giderken kapıya dilenci gelir ve çok aç olduğundan bahseder. Şada ise eski kıyafetleriyle deodorantını dilenciye vermeyi teklif eder. Dilenciyse aç olduğundan anlatır.Şada dilencinin seçim yapmak zorunda olmadığından bahsederek kadını tersler. Thapki kadının o haline kayıtsız kalamayarak elindeki
buğdayları verir.Tabi Vasu yukarıdan tüm olanları izliyordur.Şada ise buğdaylarını saksıya dikmeye gider.Thapki de ona acıyan gözlerle sezercik bakışı atar.

Şada ise öyle bakmayı kesmesini ister,tabi ki testi geçmesine ramak kalmışken kendi buğdayını paylaşmayacaktır. Thapki ise şans eseri kesesinde bir tane buğday görmüştür ve onu diker.

Bihan ve Thapki arasında sürtüşme devam eder.Bihan, Thapki’nin canını acıtmaya çalışıyordur
Onu hatırlatan her şeyden kurtulmayı ister bunlardan biri de Thapki’nin gözü önünde trenli tişörtünü yakar. Thapki’nin ateşi söndürmesine de engel olur.

Şada ise Dhruv’a yakınlaşmaya çalışır ama Dhruv her zamanki gibi onu reddeder.
Vasu ise saksıların yanına gider.Thapki’nin saksısındaki tek buğday tanesi yeşillenmiştir. Şada’nın yarım kiloluk buğdayında hiçbir hareket yoktur. Vasu bu testi de geçeni Thapki olarak duyurur.Artık test yapmayacağım çünkü diğer yapacağım testleri de Thapki çoktan geçti der.Sabırlılık,öfke kontrolü,
yardımlaşma,dayanışma hepsini Thapki geçmiştir.Dilenci kadını da kendisi ayarlamıştır. Vasu duygulanmıştır.Kendi sınavıma yenildim der.Objektif olarak bakınca ikinizi değerlendirme
fırsatı budum ve gerçekleri görebiliyorum der.Vasu,Thapki’ye mahcup olmuştur.Körü körüne Şada’ya inanmışım ki senin kalbini görememişim Thapki der. Kekemeliğinin ardında çok başka özelliklerin var.

Şada dua ettikleri yerdeki masanın ayağını kesmiştir. Vasu ve Thapki oraya doğru gidince kocaman heykel sallanmaya başlar. Vasu’nun üzerine devrilecekken Thapki onu iter ve kendi altında kalır.Ama zarar vermez Thapki’ye Bihan da hemen koşar endişelenir Thapki Thapki diye pervane olur. Vasu ise ağlayarak Thapki’ye sarılır.Kıymetini anlamıştır.

Thapki’nin kolu sıyrılmıştır.Vasu hemen krem sürmesini ister.Bizler ve Thapki,Bihan’ın kremi alıp süreceğini zannederken hepimizi troller. Üstüne Thapki’nin canı yansın diye yakan bitki suyunu döker.

Şimdi ise Vasu Thapki’nin peşinde dolanıyordur.Ona sari hediye eder ve törenin onu yapmasını ister.Şada gelir ve haksızlık yapıldığını söyler.En büyük gelin benim diyerek töreni yapmak ister.Şada töreni Thapki’nin yapmaması için onu yine bir yerlere kitler.Üstüne Bihanla anlaşma yapar.Bihan kapıda bekler.
Thapki,törene geç kalır ve misafirler huysuzlanır. Törenin başlaması için mecbur Şada’ya kalırlar.Şada da sağ olsun duaları yanlış okur.Madem bir iş yapıyorsun bari emin ol.

Bihan tabiki Vasu’nun konuklarına rezil olmasını istemez.Thapki’yi odadan çıkarır ve töreni yapmasını sağlar.Bihan Şada’nın da rezil olmasını sağlamış olur. Vasu tören bitince Şada’yı azarlar.Sesini bile duymak istemiyorum der.

Şada işte şimdi yönünü Vasu’ya çevirir.Oyunlarını ona oynamaya karar verir. Yeni hedefi Vasu’yu sağır etmektir.Thapki ise Şada’nın bir şeyler karıştıracağını anlar.

Bihansa arkadaşlarını odaya toplamış içki içerek maç seyrediyordur. Thapk,’yi kızdırmak için yeni bir yol bulduğunu sanar ama Thapki’de elinde yiyeceklerle gelir hadi birlikte izleyelim der.İçecekten de alır içer. Bihansa arkadaşlarını kovar. Thapki içecekleri çayla değiştirdiğini itiraf eder.Bu yenilgi Bihan’ın hiç ama hiç hoşuna gitmemiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir