Aşk Bir Rüya 97.Bölüm Özeti- 27 Mayıs Çarşamba

Bihan Thapki’den Ayrılıyor!

Bihan’ın kafası çok karışmıştır. Sürekli Dhruv’un dediklerini düşünür.Diwakar Pandey konağına Punamji’yi almak için gittiğinde fotoğraflar çekmişti. Evde o fotoğrafları annesine gösterirken arkada Dhruv’un cüzdanından Thapki’nin fotoğrafını çıkarıp baktığını görür. Diwakar bu işin peşine düşer. Birazda ortalığı o kaynatacak gibi duruyor.

Dhruv ve Bihan Thapki’ye oyun oynayacaklardır. Tabi bu planın baş mimarı Dhruv Pandey’dir. Aklınca Bihan’a Thapki ile biz yalnızca arkadaşızı göstermeye çalışıyor. Dhruv iki tane ağaçcı ortadan ikiye hafif keser. Thaki geldiğinde Bihan’ı mı kurtaracak Dhruv’u mu ikili bunu deneyecektir. Bihan ne akla hizmet böyle bir şey yapıyor anlamış değiliz. Bihan’ın kfası o kadar karışık ki ortalarda hipnoz olmuş gibi dolanıyor. Thapki ise yeni bir törenle başı belada. Kafasında çömlekler varken yürüyüp onları düşürmeden büyüklerinin hayır duasını almaya çalışacak. Düşürmezse evliliği uzun ve mutlu sürecek.

İşte tam bu törenin ortasında sırasıymış gibi Bihan ve Dhruv Thapki’ye oyun oynamak için giderler. Thapki de töreni tamamlamak için Bihan’ı bekliyor. 2 dakika sabredemiyorlar. Herkes Bihan ve Dhruv’u aramaya başlar. Dhruv ise bi not bırakmıştır. Thapki bu notu bulur. Kulaklığı takıp yazan adrese gitmesini ister. Thapki’yi yolda Dhruv arar. Oyunu anlatır ve Bihan’ ı değil kendisini kurtarmasını ister. Tehdit olarak da Koca çömleğe Şada ‘yı bayıltıp koymuş içini de suyla dolduruyordur. Şada’nın boğulmaması için Thapki koşup Dhruv’u kurtarır. İkili yere düşer. Bihansa baka kalır. Neye uğradığını bilemez.

Bihan kendini değersiz hissetmiştir. Dhruv ise su dolu çömlekten Şada’yı çıkarmıştır. Şada da neye uğradığını bilemiyor. Bu arada yarım kalan törene devam edilir. Thapki kafasında çömlekler Bihan’a doğru eğilip ayaklarına dokunacaktır. Kafasıdaki çömlekler düşecekken Bihan hızlı bir hamleyle tutar. Dhruv’ da kapak olur. Herkes Bihan ve Thapki’nin ne kadar iyi bir çift olduğundan bahseder. Dhruv sinirlenerek gider. Tören de biter. Thapki ve Bihan yalnız kalmıştır. Thapki Bihan’a onu çok sevdiğini söyler. Az önce hayır duası etmediğini söyler. Thapki tekrar hayır duasını almak için yaklaştığın da Bihan bir adım geri çıkar.

Bihan kafasındaki soru işaretlerine yenik düşmüştür. Konuşacak hiçbir şeyimiz kalmadı der. Sen Dhruv’u bana tercih ederek beni ölüme terk ettin der. Bihan burnundan solurken Dhruv ise merdivenlerin başında tiyatro izler gibi gülüyordur. Thapki Dhruv’a yazdırdığı mektubu Bihan’a verir ama mektupta silinmiştir çünkü silinen mürekkep ile yazmıştır. Bihan Thapki’yi dinlemeden çekip gider. Thapki ise olduğu yere yığılıp ağlamaya başlar. Allah’ım bunu gören Dhruv da ağlayarak Thapki’nin yanına gelir onu böyle üzdüğü için o da ağlıyordur.Ama gerçekleri görmen için böyle davranmak zorundaydım der. Seni böyle ağlattığım için beni affet der. Seni bu ilişkiden kurtardım artık özgürsün,yeni hayatımıza başlayacağız der.

Thapki’nin yine sinirleri alt üst oluyor. Dhruv’a bağırmaya başlar. Evin ortasında bağırışıp duruyorlar kimse duymuyor. Bundan sonra Dhruv Thapki’ye gelinlik alıp odasına götürür. Benim sana aldığım gelinliği giy der. Anlamadığımız bir nokta var ki zaten Bihan ve Thapki evliler. Formalite icabı düğün yapılmıyor mu? Dhruv neyin tantanasını yapıyor!Diwakar ise Şada ‘yı sıkıştırmaya çalışır. Thapki ve Dhruv hakkında bilgi almaya çalışır. Şada ise Dhruv’dan korkusuna sesini çıkartamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir