Aşk Bir Rüya 96.Bölüm Özeti- 26 Mayıs Salı

Dhruv Thapki’den Ümidini Kesince Bihan’ı Doldurur!

Evde yine bir oyun zamanı. Tüm aile işi gücü bırakmış sessiz sinema oynayacaktır. Dhruv’u Thapki’nin takımına alırlar. İstenmeyen ot burnunda biter misali. Dhruv Thapki’den uzaklaştı şimdi zehirli oklarını Bihan’a atmaya karar verdi. Ona göre Thapki dişli çıktı bu yüzden de ona karşı normal davranmaya başlar, Bihan’a odaklanır. İlk okunu da sessiz sinemada atacaktır. Thapki anlattığı sırada Bihan bilemez, Dhruv ona cevabı mesajla atar. Bu dizide de herkes olur olmadık yerde telefonlarına gelen mesajı illa okumak zorunda!

Bihan, Dhruv’un attığı mesajdaki cevabı söyler. Bilmiş olur herkes Thapki ile ikisinin nasıl birbirini anladığını konuşur. Oyun skoru eşitlenmiştir. Son olarak Dhruv çıkacaktır. Çıkmadan da Thapki’ye cevabı bilirsen söylemek zorunda değilsin der. Bence de değilsin Thapki.

Dhruv anlatır Thapki anladığı halde cevap vermez. Ama Bihan’ın kaybediyoruz hadi söyleyin bişeyler deyince Thapki onun için cevabı söyler. Dhruv’un anlattığı şey Taç Mahal’dir. Patavatsız Barki de siz ikiniz eskiden evlenmek üzereydiniz bu yüzden birbirinizi iyi tanıyorsunuz gibisinden boş boş konuşur.Yani bu durumda Dhruv ve Thapki karşılıklı cevapları bilmiştir. Bu durumda Bihan’ın kafasına karpuz kabuğu düştü. Canı sıkılır ve odasına çekilir. Bunu farkeden Dhruv bu fırsatı kaçırmaz ve peşine düşer. Yavaş yavaş Bihan’ı zehirlemeye başlar. Thapki ile çok eskiden tanıştıklarını ve dost olduklarından dem vurur. Çok eskide tanışır tanışmaz evlilik törenleriniz başlıyor. Ona bakılırsa Bihan Dhruv’dan daha fazla Thapki’yle zaman geçirdi ölümlerden döndüler.

Dhruv, Thapki’nin odasına bir not bırakır ve dışarı gelmesini istiyordur. Thapki gider. Dhruv aynı mesjı Bihan’a da yollar. Yağmur yağıyordur. Thapki gidip Dhruv’un arabasına biner. Bihan bu durumu garipser ve yanına dilenci gelir. Burada Dhruv’un oyunu devreye giriyor. Thapki’ye Şada ‘yı çağırdığını söyleyip onu arabadan indiriyor. Bihan dilenciyle ilgilenirken Thapki’nin kılığında Şada arabaya biniyor ve ağlama numarası yapıyor. Bihan’da bunları uzaktan izleyip kafası karışıyor. Daha sonra Dhruv yanına geliyor. Thapki’nin evlilik için korkusu olduğunu söylüyor. Biz çok yakın arkadaşız biz birbirimizi çok iyi tanıyoruz demeyi de ihmal etmiyor.

Dhruv ise Şada’yı da ele geçirmiş ve durmadan tehditler savuruyordur. Şada da korkusundan sesini çıkarmaz Dhruv ne derse onu yapar.

Bu bölüm ayrıca Thapki Dhruv’un ona verdiği sinir edici şeyleri elinde buruşturup yere atıyor.Kızım orası senin evin yere atınca illaki birinin eline geçip bakacak. Çöpe atsana! Bunlardan biri de Dhruv’un Thapki’ye geçmişte yazdığı aşk şiirleri. Thapki bunu buruşturup yere atıyor. Bihan’da gelip merak edip Dhruv’a soruyor. Oda eline başka kağıt alıp buruşturuyor onu gösteriyor. Thapki’nin tekrar işe girmek istemesi ve bu durumu Bihan’ın istememesi gibi lanse ediyor. Bunu Thapki’ye söyleme diye de Dhruv Bihan’ı tembih ediyor. Bihan iyice Dhuv ile Thapki’nin birbiriyle dertleştiğini düşünüp deli oluyor. Üstüne Thapki’nin gece uyurken kabus gibi Dhruv’u rüyasında görünce Dhruv diye sayıklıyor ama bunu Bihan yine yanlış anlıyor.

Dhruv telefonda konuşurken birilerini azarlıyordur. Bihan sorduğundaysa Thapki ile ofiste saatlerce kilitli kaldıklarını üstüne elektriğinde gittiğini Thapki’nin kendisine sarıldığını anlatıyor dengesiz.

Bu bölüm sürekli herkes evde ve sürekli bir tören var. Dhruv’un öldürücü darbelerinden biri de Thapki’nin odasında bir şeyler karıştırırken Bihan görür. Ne işi olduğunu sorar. Düğün davetiyesini arıyordur arkadaşlarıma vereceğim der. Birlikte ararlar. Bihan’ın bulduğu düğün davetiyesinde Bihan’ın adı çizilmiş Dhruv yazıyor ve kalp konmuştur. Bihan’ın sabrıyla çok oynanıyor. Dhruv hala biz çok iyi arkadaşız deyip durur. Yıl dönümümüz yaklaştığı içinde ben kalp koymuştum espri yapmıştık deyip akıllara zarar bir konuşma yapar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir