Aşk Bir Rüya 89.Bölüm Özeti- 18 Mayıs Pazartesi

Sırada Dhruv’un Oyunları Var!

Olaylar birer birer çözülüp rahat bir nefes alarak diziyi izlemeyi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Herkes teker teker sahneye çıkıyor, kötülüklerini yapıp mors olarak yerine başkasını devrediyor. Sıradaki isim kim derseniz Dhruv! Bu bölüm sende ne sinsiymiş be Dhruv diyeceksiniz.Biliyorsunuz ki Şada hamilelik yalanı yüzünden evden atılmak üzereydi.Tam Şada’dan kurtuluyoruz derken Dhruv annesinin inadına Şada’nın hiçbir yere gitmeyeceğini söyler. Eğer giderse bende giderim diyerek herkesi tehdit eder. Tabi kimse bir şey diyemez.

Bauji bu meselenin üstüne Thapki ve Bihan’a dillere destan bir düğün yapacağını söyler.Yeni bir heyecan geliyor derken tüm bunları örseleyip intikam almak isteyen bir Dhruv olacak! Bihan ve Thapki arasındaki bu tatlı heyecana ortak olmak isterken bakalım nelerle karşılaşacağız.

Bauji’nin bu haberinden sonra evin kadınları Thapki’yi çok sevdiklerinden dolayı kız tarafı olmak istediklerini söyler. Düğün hazırlıklarını kimin yapılacağı sorulunca ise Dhruv atlar. Bihan kardeşimin her şeyiyle ben ilgileneceğim diyerek sinsi sinsi yaklaşır.

Akşam evde özel misafirler çağrılıp güzel bir parti verilecektir. Dhruv Bihan’a kendi yöresel kıyafetleri yerine takım elbise kravat giydirir. Bu andan itibaren Bihan kendini hiç rahat hissetmez.Neden bu kıyafeti giydiğini de anlamamıştır. Daha sonra parti de Şöyle bir durum yaratılıyor. Bihan ve arkadaşları 3. sınıf Thapki ve diğerleri iyi eğitimli İngilizce bilen insanlar. Bihan nedense arkadaşlarının da etkisiyle kendini ezik hissetmeye başlıyor. Sanki ev Thapki’nin de Bihan o eve yeni gelen birisi gibi. Durduk yerde böyle hissettirilmeye çalışılması olmadı bizce .

Bu törenlerde gördüğünüz üzere gelin ve damadın birbirine güzel sözler söylenmesi istenir. Burada da durduk yere Bihan’a kıyafetinden dolayı İngilizce konuşulması istenir. Biliyorsunuz ki Bihan’ın İnglizcesi çok iyi değildir. Takılarak konuşur, bu sefer araya Dhruv girer Thapki’ye iltifat eder. Tabi Thapki şaşırır ne oluyoruz der. Dhruv da bunları söylemek istedin değil mi Bihan der. Böyle garip olaylar yaşanacaktır.

Diğer yaşanacak bir olaysa Şada herkese yakınlaşmaya çalışıyordur. Bu yüzden de Bihan ve arkadaşlarına meyve suyu getirir. Dhruv bunların içine alkol katmıştır. Bihan bunları içince üstüne Dhruv müzikleri de yabancı seçmiştir. Bihan’ın arkadaşlarına köylü damgası atılır. Bihan bu duruma sinirlenir,bağırır. Kendi müziklerimi istiyorum diye olay çıkartır. Tabi sarhoş da olmuştur. Misafirler kızarak gider, Bauji ise üst düzey misafirlerine rezil olmuştur.

Dhruv ise artık bizce akıl sağlığını kaybetmiştir. Elinde Thapki’nin fotoğrafı vardır yere de mumlardan Taç Mahal yapmıştır. Thapki ile Bihan’ın arasını bozmayı planlar ve Thapki’nin kendisine ait olduğuyla ilgili hayal dünyasına kapılır. Bihan’ın fotoğrafını yakar.

Ertesi gün Bihan Şada’dan hesap sormaya başlar. Onu sarhoş edenin Şada olduğunu sanıyordur. Dhruv gelerek Şada’nın hiçbir suçu olmadığını söyler çünkü hazırlarken yanındaydım diyerek Şada’nın üzerindeki kara bulut dağılmıştır. Üstüne Thapki Dhruv yalan söylemez der. Böylece Dhruv Thapki ve Bihan’ın arasını bozduğunu düşünür. Oysaki Thapki bu meselenin üzerinde hiç durmaz Bihan ile beraber kahvaltı için otururlar. Bihan Thapki’den masadaki bir yemekten ister. Thapki Bihan’a yemeği uzatırken Dhruv öksürmeye başlar. Thapki de yemeği bırakıp Dhruv’a su verince Dhruv bundan bir anlam çıkarmıştır.

Bir diğer olaysa hiç bitmiyor tabi ki olayları. Thapki ve Bihan birbirine hediye alıp evde bir köşeye saklayacaktır. İlk bulan kim olursa o daha çok seviyor gibi bir şey çıkacaktır ortaya. Dhruv Thapki’nin hediyesinin peşine düşer. Ama bulamayacaktır. Bihan’ın hediye sipariş ettiği yeri arayıp hediyeyi değiştirecektir. Thapki ve Bihan aynı anda hediyelerini bulurlar herkesin içinde açarlar. Thapki Bihan’a saat almıştır. Thapki Bihan’ın hediyesini açarken içinden kırmızı bir gecelik çıkar. Herkes çok utanır. Bihan ben topuklu ayakkabı aldım dese de yok. Malum kimse dinlemiyor biri derdini anlatmaya çalışınca. Taş duvar. Neyse ki yine Thapki Bihan’a inanır.Bu meselede aralarında büyük bir problem yaratmaz.

Ertesi gün Bihan Thapki’ye yemek yapıp kendi elleriyle yedirecektir. Dhruv araya yine girer ve işini yetiştiremediğini söyler. Saf Thapki hemen atlar onunla haber kanalına gideceğini söyler. Sanane Thapki! Bihan da sen gelene kadar anca bitiririm der. Thapki de hiçbir şey yemeyeceğini sadece senin yemeğini tadacağım diyerek gider.

Dhruv da ofise pasta getirtir bir de utanmaz pastaya baş harfini kondurur. Tabi bunu ofistekiler Thapki için yaptırmış gibi gösterir. Pasta kesilir. Bunlarında elle pasta yedirtme adetleri beni benden alıyor. Thapki ofisteki kıza eliyle pasta uzatır. Kız da patronuna vermesi gerektiğini söyler. Thapki de mahalle baskısı gibi hissedip pastayı Dhruv’a uzatır. Dhruv da pastayı Thapki’nin elinden alıp kendi yedirmeyi dener. Pasta ellerinde vıcık vıcık oyuncak olmuştur. Thapki de Bihan’ın yemeğinden başka yemek yemeyeceğini dile getirir. Pasta dilimi tekrar Thapki’nin eline geçer ve yanındakilere ikram eder.

Bihan ise yemeği hazırlamış Thapki’yi arıyordur. Thapki’nin telefonu ne hikmetse Dhruv’u masasında duruyordur. Dhruv açmaz tabi ki. Bihan mesaj atar. Yoğun çalıştığını düşünerek yemekleri paket yapıp iş yerine gidecektir.Bu mesajı da okuyan Dhruv telefonu çöpe atar. Bu kıza da telefon dayanmıyor. Ya Şada kırar ya Goril kırar ya da gördüğünüz gibi çöpe girer.

Dhruv odasına güvenlik görevlisini çağırır. Hiçbir şekilde giriş kartı olmayanı ofise almaması gerektiğini söyler. Bakalım gelecek bölüm neler olacak?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir