Aşk Bir Rüya 88.Bölüm Özeti-17 Mayıs Pazar

Şada’nın Gerçek Yüzü Ortaya Çıktı !

Dizi tüm heyecanıyla devam ediyor.Öncelikle bu bölüm çok hareketli. Konudan konuya geçiş yapılıyor.Goril Thapki’yi rehin almıştı. Thapki gorili kandırarak kaçmayı başarmıştı. Ama bu durum Gorilin çok canını sıkmıştı. Her yeri yıktı. Evin içinde eline ne geçtiyse fırlatır. Tüpü de devirir. Tüp gaz kaçırmaya başlar. Goril Bihan’a öldürücü darbesiyle vurup elinden Thapki’yi tuttuğu gibi kendine çeker.

Herkes bağırıp çağırınca hayvan daha da huzursuz olur. Bihan silahını çıkartır. O anda görevlilerde gelmiştir. Bihan’a tüp gaz kaçırıyor silahı bırak derken kargaşa çıkar ve silah gorilin önüne düşer. Dizi de bir bu eksikti. Goril bir elinde Thapki diğer elinde silahı meydan okuyordur. Thapki yine olaya müdahil olur ve herkesten susmasını ister. Gorili sakinleştirir. Goril Thapki ne yaparsa onu örnek alır. Thapki görevlilerden iğneleri ister. Thapki iğneyi alıp kendine vurur, goril de gördüğünü yapar. Keşke Thapki yapıyormuş gibi görünseydi. Kendini uyuttu.Böylece goril bayılır ve görevliler götürür. Bu sahneyi izlerken ee neydi şimdi bu diyebilirsiniz.

Diğer tarafta da Şada Vasu’yu tam hizmetçi kıvamına getirmiştir. Şada’nın babasının patronu ve ailesi yemeğe gelmiştir. Vasu hizmet ederken onu hizmetçi sanarlar. Burdaki işinden ayrılırsan bize bekleriz der Vasu’ya. Şada ve babası duruma açıklık getirmez. Şada ikide bir Vasu’ya babasının işten atılacağını söyleyip durur. Vasu da bu duruma katlanmak zorunda kalır. Misafir kadın mutfağa gelerek Şada’ya hizmetçiniz çocukları biraz eğlendirebilir mi der. Vasu artık bunu kaldıracak gibi değildir. Kadın yaşadıklarına mı yansın bir an da hizmetçilik yaptığına mı? Şada kendini yine acındırır ve Vasu da çocuklarla ilgilenmeyi de kabul eder.

Pandey Konağında ise Thapki ile Bihan’ın oyunları devam eder. Evde Vasu’ya ait eşyalar kaybolmaya başlar. Fotoğraflarda da Vasu’nun yüzü gitmiştir. Mutfaktan Thapki çıkar ve her şeyi ben kaldırdım der. Annem hatalıydı ve bu cezayı hakketti. Herkes de hayatından çıkaracaktır der. Bihan da Thapki’ye bağırmaya başlar haddini aştığını söyler. Çutki ve Barki de politik davranmayı düşünerek Thapki’nin yerinde yer alarak Bihan’ kızarlar. Barki’nin kocası da Barki’ye Bihan’a bağırdığı için kızar. Sonra Dhruv herkes birbiriyle atışmaya başlar. Babaanne olanları büyük bir şaşkınlıkla izliyordur. En sonunda dayanamaz ve Vasu kızım burada olsaydı kimse böyle kavga edemezdi der.

Vasu ise palyoça kıyafeti giyer ve misafirlerin arasına gider. Nasıl olsa Vasu bunları Thapki de yapmıştı der. Vasu Thapki’ye yaptıklarıyla sınanmaya devam ediyordur.

Thapki herkesi salona toplamış küçük kağıtlara annesinin iyi ve kötü özelliklerini yazmasını ister. Herkes Vasu’nun birçok iyi özelliğini yazar tek kötü olarakta Thapki’nin düğününü engelleesi. Bir kez daha Bihanla anlamıştırlar herkesin Vasu’yu çok sevdiğini ve özlediğini. Thapki bu notları moral olsun diye Vasu’ya götürmeye karar verir.

Thapki eve girdiğinde kulaklarına inanamaz. Vasu’ya hizmetçi deniliyordur. Herkese kızar misafirlere de Vasu Pandey olarak tanıtır. Misafirler utana sıkıla gider.

Thapki evde oyunlar oynamaya devam ederler. Herkesin Vasu’yu özlemesi içindir. Bu yeni oyunda Bihan’ı bir kadın öpmüş gibi yaparlar. Bauji ve babaanne Bihan’a vurup kızmaya başlar. Thapki gelince ise hiçbir şey söylemezler. Thapki onlara Bihan hakkında soru sordukça lafı geçiştirirler.

Thapki kapının önüne herkesin bavulunu getirmiş sesleniyordur. Gelenler neler olduğunu sorar. Thapki de Bauji ve babaannenin onlara yalan söylediğini bu yüzden bu evden gitmeleri gerektiğini söyler. Herkese bir laf vurur. Böylece yalan söyleyerek herkesi kıran Vasu’nun eve dönebilmesi gerektiğini vurgular. Bauji de Vasu ne zaman canından vazgeçerse o zaman affedileceğini söyler. Tabi sinirle söylenmiş bir sözdür bu.

Şada ise tüm bu konuşmalar olurken Pandey Konağında gelmiş ve bir güzel kameraya çekmiştir. Vasu’ya izletip kadını depresyona sokar. Vasu da kendini uçurumun kenarında bulur. Bihan’a telefon gelir annesini gördüğünü söyleyen biri aramıştır. Sonra evdekiler bir hücumla koşup gider. Bihan ve Dhruv annelerini son anda kurtarır. Babaanne affeder artık. Vasu’yu bu halde görünce içi dayanamaz.Bauji ile de aralarındaki buzları eritirler. Ama yine Dhruv annesini kolay kolay affetmeyecektir.

Thapki annesini de ikna eder ve Vasu eve döner. Thapki eve dönünce doktor çağırdığını Şada’nın kontrollerinin yapılmasını ister. Şada tabi karşı çıkar çünkü farklı bir doktordur ve hamile olmadığının anlaşılması an meselesi olur.

Şada yine işi gücü bırakır ve barut siparişi verir. Amacı Thapki’ye haince tuzak kurmak.Şada tabi barutu karşısına alarak duygusal ve sesli bir konuşma yapar. Tabi Bihan duyar ve neden sürekli kendi kendine Thapki dediğini öğrenmeye çalışır. İçine kurt düşer.

Mutfakta patlıcan közleniyordur. Şada da patlıcana barut yerleştirip üstüne de bir güze uhu süerek kapatır. Yine tabi araya bir sürü olay giriyor. En son Thapki mikrodalgaya koyar. Şada da bilmeden mutfağa girer ve mikrodalganın kapağı ona doğru patlar. Yere düşüp bayılır. Doktor da gelir bir güzel muayene eder.

Ev üyeleri neden böyle bir şey olduğunu sorgulmaya başlar. Bihan gelir ve duruma el koyar. Şada’nın Thapki’ye bile isteye tuzak kurduğunu söyler. Kanıtlarını gösterir. Bunun üzerine Vasu’da Şada’nın hamile olduğunu böyle şeyler yapamayacağını söyler. Doktor da hop hop bir dakika Şada hamile falan değil der. Tüm aile şoke. Thapki Şada’a hesap soracakken bir an da Thapki’yi suçlamaya başlar. Herkesin duygularıyla oynadın diyerek bağırır. Vasu da şak diye Şada’ya güzel bir tokat atar. Evden kovulmaktan son anda hamilelik yalanıyla kurtulan Şada şimdi nasıl kurtulacak? Şada’ya veda mı ediyoruz.

Şada çok güzel zeytinyağı gibi üste çıkar. Siz kendinizden utanın diyerek bağırmaya başlar. Madem Dhruv Thapki’yi seviyordu neden beni onunla evlendirdiniz der. Ben kocamdan sevgi dileniyorum diye ağlamaya başlar. Şada öyle bir konuşur ki biz bile inandık. Ama Vasu anlattığın hikayelerin hiçbirine inanmıyorum der. Vasu defol git diye kovmaya başlar. Şimdi kovulma sırası Şada’dır . Thapki için gr ağzından laf çıkmayan Dhruv, Şada hiçbir yere gidemez der. Şada anlaşılan bu sefer de Dhruv sayesinde bu evde kalmaya devam edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir