Aşk Bir Rüya 87.Bölüm Özeti-16 Mayıs Cumartesi

Goril Thapki’yi Rehin Alıyor!

Öncelikle absürt komedi bir bölümle karşı karşıyasınız. Vasu evden gönderildikten sonra birazda kendini inzivaya çekmiş sayılır. Geçmiş zamanı hatırlayıp Thapki’ye yaptıklarını sorgular. Böylece geçmişin pişmanlığını yaşar. O sırada Thapki arar ve Vasu ondan özür diler. Thapki ise ağlamamasını eğer bir problem olursa bir telefonla yanına geleceğini söyler.

Şada ise Vasu ile dolabını paylaşmamak için valizi depoya koyar. Fareler de bütün sarileri kemirir. Vasu kıyafetsiz kalır. Şada dışarı da çıkamaz böylece Vasu’ya eski sari bulup verecektir. Bu eski sarinin üstü yamalı eski hizmetçilerinin olduğunu söyler. Anlayacağınız Vasu perişanları oynuyordur.

Thapki ise rol yapmaya devam eder. Avlunun bahçesindeki ağaca arılar bal yapmıştır. Onun alınması için bal toplayan adamın çağırılması gereklidir. Thapki de numaranın Vasu’da olduğunu söyler. Babaannenin morali bozulur. Bunun üzerine Çutki ve Barki gelir. Barki babaannenin gözüne girmek için balı kendisi alacaktık.Bunun içinde taş atar. Böylece arılar üstlerine gelmeye başlar. Bağırarak eve girerler. Tüm kapıları kapatırlar.Peşlerindeki bir arıyı kavanoza koyarlar. Daha sonra dışarıda ki bütün arılar evin içine dolmaya başlamıştır. Ev halkı kaçışmaya başlar.Hepsi birden kapıdaki arabaya binerler. Ama tüm arılar arabanın etrafında toplaşmıştır. İşin komik yanı Çutki’nin elinde de kavanozda arıyı tutuyordur. Neyse ki Thapki’de kavanozdaki arının kraliçe arı olduğunu anlar ve arabadan dışarı atar böylece arılar da kraliçe arıyı takip ederek uzaklaşır. Sonra Thapki bu konuyu Vasu’ya getirir.Dişi arının evde olmaması tüm ailenin dağılmasına sebep olur der. Arabadaki herkes uzaklara dalar.

Vasu hizmetçi kıyafetleri içinde aynaya bakıyordur.Gözünün önüne evde Thapki’nin hizmetçilik yaptığını hatırlar.Sonra babaannenin ne ekersen onu biçersin sözünü hatırlayarak ağlamaya başlar. Şada’ya bu kıyafetleri giydiğinin kimsenin duymamasını ister.Özellikle Bihan ve Thapki der. Tam o anda Bihan ve Thapki kapıdan içeri girer. Bihan sinirinden Şada’nın üzerine yürür.Araya Vasu girer, hissettiklerini anlatır. Tüm bunların cezası olduğunu söyler. Bihan sinirlenir ve eve götürmek ister. Vasu ret eder.

Thapki koşarak Pandey Konağının salonuna gelir. Herkese bir sürprizi olduğunu söyleyerek elindeki biletleri gösterir. Hayvanat bahçesine götürmek ister. Babaanne ve Bauji ise yan çizer çünkü burası Buji ile Vasu’nun birbirini görüp sevdikleri yerdir. Neyse ki Bihan küçük oyunlarla ikna edip hayvanat bahçesine gelirler. Bihan aynı zamanda Şada’yı da tehdit ederek annesini oraya getirmesini söyler.

Bihan ve Thapki Vasu ve Bauji’nin ilk karşılaştıkları anı canlandırmak için uğraşırlar.Sizde bölüm boyunca ikili arasında mekik dokuyarak hayvanat bahçesini gezeceksiniz. Thapki Vasu’nun eline iki tane dondurma tutuşturur. Bihan da Bauji’nin dondurma almasını engeller. Tam Bauji Vasu’ya doğru yürürken telefonu çalar. Vasu’nun da dondurmaları çocuklar almıştır. Plan iptal.

Şimdi ise olaylar çığırından çıkacak. Çutki ve Barki goril kafesine gitmişlerdir. Gorilin dışarı çıkması için bağırıp durular. Hayvanı kızdırırlar. Thapki yine oraya el koyarak gorili korur. Şada ise herkesin gözü önünde gorilin kafesinin anahtarını kırar ve kimse de gelip sen ne yapıyorsun demez. Amacı Thapki’yi o kafesin oraya göndererek gorille baş başa kalmasını sağlamak.Hemen Thapki’nin telefonunu kafesin içine atar. Thapki de gelip elini uzatırken almaya çalışır ve eli sıkışır. Goril Thapki’nin üzerine doğru gelirken Bihan kıvrak hareketle Thapki’nin elini kurtarır. Thapki elini çıkartamazken Bihan nasıl çıkardı saniyesinde hayret doğrusu. Şada da sinirlenerek gider.

Bauji ve Vasu arka arka giderken çarpışır. O anda goril de kafesinde bağırınca Vasu korkarak Bauji’ye sarılır. Dhruv ise alkışlayarak gelir. Annesinin oyun çevirdiğini düşünür.Annesine hakaret etmeye başlar. Ölürüm de seni asla affetmem der. Dediğimiz gibi bu aile sildi mi bir kalem de siliyorlar. Sonradan affetmeseler tüm aile tek tek dışarı da kalırdı. Bu hakaretler üzerine Şada Vasu’yu da alıp gider. Plan bir işe yaramamıştır.

Akşam ise haberlerde son dakika geçiyordur. Hayvanat bahçesinden goril kaçmıştır.Uyarılar yapılır. Goril ise tabi ki gele gele Pandey Konağına gelecektir. Barki maske takarak Çutki’yi kandırmıştır. Çutki de söylene söylene aşağı iner. Goril ile ilk karşılaşan Çutki olur.Ay Barki diyerek gorilin yanaklarını sever. Üstelik Barki dediği gorilin kükremesini hiç önemsemez. Goril bile neye uğradığına şaşırır, tepkisiz kalır. Hadi diyelim Çutki ve Barki’nin kafası normal değil peki ya Thapki? Thapki yatağı hazırlarken elektrikler gider. Bihan’ın su getirmesini bekliyordur. Kapıya gelen gorili Bihan sanar. Bu kadar çok düşünmemesini ister. Elinden tutup yatağa getirir. Hadi diyelim hiç Bihan’ın elinden kolundan tutmadı. O kıl yumağının içinde hiç mi kendini garip hissetmedi. Hala neden Bihan yatağa oturmuyorsun der. Ellerine ne oldu neden bu kadar sert der. Tam o anda elektrikler gelir sürpriz. Thapki çığlık çığlığa herkese seslenir. Hayvan sesten korkup çarşafları dağıtmaya başlar. Thapki odadan kaçacağına yapma diye bağırır. Goril bir şeyler fırlatırken Thapki’nin eli burkulur. Thapki’ye yaklaşır ve kafasını okşar. Ayrıca Thapki’nin çığlığını neden kimse duymadı enteresan.

Thapki oturmuş gorilin incinen elini sarıyordur. Akıllı goril de Thapki’nin elini sarar. Çutki ve Barki Thapki’nin odasına gelince çığlığı basar. Bihan Thapki dışarı çık dedikçe hayvan Thapki’yi elinden tutup gitmesine izin vermez. Thapki gorilin eline telefon tutuşturur ekranda kendi fotoğrafı vardır. Hayvanı kandırarak dışarı çıkar. Hayvan farkettiğinde deliye döner sonuçta kandırılmak kimsenin hoşuna gitmez değil mi? Bakalım gorilin Thapki’den isteği ne? Neden sürekli Thapki’nin peşinde. Gelecek bölümü kaçırmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir