Aşk Bir Rüya 86.Bölüm Özeti- 15 Mayıs Cuma

Vasu Evden Atılıyor!

Dizi heyecanlı bölümleriyle devam ediyor. Vasu, hatalarını dile getirirken , Şada’nın mabede mikrofon koymasıyla herkes bu gerçekleri öğrenmişti. Duydukları karşısında herkes büyük bir şok yaşadı. Bihan ise annesini susturmak için yanına koştu. Ama en çok bu gerçekle yüzleşmek Dhruv’a ağır geldi. En güvendiği annesi onun mutluluğuna engel olmuştu. Dhruv bu konuşmaları ağlayarak dinler.

Bihan koşarak gelip,mikrofonu eliyle kapatmasıyla Vasu herkesin onu duyduğunu anladı! Peki şimdi neler olacak?

Tüm aile olağanüstü hal ilan etmiş salonda toplanmışlardır. Babaanne, Bauji hepsi teker teker o soruyu Vasu’ya soruyordur. Dhruv ile Thapki’nin evlenmesine mani olup Bihan’la evlenmesini sen mi istedin? Vasu herkese olayı baştan sona anlatır. Artık Bihan’ın arkasına saklanmak yerine herkesle yüzleşmeye karar verir. Bauji bile bu olay karşısında tamamen iyileşir. Babaanne ve Bauji ona çok güvendiklerini söyler Şimdi bu güven yıkılmıştır.Vasu Dhruv’un yanına gider ama Dhruv şok içindedir konuşamaz. Öylece bakar yıkılmıştır . Ellerini annesinin ellerinden çeker. Anne dediğin kişi çocuklarının mutluluğunu istemez mi der. Sen benden mutluluğumu aldın der. Tavrını net bir şekilde belli eder. Ömür boyu kapanmayacak bir yara açtın, beni uçurumdan attın der. Vasu ise bir imparatorluğun yıkılışını yaşıyordur. Evdeki konumu , insanların gözündeki yeri yerle yeksan olmuştur.

Dhruv artık eskisi gibi olamayacaktır. Babaannesine dönüp bak anneler de ihanet ediyormuş der. Bu söze dayanamayan Bihan atlar ama Dhruv ona da çok kızgındır. Bu günaha suç ortağı olduğu için ondan bir kez daha nefret ediyorum der. Pandey ailesinin bu yıkımını kendi elleriyle başaran Şada, eserine bakarken gayet mutludur.

Herkes Vasu’yu terkeder. Onun yanında tek Thapki ve Bihan kalır. Şada ise Dhruv’a destek olmaya çalışır. Aklı hala yarım çalışmaya devam ediyor. Dhruv’un kalbinden annesi çıkınca artık kendisine yer açılacağını düşünüyordur.

Vasu ise odasına gidemez. Mabette yatacaktır.Bihan ve Thapki de birbirine destek oluyordur. Bihan Thapki’ye her şeyi düzelttiğin gibi bu meseleyi de düzeltmelisin der.

Sabah herkes kahvaltıya iner. Vasu’nun mabette yatması kimsenin umuruna gelmez. Thapki ve Bihan Vasu’yu oradan kaldırmayı dener. Kahvaltı masasına Vasu gelince teker teker oturanlar kalkıp protesto eder. Vasu Bauji’ye ilaçlarını içirmeyi dener ama Bauji Vasu’nun elinden ilaç almayı zehir olarak kabul eder.Bauji tüm bunlar üzerine Vasu’yu annesinin evine gönderir. Thapki ve Bihan karşı çıksalarda onları kimse desteklemez.

Şada ise Vasu’yu kendi babasının evine götürüp hizmetçilik yaptırma derdine düşer. Önce yerleri sildirir sonra tatlı yaptırır. Şada Vasu’ya çorba vereceği zaman bilerek üstüne döker.Vasu ise sabahtan beri hiçbir şey yememiştir önündeki börekten yer.Ama içinden köz çıkar.Zamanında Thapki’ye yapılanları şimdi kendisi yaşıyordur. Tarih tekerrür ediyordur.

Büyükanne ise evin büyük gelininin gitmesi nedeniyle evdeki sorumluluğu birine vermelidir. Bu kişi de Thapki’den başkası değildir. Thapki ve Bihan planlı şekilde ilerleyecektir. Sürekli Vasu’yu hatırlatan durumlar yaratacaklardır. Vasu’nun yaptığı en iyi tatlıyı Thapki de yapıp içine tuz atacaktır. Böylece Vasu’nun yeri dolmayacaktır. Gelecek bölümü kaçırmayın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir