Aşk Bir Rüya 85.Bölüm Özeti- 14 Mayıs Perşembe

Vasu’nun Sırrını Tüm Aile Öğrendi! Dhruv’un Tepkisi Ne Olacak?

Dizi tüm heyecanıyla devam ediyor. Şada’nın ayarlamış olduğu radyocu krizi ikiliyi birbirine daha çok yakınlaştırmıştır. Thapki bir kere de Bihan’ın kıymetini anlamıştır. Bu sahnelere de tüm aile şahit olur. Hepsi çok mutlu olmuştur. Hem Thapki’ye Bihan için güzel bir şarkı isteğinde bulunduğu için hem de Bihan’ın Thapki’nin hakkını koruduğu için iyi dileklerde bulunurlar.Babaanne ise ikisinin birbirine sarılmasına daha çok mutlu olmuştur.

Vasu ise gelini ve oğlu için anneliğe soyunur. Vasu ,Thapki’yi küçük düşürmeye çalışan radyocuya Bihan dersini verdi ama bende hakkından gelmeliyim der.

Ertesi gün radyocunun yanına gittiğinde onu küçük bir sürpriz bekliyordur. Kendinden önce bir zamanlar çok sevdiği kültürlü ve bilgili gelini radyocunun yanına gelmiş azarlıyordur. Ama bu azarlama Thapki’yi küçük düşüremediği içindir. Vasu, Şada’nın karşısına geçer. Bir güzel saydırırken Şada konuyu değiştirmek için yanındaki saksıdan toprak alıp ağzına atar.Tüm bu olanların bebek yüzünden olduğunu anlatır. Canı toprak çekiyormu, dün de tütsü yerken Thapki onu durduğu için sinirlendiğini anlatır. Vasu Şada’nın ne kadar manyak biri olduğunu umarız anlamıştır.Ama Vasu Şada’yı cezasız bırakmayacaktır.

Thapki ve Bihan’ a geri dönecek olursak onların da gündemi Katrina’dır. Bihan Katrina’yı gençliğinden beri seviyordur. Daha doğrusu bu Katrina oyuncu Katrina…Bihan onun posterini saklıyor. Thapki de bu posteri kıskanıyor. Thapki o posteri Bihan’ın yırtmasını ister. Bihan’da yırtar ama içi giderek.

Thapki ertesi gün Bihan’ın kitaplarını düzeltirken tekrar Katrina’nın fotoğrafına rastlar. Thapki, Çutki’ye sorular sorar. Çutki’de ilk aşkların unutulmayacağın anlatır. Thapki kendini iyice yer bitirir.

Thapki yeni hat alarak sesini de değiştirerek Bihan’ı arar. Katrina gibi konuşmaya çalışır. Ama arada kekelemeye de başlar.Onun da çaresini telefonu kendinden uzaklaştırarak bulur. Bihan ilk başta inanmasa da sonra gaza gelip telefondakinin Katrina olduğuna inanmıştır. Thapki buluşma teklif eder. Bihan hemen atlar. Thapki odaya gittiğinde Bihan hazırlanıyordur. Thapki nereye gittiğini sorduğunda yalan söyler eski bir arkadaşıyla buluşacağını söyler.

Thapki buluşma yerine gidip Bihan’ı beklemeye başlar. Bihan gecikir. Thapki arkasını dönmüş bekliyordur. Bihan güneş gözlüğü baktığı için geç kaldığını söyler. Neyse ikilinin konuşma şekli Thapki arkası dönük duruyordur. Bihan, Katrina’yi ne kadar sevdiğinden bahseder. Thapki kendini iyice yer. Bihan sonradan hayatının aşkını bulduğunu Thapki’den bahseder. Konu Thapki’ye gelince yüzü gülmeye başlar. Thapki tam önünü dönecekken Bihan gider. Thapki rahat bir nefes alır.

Thapki eve gider. Bihan depoda annesinin istediği albümü arıyordur. Thapki yine gözü yaşlı Bihan’a doğru ilerler. Thapki koşup Bihan’a sarılır. Bihan şaşırır. Ne oldu diye sorarken Thapki onu çok sevdiğini söyler. Bu romantik ana Vasu eşlik eder. İkiliyi yine utandırır. Bihan kaçar gibi gider. Thapki ve Vasu albümü aramaya devam eder. Vasu’nun eline Thapki ve Dhruv’un düğün davetiyesi geçer. Vasu geçmişi hatırlayıp bir kez daha pişman olur.Yine her şey en ince detay verilerek konuşulurken Şada duyar. Şimdi bu büyük sır Şada’nın elindedir. Kim bilir bunu nasıl kullanacaktır.

Bihan ise Thapki’ye elbise almıştır.Ama bu sari değil normal kırmızı elbisedir. Thapki istemez , utanır.

Şada ise Vasu hakkındaki gerçekle heyecandan nasıl açığa çıkaracağına karar veremez. Dhruv’a söylemeye çalışır ama ters tepeceğini düşünür. O sırada içeri Vasu ve büyükanne girer. Bebek için dua töreni yapmak istediklerini söyler. Şada da bu törenin kendisine yardımcı olacağını düşünür.

Thapki ve Bihan arasında da kıyafet kirizi çözülür Bihan galip gelir.

Şada ise gece yarısı avluda oturmuş ağlama numarası yapıyordur. Vasu geldiğinde ona tüm gerçeği öğrendiğini ama bu sırrı Thapki gibi saklayacağını söyler. Şada hem ağlıyor hem Vasu’yu koruyacağını söylüyor hem de alttan iğneleyici laflarını sokuyor. Bu evde bir hata yapıldığında herkesi cezalandıran sen kimbilir kendini nasıl cezalandırmışsındır der.

Ertesi gün tören hazırlıkları vardır. Vasu Şada’nın kolundaki morluğu görür. Şada bu sırrı evdekilere anlatamadım suça ortak oldum bu yüzden kendimi cezalandırdım der. Ben böyle yaşayamam. Şada alttan altan Vasu’yu gerçekleri söylemesi için ikna eder.

Şada salona inmiş ve yürürken ayağı kabloya takılır tam düşecekken Thapki kurtarır. Ona Vasu’nun nerede olduğunu sorar. Thapki bir şeyler sezmeye başlamıştır. Bihansa onları merdivenden izliyordur. Aynı şekilde kendiside kabloya takılmış numarası yaparak Thapki’nin kendisini tutmasını ister. Ama Thapki düşüncelere dalmıştır Bihan’ı farketmez bile. En sonunda çocuk düşer.

Vasu, Dhruv’a gerçekleri anlatmaya gider ama Thapki araya girer. Şu an bunları açıklamanın hiç iyi bir zaman olmadığını anlatmaya çalışır. Thapki en iyisi dua etmek ,Tanrıdan af dilemek olduğunu söyler. Şada gidip mikrofon koyar. Diğer aile üyeleri de avluya hopörleri dizmekle meşguldür.

O büyük an geldi. Vasu tüm gerçekleri bir bir sıraladı. Vasu anlattıkça herkesin ağzı açık kaldı. Vasu, Bihan’ın hiçbir suçu olmadığını Dhruv ile Thapki’yi ayıranın kendi olduğunu açıkladı. Sonunda herkes bu gerçekle yüzleşecek.Ev halkının Vasu’ya tavrı ne olacak? Dhruv bu durumdan nasıl etkilenecek?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir