Aşk Bir Rüya 83.Bölüm Özeti- 12 Mayıs Salı

Thapki Sonunda Aşkını Haykırdı!

Babaanne ve Vasu Şina’yla Bihan’ın uğurlu günü öğrenilmiş hemen nişan yapmak için Thapki’ye söylerler. Thapki neden her şey bu kadar hızlı oluyor diye kendini yeyip bitirir. Üstelik daha Bihan’ın haberi yoktur. Thapki bu olanları Bihan’a anlatmaya çalışır.Ama Bihan Thapki’ye kızgındır onu dinlemek istemez.

Çutki ve Barki’de yüzükler seçilirken Bihan’ın evde olmaması için uzun bir alışveriş listesi hazırlamıştır. Ama tüm olanlara çomak sokmak isteyen Şada Bihan’ı arar ve siparişleri internetten verdiğini söyler.

Eve ise kuyumcu gelmiş herkes yüzük seçme telaşına düşmüştür.Thapki’nin konuşması için zorlarlar.Bir yandan Şina diğer yanda gelinler herkes Bihan ve Şina için yüzük seçmeye çalışır. Thapki sürekli kekeler stres basmıştır. O sırada Vasu Şina ve Bihan’ın nişanından bahsediyordur.Bihan içeriye girer.

Bihan, Thapki’nin yine hiçbir hareketi yaşam belirtisi göstermemesinden şikayetçi olduğu için tamam nişanlanırım der. Herkes Bihan’ın bu tavrı karşısında şoke olur.Ne yani Bihan gerçekten Şina’yla mı nişanlanacaktır. Thapki artık bu olup bitene dayanamaz. Akan gözyaşını saklayarak mutfağa gider.

Thapki gittikten sonra babaanne Bihan’a vurmaya başlar.Ne demek Şina ile nişanlanacağım der.Diğer yandan Çutki ve Barki de ağlamaya başlar. Sana güvenmiştik Thapki seni seviyordu diyerek ağlamaya başlarlar.Vasu ise biraz daha vurması için babaanneye seslenir.Ortalık bir yandan kargaşa haline gelmiştir.

Bihan niye bana vuruyorsunuz oyun yapmıyor muyuz der. Bihan konuşulanları duymuştur. Orta da sönen oyundan haberi vardır.

Thapki ise balkona gitmiş kandilleri yakıyordur. Bihan bir kez daha şansını dener. Thapki hala sessizdir. Artık Bihan dayanamaz ve eline kandil alır.Eğer bu kandil sönene kadar bana hiçbir şey söylemezsen işte o zaman and olsun ki nişanlanacağım der.

Bihan büyük laf ettiğinin farkında gidip gelip kandil sönmüş mü diye bakıp durur.Babaannesine kandilin yağının yeterli olup olmadığını sorar.

Thapki de de maşallah sabır var. Şina’nın hazırlanmasına yardım eder. Odanın önünden geçen Bihan’ın canı yanar. Thapki den bir çift söz beklerken o Şina’yı kendi elleri ile hazırlıyordur.Artık Şina dahi bezmiştir.Bunca zaman birlikte vakit geçirdiniz eğer Bihan’a bir şey hissediyorsan bana söyleyebilirsin der.

Şada ise Çutki ve Barki’yi odaya kitler ve soluğu Thapki’nin yanında alır.Artık ona her şeyi söyleyecektir. Çutki ve Barki bu zamana kadar gösterdikleri en iyi performansı sergiler.Odadan çıkmayı başarırlar. Avlu da Thapki ve Şada’nın yanında bağırmaya başlarlarlar. Şina ve Bihan nişanlanıyor diye sürekli yüksek sesle bağırırlar. Şada’nın söylediği hiçbir şeyi Thapki anlamaz. Çutki ve Barki Şada’nın sesini telefona kaydedi tehdit ederler. Ağzına da bant çekerler. Herkese de Şada’nın çocuğu için suskunluk orucuna başladığını söylerler. Şans artık hiç Şada’nın yanına uğramıyordur.

Thapki Şİna’yı getirir ve yavaş yavaş nişan başlamak üzeredir.Herkesin gözü Thapki de. Ağzından çıkacak bir çift söz için atmadıkları takla kalmadı. Bir yandan da nişana da başlamıyorlar yoksa gerçekten yanlışlıkla nişanlanacaklardır. En iyisi dans etmeliler diyerek Bihan ve Şina dans ederler. Tabi son hareket yine Thapki’yi yerinden fırlatır.

Thapki soluğu Bauji’nin yanında alır. Ne hissettiğini ne yapması gerektiği konusunda ondan yardım almak ister. Bauji ona bir hikaye anlatır. Thapki bu hikayeyle birlikte kendini iyi hisseder. Kandili de alarak aşağıya Bihan’ın yanına gider.

Thapki Bihan’a kandili uzatır. Bak sönmesine izin vermedim der. Thapki uzun bir bekleyişten sonra konuya girer. Bu nişanın olmasının benim için sakıncası var mı diye soru sormuştun .Evet, sakıncası var der.Seninle ilgili her şeyin benim için önemi var sen acı çektiğin zaman bende bende acı çekiyorum, sen ağladığın zaman benim de kalbim ağlıyor der. Bihan duymak istediği şeyin sorusunu sorar.Neden Thapki ?

Thapki ise hala neden diye sorduğuna takılmıştır. Bir de hemen nişanlanmayı kabul ettiği için kırgındır. Hemen öyleyse nişanlan der. Aynanın üzeri kırmızı şalla örtülüdür. Thapki onu ne hikmetse gelin sanmış. Bihan şalı kaldırdığında ayna vardır ve aynada da Thapki gözüküyordur. Benim gelinim sensin der.

Bihan daha sonra tüm olanların birer oyundan ibaret oldğunu anlatır. Herkes her şeyin farkında der. Thapki ise Bihan’a vurmaya başar çok kötüsün diyerek. Ve sonunda herkesin duymak istediği şeyleri defalarca haykırarak söyler. Işıklar yanar ve evdekiler de içeriye girmeye başlar. Yüzükler takılır. Thapki ve Bihan nişanlanmıştır.

Odaya gittiklerinde birbirlerine bakarak dalmalar devam eder. Bihan Thapki’ye bakacağım diye koltuğa suyu döker. Thapki de yanında yatmasını ister.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir