Aşk Bir Rüya 82.Bölüm Özeti- 11 Mayıs Pazartesi

Thapki Bihan’ı Kıskanıyor!

Bihan,Thapki’ye gerçek duygularından bahsetti. Thapki ise nasıl karşılık vermesi gerektiğini bilmiyordur. Thapki,Bihan’ı görünce nabzı düşüyor,etraf sessizleşiyordu. Bihan artık Thapki’nin sessiz kalmasına dayanamadı ve bir cevap verene kadar konuşmama kararı aldı. Bu konuşmaları duyan babaanne ve Vasu Thapki’nin duygularını Bihan’a itiraf etmesi için tüm ev halkıyla birlikte oyun oynamaya karar verdiler.Bu oyun Thapki’yi kıskandırma oyunu.Bakalım bu bölüm neler olacak?

Pandey konağına evin çok eski dostları geldi. Şina ve annesi. Şina, Bihan’ın çocukluk arkadaşı.İkili çok iyi anlaşıyor.Daha ilk dakikadan birbirlerine sarılmaları bunu gösteriyor. Vasu ise Thapki’nin yanına gitti. Thapki ‘ye “Bihan’la ne kadar atıştığınızın farkındayım.Senin bunca iyiliğine karşı böyle kalamazdık.Şimdi seni Bihan’dan kurtaracağız.Bihan’ı Şina ile nişanlayıp seni özgür bırakacağız.Hayatına istediğin gibi devam edebilirsin” der. Ve son cümlesi ise can alıcıdır.Bu ikisinin arasını sen yapacaksın biz Bihan’a bir şey söyleyemeyiz der. Thapki şok içindedir.Elindeki tabağı neredeyse düşürecektir. Şoke oluş vaziyette etrafına bakınıyordur. Bir türlü olup bitene anlam veremez. Vasu ise aa gördünüz mü başını salladı kabul ediyor der. Thapkinin bu halleri gerçekten çok komik. Vasu ve babaanne ise kendilerini gülmemek için zor tutuyordur.

Şada ise kapıdan dinliyordur.Bu habere çok sevinmiştir. Thapki’den kurtulduğunu sanıyor.Şada Bauji’ye kitap okuyacağım diye bayağı bir performans eksikliği gösteriyor.Bu da herkesin işine geliyor açıkçası.

Şina,Bihan’ı görünce motoruyla gezmek istediğini söyler.Hemde en son hızla. Şina Thapki’ye de seslenir ama Bihan hanımefendi motordan hoşlanmıyor korkuyor der. Vasu ise Thapki’ye yukarıdan bir şey getirmesini ister.Böylece yukarıda balkondan olup biteni görecektir.

Thapki Bihan ile Şina’nın motora bindiğini görür.İçindeki sese kulak verir ve aşağı iner. Tabi ki motorun önünde durmuş ellerini açmıştır.Bende geleceğim der.Üstelik Şina ile Bihan’ın ortasına geçer. Şina’nın Bihan’ın omzuna dokunmasına tahammül edemez sürekli elini ittirir kızın.

İkili çocukken girdikleri mango bahçesine giderler.Gizlice çocuklukta olduğu gibi mango çalacaklardır. Tabi ki Thapki buna karşı çıkar. Mangoların para karşılığı alınması taraftarıdır.Ama çoğunluk ağır bastığı için sesini çıkaramaz.Zaten kızın kafası da yerinde değildir. Bihan sapanla mangoları yere düşürür. Şina’nın çok hoşuna gider ve harikasın diyerek Bihan’a sarılır. Thapki garibim yine neye uğradığına şaşırır. Bihan Şina’ya sapanı öğretecekken Thapki hayır ben biliyorum diyerek sapanı eline alıp mangoyu düşürür.

Şina illa bende öğreneceğim der .Thapki iyice gıcık olur.Arkasını döner sonra bir bakar ki Bihan arkadan Şina’ya sarılmış sapanı öğretiyordur.Thapki bu manzaraya daha fazla dayanamaz.Durun der ama söyleyecek bir şeyi yoktur.Birden bende unuttum sapan kullanmayı bana da öğret der.Az öncekini yanlışlıkla vurdum der.Thapki bu hallere de düşecek kız mıydın sen.Neyse ki Şina hadi öğret ne var der de Thapki’nin istediği olur. Tabi ikili bir aradayken ayakta durmak ne mümkün yine nasıl olduysa düşmeyi başarırlar.

Babaanne Bauji ile konuşurken ona yaptıkları oyundan bahseder.Şada kapıda konuşulanları duyar. Şimdi ise duyduklarını Thapki’ye söyleme derdine düşer.

Diğer tarafta ise bahçenin sahibi gelmiştir. Koşmaya başlarlar.Samanların arkasına saklanırlar.Ama Thapki tek başınadır. Bihan ve Şina ise birliktedir. Şina Thapki’nin bakışlarını farkeder ve Bihan’a daha çok sarılır. Thapki ise saklandığı yerden çıkar ve kaçın diye bağırır. Adam peşlerinden koşmaya devam eder.Tam motora vardıklarında Thapki para koyar yere. Üstüne yine ortalarına binmek için ısrar eder. Eve döndüklerinde ise Bihan kızmaya başlar.Bunun da aşkı bir günlük mü anlamış değilim.

Thapki Şina’nın annesine Bihan’ı kötülemeye başlar sinirinden bahseder.Sende söylesene Çutki yenge diyerek destekçi arar kendine.Ama Çutki öyle bir abartır ki bu sefer Thapki sinirlenir ve Bihan’ı korumaya başlar.

Şina kısa bir elbise giyerek Bihan’ın karşısında çıkar.Bihan da Katrina gibi olmuşsun diyerek beğendiğini söyler.Thapki de hemen odasına gider ve elbisesini keser.O elbiseye benzer bir şey ortaya çıkarır.Üstüne giyip denerken Bihan kapıyı çalar.Thapki hemen yatağa girer.Hasta numarası yapar sonra tüm ev halkı Thapki’nin odasında toplanır.Thapki o elbisenin içinde bayağı bir strese girmiştir.

Dhruv ise ortada dönen dolaplardan haberi olmuştur. Annesine kızmaya başlar.Şada da gelir ve Thapki’nin kandırılarak evlendirildiği şimdi de böyle bir oyun yapılmasını hiç doğru karşılamaz.Babaanne gelir ve kimse bir şey söylemeyecek diyerek son noktayı koyar.

Bihan ise dolaptaki elbiseyi farkeder.Sonra aklında şimşekler çakar.Thapki’nin Şina’yı kıskandığını anlamıştır. Thapki’yle yine konuşmayı dener. Duygularını sorar ama Thapki hiçbir cevap vermez.Bir şey hissetmiyorum der.Bihan da şimdi Thapki’yi kıskandırmaya çalışır.Güneş gözlüğü alır.Thapki kendi üstüne alınsa da Bihan gözlüğü Şina’ya uzatır.Thapki’nin inadı da tuttu mu tutuyor.Sırada ki oyunsa uğurlu günü bulduklarını ve nişanı yapacaklarını Thapki’ye duyururlr.Thapki’nin gözleri dolar.Bakalım gelecek bölüm neler olacak?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir