Aşk Bir Rüya 81.Bölüm Özeti-10 Mayıs Pazar

Thapki Kaçıyor,Bihan Kovalıyor!

Mahkeme faslı kapandı.Thapki,Bihan’ı kurtardı.Aile mutlu bir şekilde eve döndü.Bihan ve Thapki aşkı kaldığı yerden devam ediyor.Bihan uzun uzun Thapki’ye bakıp sevdiğini söylemeye çalışır ama bir türlü başaramaz.Ama bir durum var ki artık Thapki de Bihan’a uzun uzun bakmaya başlar.Farkında olmadan Bihan’a bakarken sürekli dalar.Bihan’ın başına gelenler şimdi Thapki’nin başına geliyor.

Şada ise ev halkına gıcık olmaya devam ediyordur.Sürekli sütlü ve tereyağlı yemeklerden gına gelmiştir.

Ev halkı Bauji’nin kendisini iyi hissetmesi için parti düzenlemeye karar verirler.Babaanne ise salona televizyon getirtir ve karaoke yapılmasını ister. Tabi bu karaoke de Bihan ve Thapki dikkat çekecektir.

Thapki karaoke yaparken herkes tarafından beğenilir.Sıra Bihan’a gelir , Bihan söyleyemez. Babaanne aman Tanrım ne kadar kötü söylüyorsun der. Herkesin suratı ekşir.Babaanne ona gözünü kapamasını ve sevdiği kişiyi düşünmesini ister.Böylelikle kalpten söyleyecek ve sesi güzel çıkacaktır. Bihan ohoo gözünü kapadığında Thapki’yle dans ettiğini gül yapraklarını yani hayal aleminde romantik anlar yaşar.

Bihan şarkıyı bitirip gözünü açtığında Thapki ayakta bekliyordur.Etkilendiği belli oluyor.Sonra herkes ayağa kalkmış garip garip Bihan’a bakıyordur.Neyse ki garip davranışlar yapmamış güzel söylediği için alkışladılar. Barki ise gözünü kapayınca Thapki’yi gördün diyerek iki tarafı da utandırır.

Parti bahçede yemek yiyerek devam ediyordur. Vasu duygulanır. Thapki ben biraz daha ekmek getireyim diyerek ateşin yanına patates almaya gider.O muhteşem uzun şalı ateşin içine girer ve alev alır. Bauji birden hareketlenir.

Thapki yandığının ve çıkan kokunun farkında değildir.Bauji’yi bile felçli halde rahat bırakmazlar adam yine iş bana düştü diyerek tüm geyretiyle Thapki diyerek bağırır.Bihan koşup Thapki’nin şalını söndürüp boynuna şal takar.Ya babam seslenmese seni nasıl kurtaracaktım der.Der demesine ve kafalarında şimşekler çakar.Bauji konuşmuştur.Herkes şoke olmuştur.

Thapki Bauji’nin yanına gider ve sen Thapki kızına seslendin değil mi az önce der.Bauji Bihan diye de bağırır.Bihan koşup babasına sarılır.Göz yaşları sel olur. Vasu çok duygulanmıştır.Birden doktor sahneye girer.Bu Thapki’nin sayesindedir.Bilerek Thapki ateşin başında kendini yakmış ve doktorla ayarladıkları bir planmış.Üzgünüm Şada ama Thapki yine kahraman olmuştur. Vasu ne kadar cesur ne kadar güçlüsün kızım der.Bu aile için daha kim bilir neler yapacaksın? Vasu Thapki’yi alnından öper.Bauji tekrar Thapki diye seslenir.Bauji bu sefer elini kaldırmaya çalışır ve Thapki’nin başına götürerek dua eder. Gece mutlu şekilde sona erer.

İkili odalarına çekilir.Sanki ilk defa aynı odayı paylaşıyorlarmış gibi tedirgindiler.Çünkü ilk defa iki tarafta birbirine karşı boş değildir.Bihan’ın sevdiğini söylemeye çalışma tedirginliği vardı.Thapki’nin de hislerinin farkına varması tedirgin eder.Hemen yatıp uyur. Bihansa onu izlemeyi tercih eder.

Thapki gece yarısı uyanır ve birden yataktan zıplayarak fırlar.Çünkü Bihan yatakta ona bakarak oturuyordur.Sana bir şey söylemem lazım der. Ben şarkı söylerken seni düşünüp kalpten söyledim.Her yerde seni görüyorum.Bundan sonra da sadece seni görmek istiyorum.Çünkü seni seviyorum der.Bihan şimdi aynı soruyu Thapki’ye sorar.Cesur ol ve söyle sen neler hissediyorsun? Thapki kekelemeye başlayınca Bihan ona zaman verir.

Thapki çok gerilmiştir.Bihan uyumaya gider ve Thapki öylece kalakalır. Durduğu yerde de uyuyakalır.Sabah uyandığında odadan kaçar gibi çıkar ama çıkmadan da Bihan’ın üstünü örtmeyi ihmal etmez.

Thapki sık sık dalıyordur.Sürekli yanlış malzemeleri alıyordur.Çutki neyin var senin dediğinde Bihan gelir bende merak ediyorum neyin var senin der.Çutki anlat deyince sana nasıl anlatsın o sadece bana anlatır der.

Bihan Thapki’ye hislerini sorar .Thapki bu kadar hızlı söyleyemem der. Bihan sabah oldu daha ne kadar zaman istiyorsun der. Thapki kaçtıkça Bihan, Thapki’nin peşinden gidiyordur.

Bihan Thapki’yi olur olmadık yerde sıkıştırır.Thapki Bauji’nin yanındayken tekrar konuşur.Utanmıyor musun babanın yanında der.Ben babamdan hiç bir şey saklamam sana aşık olduğumu ilk babama dedim der.Thapki kulaklarına inanamaz ve oradan da kaçar.Bihan tekrar Thapki’nin peşinde.Bihan beni seviyorsan evet İstemiyorsan hayır de der.Thapki ne cevap vermem gerektiğini bilmiyorum der.Bu cevap Bihan’ı mutlu eder.Çünkü sevginin ilk işareti ona göre budur.Bana da böyle olmuştur der.Sonra ona neler olmuştu ona baştan sonra kullanma kılavuzu gibi anlatır.

Thapki yemek masasındayken merdivenlerden Bihan iner.Thapki’nin kalbi hızla çarpmaya başlar.Hiçbir şey duymamaya başlar. Bihan gözüm üstüne diye işaret çakar. Bihan kendisine olanlardan dolayı tecrübeli olduğu için saçlarını okşayarak ambiyans yaratarak iner.Thapki’ye ise geçmiş olsun uzun uzun dalmaları başlamıştır.Babaanne ,Vasu defalarca seslenir Thapki ve Bihan duymazlar. Herkes onlara güler.

Şada ise Bihan ve Thapki’nin arasında olup bitenin farkına varır. Hemen gidip Thapki’nin moralini bozmaya çalışır.Neyse ki Çutki olması gereken yerde olup Thapki’nin moralini düzeltir.Hemen Şada’yı saf dışı etmeye karar verir.Bauji’nin başında dua kitabından sayfalar okuması için babaannenin yanına gider.Artık Şada resmen saf dışı olmuştur.Hiçbir işe burnunu sokamaz.Sürekli Bauji’nin yanında kitap okuyacaktır.

Ev halkı Bihan ve Thapki’nin konuşmasını duyar.Böylece Bihan’ın Thapki’yi çok sevdiğini Thapki’nin de hislerini açamadıklarını gördüler. Bihan Thapki duygularını söylemiyor diye trip atıp konuşmama kararı aldı.Şada hariç ev halkı Thapki ve Bihan’ın arasını yapmak için işe koyuldu.

Evdekilerin planı yakın arkadaşlarının eve gelmesi ve kızları Şila aracılığıyla Thapki’yi kıskandırmak.Şila ve Bihan çocukluk arkadaşıdır. Bihan ve Şila birbirini görünce sarılır.Thapki ise bu kucaklaşma karşısında yerinden fırlar.Bakalım bu kıskançlık meselesi nasıl sonuçlanacak? Gelecek bölüm Vasu,Thapki ile bir konuşma yapar.Sen zoraki bir evlilik yaşıyorsun.Bize yaptığın bütün iyiliklerden sonra artık seni Bihan’dan kurtaracağız. Bihan’ı Şila ile evlendirmek istiyoruz. Bakalım Thapki neler yapacak?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.