Aşk Bir Rüya 69.Bölüm Özeti – 28 Nisan Salı –

Bihan,Thapki’ye Aşık Oldu!

Dizi tüm heyecanıyla devam ediyor.
Bihan ve Thapki yeni bir dönemece girdi.Tüm zorluklara göğüs geren ikili evliliklerine şans vermiş oldu.
Bihan Thapki’nin kıymetini anlamışken ,Thapki’nin kafasında başka düşüncüler vardı.Eve asıl dönmesinin amacı, Dhruv ile evlenmesi neden engellemişti.Bihan ile Vasu’nun arasındaki sır ne?

Thapki o geceyi düşünür bana kurulan komployu ne olursa olsun bulacağım der.Neden aklına Vasu ya da bir şekilde onunla bağlantı aklına gelmez enteresan.Çünkü zaten Bihan Vasu ile mesajlaşmıştır,benle değil.Üstelik ona kötülük ettik de diyor.

Thapki yatmak için yere yatağını hazırlıyordur. Bihan artık onun yatakta yatmasını ister,yumuşak yastık da koymuştur, Thapki geceleri çok susuyor diye suyunu da getirmiştir. Bihan’dan Thapki’ye 5 yıldızlı otel konforunda rahatlık sunuluyor. Bihan Thapki’nin kolunda Bauji’nin taktığı bilekliğin olmadığını farkeder.Thapki bileğimi sıktığı için çıkardım der. Bihan alıp bilekliği kendine takar. Yaşadığın sorunları ben halledeceği dert etme der.Bihaan,Thapki yanında olduğu için huzurlu uyuyordur. Thapki ise bir o kadar huzursuz.Çünkü Bihan’a yalan söylemiştir.Bihan sabah uyandığında Thapki’yi görünce saçları uçuşur.Davul sesleri duymaya başlar.Bu seslere anlam veremiyordur.

Thapki ise Çutki ve Barki’nin albüme fotoğraf yerleştirdiğini görür.Fotoğrafların birinde Dhruv ile evliliğini durdurmak isteyen kadını görür. Bu kadına ulaşıp belki ipucu yakalayabilirdi.Bu yüzden önceden çalıştığı haber kanalından yardım alarak kızı buldu. Thapki kızla telefonda randevu ayarlarken
Bihan,uzaktan Thapkiyi gördü ve yine davul sesleri duymaya başladı.Thapki’ye uzun uzun bakıyor ve ağır çekimde saçları uçuşuyordur. Bauji yanına geldiğinde ise bir türlü kelimeleri toparlayamadı.

Bu arada Şada yine Thapki’ye Bihan hakkında ileri geri konuşurken Vasu gelir ve Şada’yı azarlar. Artık Thapki ve Bihanla uğraşmak yerine Dhruv ile ilgilenmesi için bir güzel azarlar. Thapki kızla buluşmaya gitti ama çokta bir bilgi alamadı.Sadece gerçeğin dolabın arkasında gibi tuhaf bir cümle geçer. Thapki Vasu’ya yakalanmıştır. Vasu, Thapki’nin düğün gecesi olanları öğrenmeye çalıştığını anlamıştır. Vasu eğer Thapki, dolabın arkasına bakarsa gerçekleri anlayacak diye hemen Şada’yı arar.Şada ise bu geri zekalı kadın beni evin içindeyken neden arıyor der. Üstelik telefonu açınca neden aradığı gibi boş boş sorular sorar. Vasu’yu yine sinir eder.Yakında bu ikilinin birbirine düşecek olması çok eğlenceli olacak. Vasu hemen depoya gidip dolabın arkasındaki şişeyi bulup atmasını , atınca da mutlaka haber vermesini ister. Dolabın arkasındaki küçük şişeyi bulur.Şişeye uzanamaz,diğer taraftan yakınlaşmaya çalışınca örümcek ağı vardır huylanır.En doğru şeye karar verir.Şada Vasu’ya şişeyi bulup attım diye yalan söyleyecektir.

Vasu eve girerken Şada’ya dedim iyi ki attı o şişeyi derken Thapki de elinde şişeyle geliyordur. Vasu beyninden vurulmuşa döner. Vasu Şada’yı bir güzel azarlar.Bu şişe büyük bir sır içeriyormuş.O şişe sayesinde Thapki Vasu’ya ulaşabilirmiş.

Bihan’a, Bauji ev boşaltma görevi vermiştir.Arkadaşıyla boşlatılması gereken eve gelirler. Bihan karşısında Thapki’yi görür. Bihan neden bizi evden çıkarmaya çalışıyorsun,lütfen bizi evimizden atma der.Arkadan bir kişi daha gelir o da Thapki’dir. Diğer Thapki de rica ediyordur. Bihan gülümseyerek korkmayın ben burdaym diyerek iki Thapki’ye sarılmıştır.Bu durum çok hoşuna gitmiştir.

Vasu ise Bihanla,Thapki’nin düğün albümlerini getirmiştir. Vasu şişeyi dolabın içinde görünce yangın çıkartır.Thapki’nin morali bozulur.Şişe yanmıştır.Daha sonra bu şişenin satın alındığı dükkana gider.Ama bir isime ulaşamaz.

Bihan ise Thapki için odaya yeni bir dolap almıştır. Bauji gelip Bihan’ı davranışlarından dolayı kutlar. Bihan,Bauji’ye hastalandığını her yerde Thapki ve davul sesleri duyduğunu anlatır.Baujiyse sen aşık olmuşsun evlat der.Bihan yo yo yo bu mümkün değil der. Bihan Bauji’nin dediklerinden sona transa geçer.Elinde Thapki’nin fotoğrafı evin içinde saçları uçuşarak dalgın dalgın yürür.Fotoğraf elinden uçup durur.Fotoğrafla adeta kovalamaca yaşıyordur.En sonunda fotoğrafa seni seviyorum sana aşığım Thapki diye bağrmaya başlar.

Thapki de kardeşi Aditi den düğün videosunu ister.Dükkanda ki adamın dediğine göre 5.30 da Pandey konağından aranıp o şişeyi sipariş vermişlerdir. Thapki de videoyu o saate denk getirir.Video da Vasu’nun eli telefondadır.Ama biz zeki izleyiciler görüntüdeki siluet ve kıyafetten Vasu olduğunu anlıyoruz. Thapki de koldaki bilezikte yola çıkıyor.

Bu bölüm Thapki’nin tepkileri hep diline vuruyor.İnsan içinden kouşur yahu .Kendi kendine ne konuşuyorsun. Vasu bunları duyuyor.Ve evdeki herkese aynı bileziği takıyor. Thapki’nin kafası karışıyor.
Evin tüm kadınları masa da oturuyor ve işle meşguldur. Bihanda hala elinde fotoğraf evin içinde dolanıyordur.Fotoğraftan başını kaldırınca Thapki’yi görür. Yine rüzgar müzik ve Bihan’ın bakışları.
Bihan’ın kalbi çok hızlı atmaya başlamıştır.Thapki’ye doğu yürür. Masanın başına gelir ve Thapki’ye bakakalır.Herkeste Bihan’a bakıyordur. Thapki de ayağa kalkar ne oldu Bihan der.Bihan elini tutar ve kalbine götürür. Herkes bir anlamsız bakmaya başlar. Çutki ise ortalığı karıştırır.Neden öyle tuttuğunu söylesene Thapki’ye yoksa teklifte mi bulunacaksın der?

İnsanlar gülüşünce Thapki birden elini geri çeker. Bihan da birden irkilir lafı toparlamaya çalışır.
Kalbim neden çok çarpıyor diye sormaya başlar. Barki de doktor Thapki söylesene Bihan’ın nesi varmış der.
Thapki de çok egzersiz yaptığından olmuştur diye cevap verir. Bauji ise uzaktan onlara bakıp gülümsüyordur.

Bihan resim çiziyordur. Bauji o resmi görür ve hala Thapki’ye aşık değilim mi diyorsun der. Bihan Thapki’ye bu durumu nasıl açıklayacağını bilmiyordur. Bauji de öyle bir açıklamalısın ki Thapki ölene kadar unutmamalı. Şada ise yemek yiyemeden temizlik yapması istenir.O da dua ettikleri yerdeki tatlıları alıp saklanır.Yine Thapki gelir ve sesli sesli dua eder.Şada her şeyi duyar.Thapki bir ipucu istediğinde ise Bihan’ın çizdiği resimler dağılmaya başlar ve bir tanesi Thapki’nin ayağına kadar gelir.
Bu resim sembollerle mesaj içeriyordur. Resmin üzerindeki tarih Thapki’nin düğünü olduğu gündür.Bu tarihten yola çıkarak sembolleri çözmeye çalışır.Bu arada kendisi de trendir :)Thapki’nin tek çözemediği kilit sembol, tavus kuşu tüyüdür. Bu resmi gidip Bihan’a soramaz.Oyun oynayarak bu cevabı ondan almayı dener.Tavus kuşu tüyü deyince aklına ne gelir diye sorar.Bihan çok değerli diye cevap verir. Thapki de Bihan’ın en değerli şeyinin annesi olduğunu bilir.

Yani Thapki mesajdan yola çıkmayarak uzun yoldan yine Vasu’ya ulaşmış oldu. Böylece hayatımı mahveden kişi Vasu der.Kekemeliğinin problem olduğunu anladı.

Şada ise Thapki’den duyduklarını Bihan’a anlatmaya karar verir. Bihan ise Thapki’ye aşkını ilan etmek için özel bir plan yapar.

Vasu’da Thapki’nin yatağında sembollerle çizilmiş resmi görür ve yanındaki isimlerden Thapki’nin gerçekleri öğrendiğini anladı.Thapki’yi bulmaya gittiği esnada Thapki’de tüm aile üyelerinin yanına gelmiş annemle ilgili kimsenin bilmediği bir gerçeği açıklayacağım der.Vasu eteklerini sıkıyordur.Anlaşılan ortalık fena halde kızışacak. Thapki’nin bir şekilde gerçekleri söyleyemeyeceğini biliyoruz

Asıl konuysa Bihan aşkına karşılık bulamayacak mı?Şada kara kedi gibi ikilinin arasını mı bozacak?Bihan neler hissedecek?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir