Aşk Bir Rüya 158.Bölüm Özeti- 28 Temmuz Salı

Şada’nın Maskesi Düşer!

Psikopat aile Bani’yi elde tutabilmek için Tina’yı kaçırmışlardı. Bani de kardeşi için bu anlamsız olaya boyun eğmişti. Şimdi Bani eve gelecek misafirlere yemek yapmaya çalışacaktır. Thapki kızının tehlikeli ocak başında durmasına gönlü el vermez kendi yapar. Bu arada misafirler gelir. Bizde aklı selim misafirleri beklerken misafir adı altında çoluk çocuk gelir.Thapki ve Bihan bir kez daha şoka girer. Mayi denen kadın bu çocuklara nasıl bu gözle bakıyor inanılır gibi değil.

Çocuk adamsa gerilip oturmuş Bani’nin kendisine hizmet etmesini bekler. Bani çocuk adamın kendisine emir vermesini sindiremez. İntikamı acı olacaktır. Yemeğine gidip acı doldurur ve ikram eder. Çocuk adamın gözleri dolar. suya yüklenir. Diğerleri de çocuk gibi ağlayacak mısın yemeğini bitir diyerek dalga geçer. Çocuk adam kendisine çocuk denildiği için rahatsız olur gururuna yediremez.

Mayi tabi ki torununa böyle davrandığı için Bani’yi cezalandıracaktır. Ama Thapki, kızına böyle davranılmasını istemez cezayı kendi üstüne alır. Gece boyu ekmek yapacaktır. Herkes uyuyunca Mayi gelip Thapki rol yaptığını bildiğini söyler ve bende rol yaptım der. Yani aslında Şada’nın ikili oynaması kafaları karıştırır. Thapki bu sözden bir şey anlamamıştır.

Ertesi sabah yeni bir olay vardır. Bani kocası için zorla oruç tutturulacaktır. Tabi ki Bani açlıktan kıvranır. Karşısına çocuk adam geçip tatlıları yeyip intikamını alır. Thapki yine bir yol düşünür,kızıyla plan yapar. Bani bayılma numarası yapar. Bani’ye su verilecekken kırk takla atılır. Kadın Bani’nin orucunu bozmasına şiddetle karşı çıkar. En son çocuk adamda bayılır. Vasu da o çocuğa suyu verdirtmez. Mayi denen kadın oğlu için çırpınır. Bir bardak su elden ele dolanır. Vasu kız ve erkek çocuk ayrımı yaptığı için kadına kızar.Kadına haddini bildirir.

Diğer bir olaysa Tina’nın kurtarılması . Bani, Tina’nın kılığına girer. Kesar da Tina’nın kaçtığını düşünüp onun yanına gider. Böylece Thapki ve Bihan Tina’yı kurtarır.Ama dönüp dolaşıp yine aynı eve gelirler. Tina’yı kurtardığımıza göre Bani bizimle der. Tabi iki aile arasında konuşma yine öldürme meselesine gelir. Bir adım geri çekilirler. Nasıl oluyorsa şunlardan kurtulamıyorlar. Saçma.

Şada yine Thapki kılığına girip soluğu Mayi denen kadının yanında alır. Kadın Thapki’nin gel git hallerine ayar olduğu için tokatlar. Aslında tokatı yiyen Şada olur.

Ertesi sabah Thapki rol yapmaya başlar. Kendini bu evliliğe istekli gibi gösterip asıl onların vazgeçmesini sağlamaya çalışmak. Bani geceleri uyur gezer gibi davranıp papucumun prensini korkutmaya çalışır, başarır da. Psikopat aile birden korkup evi terketmeye çalışır. Tabi Şada tüm oyunu bozmaya çalışır. Birden giden ailenin önünde durup Thapki maskesini takıp olan biteni anlatır. Thapki de onları balkondan izliyordur. Sonunda kendine benzeyen kadını görür ve onu takip etmeye başlar. Şada da hemen 2 dakika da Thapki gibi saçını yapıp aynı kıyafetten bulabiliyor. Thapki ve maskeli Şada sonunda karşı karşıya gelir. Thapki birinin kendi yerine geçip bu oyuna bulaştırıldığını anlar.Tokat atınca Şada’nın maskesi düşer. Şada intikamını aldığını söylüyor. Bu arada psikopat aile tekrar Pandey Konağı’na giriş yapar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir