Aşk Bir Rüya 153.Bölüm Özeti- 23 Temmuz Perşembe

Şankar Tina’yı Dönme Dolaptan Düşürüyor!

Evdeki son olanlardan sonra herkes hüsrana uğramıştır. Tina’nın söylediği son söz tüm dengeleri alt üst etmiştir. Şankar tam gidecekken şimdi Bihan ile evlilik kararı almıştır. Bani Tina’ya neden böyle yaptığını sorar. O da Şankar’ı çok sevdiğini söyler. Şansını Thapki de deneyecektir. Tina Thapki’ye bir şey anlatamaz ama sadece ona sarılır. Yine konuşmanın ortasına Şada teşrif eder. Gözleriyle Tina’yı tehdit etmeye devam eder. Tabi Thapki bu bakışları yakaladığında Şada tarafından tehdit edildiğini anlar.

Tina defterdeki Şankar’ın adını silip Thapki yazar ama yakalanır. Bu kez Şada ve Şankar tehdit edecektir. Şankar işini şansa bırakmak istemez ve Tina’ya unutamayacağı ders vermek ister aklınca. Evin bahçesine dönme dolap kurdurur. Çocuklar tek tek biner. En son tüm çocuklar indiğinde Şankar Tina’nın inmesine izin vermez. Korkusunu yenmesini ister. Vasu ve Thapki de öyle bakar. Yine son söz Şankar’ın olur. Kimse kızı kolundan tutup almaz. Şankar kızı bindirince vidaları gevşetir. Tina’nın bindiği yer düşer. Oda elleriyle havada tutunmaya çalışır. Korku dolu anlar yaşanıyordur. Hala bu durumda bile Şankar’ın yüzü güler. Artık Tina’nın kolları dayanmaz ve aşağı düşer. Thapki Tina’yı aşağıdan yakalar.

Şankar Thapki’nin kahraman ilan edileceğinden rahatsızdır. Şada ise madem öyle tebrik etme için gider ve ayağının iyileştiğinden ve evine gitme vakti geldiğinden bahseder. Dhruv da Thapki’yi kovar. Vasu’nun da sesi çıkamadığına göre Thapki’nin başka çaresi kalmamıştır. Gitmesine engel olabilecek tek isim Bihan’dır. Thapki gideceği esnada Bihan arkalarından seslenir. Thapki’den düğüne kadar kalmasını ister.

Kapıya bir adam gelmiştir. Şada’ya Bihan’ın ilaçlarını getirdiğini ve onları ele verecek bir kaç diyalog geçer aralarında. O sırada Thapki onları kameraya almıştır Şada’nın elindeki mektuplara karşılık bu görüntülerle tehdit eder. Şada bu mektupları veremeyeceğini söyler. En sonunda Thapki galip gelir. Mektuplar yırtılır.Ama Thapki hala Şada’yı tehdşt edeceğini söyler. Sağ olsun eline yüzüne bulaştırır. Şankar bunları duyup karşı atağa geçer. Thapki koşup Dhruv’un yanına gidip gerçekleri ona anlatmaya çalışır. Sanki o evde başka adam yok. Dhruv’u adamdan sayıp da soluğu onun yanında almak büyük hata. Şankar da Dhruv’un yanında ağlanıp sızlanır. Vasu duruma el atar. Annesine de inanmaz. Şada ise Vasu’nun arkadan plan yaptığını öğrenince dellenir. İkili birbirine sesini yükseltir ama Şada saygısız olunca Vasu geri adam atar. Onun yerine Thapki savunur. Kılıçlar çekilir.

Ertesi sabah Şankar Thapki’ye hava atacağım diye Bihan’a sindur sürdürmeye çalışır. O sindir havalanır ve Thapki’ye gelir. Şada bir kez daha söner. Thapki ve Bihan bahçede bakışırken Şankar görüp sinirlenir. Arkasını dönüp gideceği sırada şalının çekiştirildiğini fark eder. Bihan’ın yaptığını sanar. Herkes onun o haline gülüyordur. Şankar arkasını döndüğü sırada Rampiyari Şankar’ın şalını çekiştiriyordur.

Akşam tören vardır. Odunlar dizilmiş büyük bir ateş yakılacaktır. Ama Thapki ortalıkta yoktur. Çünkü Şada ve Şankar Thapki’yi bayıltıp odunların içine bağlamıştır. Ateş yakılır . Bakalım Bihan fark ettiğinde neler olacak?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir