Aşk Bir Rüya 152.Bölüm Özeti- 22 Temmuz Çarşamba

Tina, Bihan ve Şankar’ın Evlenmesini İstedi!

Thapki, Bihan’ın hafızasını yerine getirmek için küçük girişimleri oluyor. Bunlardan biri de evde bir gösteri yapılacaktır. Kızları Tina ve Bani’yi kendisiyle Bihan’a benzetmeye çalışır. Bir nevi Bihan ile olan ilişkilerini oyuna dökmüşlerdir. Bihan’ın kafası gidip gelmektedir. Özellikle Thapki’nin Bihan’a aşını itiraf ettiği sahne de Bihan hayal meyal bir şeyler hatırlar. Tabi Şankar ve Şada illa bunlardan haberi olacak. Bu yüzden düzenek kurup Tina’ya elektrik çarpmasını sağlayacaklardır. Tina yaklaşınca Şankar düdüğe üfler, Şada’da haberi alıp elektriği açacaktır, kablolar ayrılır . Tina’ya bir şey olmaz. Şankar herkes bahçeye çıkınca neden bir şey olmadı deyip aynaya dokunur ve sonuç kendi çarpılır.Tabi çarpılırken ağzındaki düdüğü de yutar.

Bihan kendini bahçeye atmış. Önündeki boş tabloya hayal meyal hatırladığı görüntüyü çizer. Thapki ve Vasu’da Bihan’ı izliyordur. Bihan Thapki ile kendisini çizmiştir. Tabi sonra Bihan rahatsızlanır. Dhruv gelip boş konuşur. Dhruv konuştukça Şada ve Şankar da mest olur. Vasu da kendini belli etmemek için Thapki’nin suratına boya fırlatır. Herkes gidince Vasu Thapki’den özür diler.

Şada evde Thapki’yi kolundan tutup tehdit edecekken, Thapki Şada’nın kolunu kavradığı gibi ters çevirir. Thapki Şada’ya posta koyar. Yanlarına Şankar gelip ayağına denk almasını söyleyecekken birden yuttuğu düdük ötmeye başlar. Gelen geçen Şankar’ın haline gülüyordur. Vasu ise fırsat bu fırsat diyerek düdüğü çıkarma bahanesiyle Şankar’a vurup durur. Sonra çocuklar gelip işi iyice abartıp hep bir koldan Şankar yumruklanıyordur. Evin afacan oğlu Veer de eline çekiç alıp Şankar’ı kovalar.

Gece yarısı Thapki bir adama para verip Bihan ile birlikte olduğunda kendilerine saldırmasını ister. Tabi bu bir oyundur. Bihan’ın hafızasının yerine gelmesi için yapılan küçük girişimlerden birisi. Ertesi sabah Vasu oğlu Bihan’ı ve Tina’yı almış alışverişe çıkmıştır. Thapki de Bani’yi almış yemek yiyorlardır. Birbirlerini görünce onlar da yemek yemeye karar verir. Thapki yemeklerin hiç acı olmadığını söylerken Bani ve Bihan da ağzı yanıyordur. Tina da Thapki gibi yemekler hiç acı değil der. Vasu da ne kadar uyumlu bir çift die aklından geçirip Thapki ile Bihan’ın yeniden bir araya gelmesi için dua eder.

Vasu çocukları da alıp eve götürür. Bihan ve Thapki yalnız kalmıştır. Bihan Thapki’in çocukluğuyla ilgili sorular sorar. Thapki’yi merak ediyor gibidir. O sırada yanların motorcular gelir. Thapki ile Bihan’ın etrafını çevirir. Thapki biraz yavaş olmalarını ister. Ama bu tuttukları adamlar değildir. Bunlar Şada’nın adamları çıkar. Bihan Thapki’yi tutup kaçmaya başlar. Adamlar da peşlerinde kovalamaca yaşanır. Uzun bir kovalamacanın ardından Thapki de fırsat bu fırsat deyip anca Bihan’a sarılır. En sonunda yakalanırlar. Bihan dayak yer. Yerde yatıp kendinden geçer. Yine geçmişte Thapki’nin ona seslendiği sesleri duyar. Bihan kendine gelir ve tüm adamları dövüp Thapki’yi kurtarır. Bihan adamları dövdüğüne şaşırır. Şada da Bihan’ın eski haline dönüyor olmasına bozulur. Bihan garip grip dövdüğü adamlara bakıyordur. Bunu nasıl yapabilirim diye. Adamlar kendine geldiği anda oradan kaçmaya çalışır. Bihan da peşlerinden bilerek yapmadığını anlatmaya çalışıp özür diler. Şada ise son noktasını koymaya hazırlanıyordur. Thapki’yi bıçaklayacakken,Bihan önüne atlar ve yaralanır.

Thapki ve Bihan eve dönerler. Ev halkı başlarına toplanır. Şada hemen Thapki’yi suçlamaya başlar.

Şada’nın lastikleri patlar ve birden karşısına Thapki çıkar. Şada’nın etrafını alevler kaplar. Thapki ve Şada birbirine meydan okur.

Bihan üstünü giyerken zorlanıyordur. Thapki Bihan’a yardıma gelir. Bihan Thapki geldiğinde neden kalbinin hızla attığını sorguluyordur. Bani’nin annesi olduğu için yanlış bi şey düşünmemesi gerektiğine inanır. Kızlar ağlayarak gelir. Ama Thapki Bihan’ın kahramanlık yaptığını anlatır. Kızı Tina ise babasından istediği şeyi göremeyince bozulur küser. Bihan da benden ne istersen iste onu yapacağım der. Bani ve Tina aralarında konuşur Thapki’nin annesi olmasını isteyeceğini söyler. Bu konuşmaları Şada duymasa çok bozulurduk. Thapki’nin kızları Thapki den de beter çıktı der. Şada Tina’yı yalnız bulunca kızın üstüne kara bulut gibi çöker. Ona Thapki’nin annesi olması için yardım edeceğini söyler. Şada Tina’ya mektup yazdırır. Mektubun sonuna da Şankar ismini yazıp kızı tehdit eder. Şankar ise kendince Thapki’yi taklit edip Bihan’ın hatırladığı anılarının başrolü olmaya karar verir. Şada’nın Şankar’a anlattığı hikayelere göre rol yapar. Bunlardan biri de düşerken Bihan’ın onu yakalaması. Şankar kendini yere bırakır. Bihan da onu yakalamadan öylece izleyip ne yaptığını sorar. Bihan sinir olmuş bağırıyordur. Thapki de onun bir işler çevirdiğini anlamış bir hışımla onların yanına gidiyordur. Tabi Thapki normal gidemez düşecektir. Sağ olsun Bihan da tutar. Şankar da onlara alık alık bakar.

Şankar artık gemileri yakmış valizini almış herkesi başına toplar. Bu evden gideceğini söyler. Thapki gelince Bihan’a bir haller olduğunu söyleyip evlilik kolyesini taktırmaya çalışır. Şankar Bihan’ın gitme kal evlenelim demesini bekliyordur resmen. Şankar kendini acındırmaya devam eder. Bihan için saçını süpürge ettiğini Tina için annelik yaptığını anlatır. Çutki ve Barki Bihan’a bizde bakıyoruz kimseye şantaj yapma der. Şankar kendini yerlere atmış ağlıyordur.

Şankar valizini de alıp çıkacakken Bihan gitmeni istemiyorum der. Herkes şoke olur Şankar da mutlu olur. Bihan sözlerine devam eder. Seninle farklı bir şey düşünmüyorum o yüzden varınca haber et der. Sıra yine Şada’ya gelir. Şada Tina’yı da tutmuş kolundan getiriyordur. Babasına yazdığı mektubu okur. Tüm oklar Thapki’yi işaret ediyordur. Ama Tina sonunda Şankar annem olsun diyerek herkesi şaşırtır. Kız hem Şankar’ın hem de Şada’nın tehditlerini çekiyordur. Bihan da sen ne dersen onu yaparım der. Tabi bu duruma Bani çok sinirlenir.Seninle böyle anlaşmamıştık der.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir