Aşk Bir Rüya 151.Bölüm Özeti- 21 Temmuz Salı

Thapki Bihan’ı İyileştirmeye Kararlı!

Thapki Aditi ve Bihan hakkında neler olup bittiğini öğrenmişti. Şada Thapki’yi kovarken, Bihan gelip Thapki’nin hiçbir yere gitmeyeceğini söyler. Şankar’ınsa etekleri tutuşur. Bihan’ı zorla odasına gönderir daha sonra rol yapmaya başlar. Thapki’ye yalvarmaya başlar.

Bani ise annesinin gideceğini öğrenince üzülmeye başlar. Tina ve Bani üzüldükçe Bihan’ın da gözleri dolar. Üçlü birbirine sarılıp bu işe çözüm bulmaları gerektiğini konuşur. Thapki’ye çok güzel sürpriz yaparlar. Kızlar Thapki ve Bihan’ın geçmişte giydikleri ayı kostümünü giyip dans eder, Bihan da gitar çalıp şarkı söyler. Hatta Bihan Thapki’ye Taç Mahal hediye etmek ister. Thapki göz yaşları içinde odadan gider. Bihan gitmeyecek der. Bani annemi tanımıyorsun ama iyi anlıyorsun der. Thapki Şada ve doktorun gizli konuşmasını duyar. Bihan’a verilen ilaçlardan haberdar olur böylece. Şimdi gidecek mi kalacak mı? Şankar’ın tehditleri ne olacak? Thapki nasıl bir yol bulacaktır.

Evdekilerle vedalaştıktan sonra Thapki evde kalmak için merdivenlerden yuvarlanır. Hemen Bihan yardımına koşar. Thapki çok sancısı var gibi davranır. Doktor gelip muayene eder ve Thapki’nin dinlenmesini ister. Şada’nın kızı Thapki’nin dinlenmesi gerektiğiyle ilgili birkaç bir şeyler söyler. Thapki tıpkı annesi gibi zeki olduğunu söyler. Bilmiyor ki annesi Şada! Thapki’nin evde kalacak olması Şankar’ın sinirini bozar. Yine Bihan beklenmedik çıkışıyla kimsenin bir laf söylememesini ister.Nazlı Dhruv ise bir an önce iyileşip gitmesini ister. Bihan ile birleşmeyi aklından bile geçirme der. Hadi Dhruv seni kim dinlemiş ki Thapki dinlesin!

Ertesi sabah Thapki elbisesini bağlamaya çalışıyordur. Bihan bakmama gerekiyor derken birden Thapki’nin yanına gitmiş elbisesini bağlamasına yardım ediyordur. Thapki ve Bihan,Tina ile Bani’ye yakalanır. Kızlar gülmeye başlar. Ne yani sizde arkadaş olmaya mı karar verdiniz der. Tabi bu ana Şankar da tanıklık edecektir. Şankar Bihan’a ilacını vermiştir. Thapki Bihan’ın ilacını içmesini egel olmak için sapanla ilacı vurur. Çocuklar dışarıda körebe oynuyordur. Bani zorla annesini oyuna sokar. Thapki kızları yakalamaya çalışırken Tina Bihan’ı Thapki’ye doğru ittirir. Thapki Bihan’ı yakalamış sarılır. Thapki gözlerini açınca ikili birbirine uzun uzun bakar. Kızlar ise bir köşeye gitmiş antlaşma yapar. Birimizin babası birimizin annesi yok diyerek farkında olmadan annesiyle babasının arasını yapacaklardır.

Thapki Bihan’ın ilaçlarının peşine düşmüştür. İlaçları değiştirip vitamin koyacaktır.Şada ise Thapki’nin peşinde oda oda onu arıyordur. Şada odaya geldiği sırada Thapki’yi biri kendisine çekip sessiz olmasını ister. Bu kişi kavuşmanın ve yılların vermiş olduğu özlemle gözleri yaşlı bakan Vasu’dur. Şada’yı atlatınca ikili birbirine sarılıp olan biten hakkında konuşur. Thapki annesine her şeyi anlatmış ve yardım için çağırmıştır. Bu Vasu da Thapki’ye yapmadığı kalmadı şimdi nasıl canı gibi seviyor.

Şada Thapki’yi bulmuş hesap soruyordur. Tartışmanın dozu artar ve Şada yine abartıp bıçak çeker. O sırada Vasu’nun sesi duyulur. Şada’ya kızar. Ama Thapki gibi kansız biri için elini kirletmeye ne gerek var der. Yani Vasu ikili oynayacaktır. Herkesin gözünde Thapki’ye tavır almış gibi yapacaktır. Şada ise bu duruma çok sevinir.

Bir diğer sahne ise Bani ve Vasu’nun tanışması. Oldukça göz dolduran sahneler. Bani’nin de tıpkı babası gibi tepkiler vermesi Vasu’yu çok heyecanlandırır. Vasu resmen gözleriyle Thapki’yle konuşur. Vasu Bani’yi bağrına basar. Bani’nin söylediği sözler Vasu’yu çok duygulandıracaktır. Bani annesinin babaannesinin çok iyi bir insan olduğunu anlattığını söyler. Onunla tanışana kadar sana babaanne diyebilir miyim der. Vasu çok mutlu olur. Sahneye çok özlediğimiz Dhruv girer. Neredeyse Thapki geldi diye annesine ağlayacak. Vasu da o iyileşince ben onu kovacağım zaten der.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir