Aşk Bir Rüya 150.Bölüm Özeti- 20 Temmuz Pazartesi

Thapki Aditi ve Bihan Hakkındaki Gerçeği Öğrendi!

Bani sabah uyanır ve annesine çok hasta olduğunu okula gidemeyeceğini söyler. Aslında Bihan’ın Thapki’den öğrendiği taktikle Bani soğanla ateşini çıkarmıştır. Bu arada Tina ve Bihan da yatağın altında saklanıyordur. Thapki tam gidecekken telefonunu yere düşürür. Evdekiler gerilir ama Thapki görmeden evden çıkar. Bihan ve Tina saklandıkları yerden çıkıp rahat bir nefes alır. Bihan ikiliye kızlarım diye hitap edince Bani çok sevinir. Sen bana kızım mı dedin yani der. Kızımın en yakın arkadaşı benim de kızım der. Üçü birbirine sarılır.

Çutki sinirlenmiş tüm bu olanların suçlusu olarak Şada’yı görür. Fotoğrafını bıçaklar. Tabi Şada’ya yakalanırlar. Şada yine çocuk azarlar gibi onları azarlar. Şada onları azarlarken Şankar zırlayarak odaya girip Bihan ve Tina’nın kayıp olduğunu söyler.

Bihan kızlarla kapıda oyun oynuyordur. Oldukça eğleniyorlardır. Tabi bir anda Thapki’nin gelmesiyle işler bozulur. Hemen saklanacak yer bulmaya çalışırlar. Korkuluğun içine girerler. Thapki’nin korkuluk dikkatini çeker. Bani okulda öğrenip yaptığını söyler. Thapki dokundukça Bihan gıdıklanır gülmemek için kendini zor tutar. Tam o anda Şada ve Şankar gelir. Bihan ve Tina’nın orada olduğundan şüphelenmiştir. Thapki ikisine de posta koyup eve girer. Bihan da ikiliyle dalga geçmek ister. Çaktırmadan Şada’ya vurur. Şada da Şankar’ın kendisine vurduğunu sanarak oda ona vurur. Bihan ve Tina kikir kikir gülerler.

Herkes gidince Bihan ve Tina tekrar Thapki’nin evindeler. Gece Bihan kendini Thapki’nin odasında bulur. Onu uzun uzun izler. Bu yaptığım doğru değil dese de kendini Thapki’nin üstünü örtmekten kendini alıkoyamaz. Bihan odadan çıkarken evdeki meşhur uzun vazolardan birini düşürecek gibi olur. Hemen odadan çıkayım derken de kapıyı hızlı kapatır. Thapki sıçrar ve evde hırsız olduğunu zanneder. Bihan koşup Tina ve Bani’yi uyandırmaya çalışır. Alelacele saklanacak yer bulurlar. Thapki Bani’nin yanına gelir ve evde hırsız olduğunu söyler. Eline de sopa almıştır. Thapki perdenin arkasında duran Bihan’ı fark eder. Tam ona vuracakken Bani ışıkları açar ve herkes yerinden çıkar.

Thapki tekrar karşısında Bihan’ görünce şaşırır. Bu olanın doğru olmadığını hemen Bauji’yi arayıp haber vereceğini söyler.Ertesi sabah Bihan’a evden kaçmış çocuk muamelesi yapılarak Thapki’nin yanından alınıp götürülür. Thapki yine ağlar her zamanki gibi. Herkes arabanın yanına gidince Çutki daha sonra geleceğini şimdi Thapki ile konuşup her şeyi anlatacağını söyler, arada Bauji de canlanıp kendine gelince Şada ve Şankar ağzını açamaz. Ama bundan sonrası oldukça saçma. Gerçi dizisinin neresi saçma değil ki !

Çutki Barki ve Bauji Thapki’nin kapısına gidip zile basar. Thapki de odadan kapıya yürü yürü bir türlü varamaz. Şada engel olmak için Bihan’ı arabadan indirip ona geçmişini hatırlatacak bir hikaye anlatır. Amaç Bihan’ın rahatsızlanması ve Bauji ve diğerlerinin Thapki’ye bir şey anlatmadan geri dönmesi. Oysaki Bauji zile bastığında Şada hikayesine başlamamıştı bile! Şada düzinelerce kelimeleri bir araya getirdi ama Thapki bir türlü kapıya varamadı. Bihan Thapki’ye bakınca hastalanmıyor ama Şada bir şeyler bahsedince hemen yerle yeksan oluveriyor.

Thapki kapıyı açınca Bihan’ı o halde görünce şaşırır. Bihan’ın başına bir işler geldiğinin farkında ama ne olduğunu anlayamıyor.

Dhruv ise Allah’ım triplerden triplere giriyor. Thapki ile kimse görüşmeyecek bu eve adımını atmayacak. Ne nazlı adamsın bunun için Şada’ya teşekkür ediyor. Bihan ve kızı Tina da dertleşir. Bihan Thapki’yi Tina da Bani’yi özlemiştir.

Şada ise Şankar’a akıl verir. Kendisinin gittiği yoldan Şakar’ın da gitmesini ister. Bihan’ın içeceğine ilaç atıp içirmesini tembihler.

Thapki önce Bihan’ın kaldığı otele gider gittiklerini öğrenince Tina’nın okulunu arar onunda okuldan alındığını öğrenir. Son çare Pandeyler’in evini arar. Telefonu Bihan açar. Thapki önce yutkunur. Daha sonra neler olduğunu sorar. Bihan da neden endişelendiğini sorup lafı uzatırlar. Thapki en son dayanamaz ve patlar. Sen Bani’nin babasının benimde kocamsın der. Ama yılan Şankar meyve suyunu içmediği için Bihan’a sinirlenmiş telefonun kablosunu çıkarmıştır. Yapın siz böyle kendi elinizle Thapki’yi eve sokacaksınız.

Şada kendi elleriyle Şankar’ı hazırlar.Şakar dans ede ede Bihan’ın odasına gider. Oda’ya girince yatakta gördüğü bebek karşısında çığlığı basar. Işıklar yanınca Bihan ve diğer çocuklar Şankar’a gülmeye başlar. Tina içeceğe ilaç attıklarını görmüş ve babası içmeden değiştirmiştir.

Şada ve Şankar Bihan ile dalga geçmeye başlarlar. Thapki den sonra Bihan Taç Mahal’e yakınlık duymaya başlamış. Bunun nedenini kendiside bilmiyor. Şada Bihan’a vermek yerine Şakar’la birbirine fırlatıp Bihan’ın yakalamasını ister. Şada arkasına doğru fırlatınca Thapki tutar. Taç Mahal’i Bihan’a uzatır. Bihan tekrar Bani ve Thapki’yi gördüğü için çok mutludur. Şada ve Şankar pis pis bakarlar.

Tina ve Bani tekrar kavuşmanın mutluluğuyla birbirlerine sarılır.Şada ve Şankar yine konuşunca Bauji’ye can kan gelir ve onları susturup Thapki’yi eve sokar. Bu arada iki kardeşin birbirine davranışı Bihan’da yine bir şeyler uyandırmaya başlar. Bani tıpkı kendisi Tina da Thapki gibi tepkiler veriyordur. Nazlı Dhruv da Thapki’nin geldiğini görünce kıyameti koparır. Thapki Dhruv’un neden böyle davrandığına anlam veremez.

Dhruv Thapki’yi kolundan tutup Aditi’yi merak ediyorsun deyip Thapki’yi sürükler. Fotoğrafının olduğu yere götürür. Thapki görünce şoke olur. Bir anda duyduğu haberin etkisiyle inanmaz. Sonra yine ağlamaya başlar. Aditi’nin 7 sene önce kendisinin peşinden koşarken öldüğünü öğrenmiştir. Daha sonra Bihan’ın başına neler geldiğini öğrenmeye gelmiştir sıra. Hanımefendilerin ağzı yok bunun için doktoru çağırmışlar doktor açıklama yapacaktır. Şada ve Şankar artistlenip Thapki’yi kovmaya çalışırlar. Tabi herkes böyle Thapki’ye yüklenmişken Bihan gelir ve herkesi susturarak Thapki hiçbir yere gitmiyor deyip son noktayı koyar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir