Aşk Bir Rüya 148.Bölüm Özeti- 18 Temmuz Cumartesi

Thapki ve Bihan Karşılaştı! Bihan Tepkisiz Kaldı,Thapki Unutulduğunu Sandı!

Şankar ve Şada kafayı Tina’ya takmış durumdalar. Onu bir an önce evden göndermeye çalışıyorlar. Onlar böyle yaptıkça hayatlarına Thapki’yi daha çok çektiklerinin farkında değiller ne yazık ki! Şada Tina’nın üzerine oynamaya devam eder. Bunun için kendi kızını dahi feda eder. Şada kendine maske yapacakken kızların gelmesiyle maskenin içine pul biber atıp Tina’nın Anu’ya sürmesini sağlar. Anu’nun suratı kızarınca Şada çığlığı koparır. Tina’nın kulağından tuttuğu gibi aşağı getirir. Evdeki diğer çocuklarda korkudan ağlar,Tina’nın bir şey yapmadığını savunur. Şada eline geçen bu fırsatı değerlendirir. Zaten ona karşı gelen de yoktur. Boyuna at koşturur. Eline aldığı sopayla Tina’ya vuracaktır. Bihan gelip sopayı tutar. Tina adına özür diler. Tabi Şada bastırmaya başlar. Tina’nın yatılı okula gitmesini savunur. Destekçisi Şankar baş belası da oradadır . Terbiye alması gerektiğini savunur. Diğer çocukların canı tehlikedeymiş. Kız sanki evi yaktı! Dhruv o anda gelerek Tina’nın hiçbir yere gitmeyeceğini savunup Şada’yı susturur. Bihan ve kızı Tina birbirine sarılır. Malum ikisinin birbirinden başka kimsesi yoktur. Orada bir Bauji var konu mankeni.

Thapki ise Bihan’n hayalini görmeye başlamıştır. Sağ da solda Bihan’ın hayalini görüp onunla konuşur. Şada ise Tina’yı gönderme işini kafaya takmıştır. Blöf yaparak eşyalarını toplar oğlunu da alıp babasını yanına gideceğini söyler. Pısırık Dhruv,hemen yelkenleri suya indirir. Dizinin başından beridir hiç bir vasfın yok Dhruv! Şada’ya ne yaparsan yap der. Thapki’yi ise okuldan çağırmışlardır. Kızı Bani, annesiyle alay eden erkekleri dövmüştür.Dizinin en iyi karakteri şu an için bizce Bani.Hak edene hakkettiği gibi davranıyor. Okul müdiresi Thapki’ye bakıp siz çok hanımefendisiniz bu çocuk kime çekti der. Thapki Bihan’ı hatırlar. Müdire Bani’nin babasından dem vurur. Thapki ise Bani’nin hem annesi hem babası olduğunu söyler.

Bihan ve Tina da ayrılmak zorunda kalmıştır. Tina ağlayarak yatılı okulun yolunu tutar. Bihan da kızını bırakmaya hiç meraklı değildir. O da yola taş döşemiştir. Araba durunca bagaja biner. Thapki dışarı çıkar. Bani babasını sorup ağlamaya başlar. Thapki kızına sarılıp teselli eder. Bu arada arabada arkalarında duruyordur. Bihan da arabadan inip kızı Tina’ya sürpriz yapar ve onu hiç bırakmayacağını söyler. Bu sahneler Ah Kalbim deki gibi. Thapki bir an olsun Bihan’ın orada olduğunu hissedip arkasını döner ama Bihan’ı göremez.

Tina odasına yerleştirilir. Bihan onu bulup yanına gelir. İkisinin de karnı acıkmıştır. Tina çantasından mango şekerini çıkarır. Bihan şöyle bir uzaklara dalar. Mango şekeri onun için tanıdıktır. O esnada Bani de annesini mutlu etmek için mango şekeri getirir. Thapki kızı Bani’ye de mango şekerinden yemesini ister. Ama Bani tıpkı babası gibi ne biçim bir tat senden başka bunu yiyen var mıdır der. Tina da mango şekerini babasını uzatır oda reddeder.

Evde ise Bihan’ın aniden ortadan kayboluşu konuşuluyordur. Vasıfsız Dhruv Şada’yı suçlar. Senin yüzünden gitti der. Çünkü o anda Dhruv’un eli armut topluyordu. Şankar da gemileri yakmış edasıyla Şada’ya bıçak çeker. Bihan senin yüzünden gitti der. Şada kolay lokma olmadığı için hızlı bir hamleyle bıçağın yönünü Şankar’a çevirir. Senden emir alacak değilim der. Şada’nın da Bihan ve Şankar çok umurundaydı.

Ertesi gün Thapki ve Bihan tekrar okuldadır. Artık işi gücü bıraktık tüm günümüz okulda geçiyor. Thapki yine arkadan Bihan’ı görür yaklaşır ama sonradan Bihan kaybolur. Bu arada iki kardeşte tanışırlar. Aynı takıma seçilip yarışacaklardır. Tina birden Şada ve Şankar’ı düşünüp ağlamaya başlar. Bani’nin sinirini bozar. Bani Tina’yı sarsarken Thapki gelip Bani’ye kızar. Tina’ya sarılır gözyaşlarına siler. Thapki Tina ile konuşmaya çalışır ama kız tepkisiz kalır. Thapki ona fıkra anlatıp güldürmeye çalışır ama fıkrasına gülünmeyen adam gibi kalır ortada. En son çare olarak Thapki çantasından mango şekerini çıkarır. Bu şekerin insanı çok mutlu ettiğini söyler. Tina işte buna çok sevinir ve Mango şekerine bayıldığını söyler. Daha sonra Tina teşekkür ederken kekelemeye başlar. Thapki burada Tina’ya daha çok çekilir. Thapki konuşurken kekeler, Tina da onun omzuna dokunup devam etmesini sağlar. Thapki çok etkilenmiştir. Tina gidecekken geri döner. ikili arkadaş olmuştur.

Bihan ise kızı Tina’ya ulaşmak için güvenlikçiden kaçar. Bihan saklanırken Thapki geliyordur.Tam Bihan’ın yanında durup telefonun çıkartır. Bihan güvenlikçiyi görünce Thapki’yi kendine çekip arkasına bakmamasını söyler. Thapki’nin nutku tutulur. Güvenlikçi gidince Bihan hemen kapıdan çıkar. Thapki gene öylece kalır. Tina ve Bani aynı sınıftadır. Bihan sınıfın önüne gelince güvenlikçi yakalar. Bani burada babasını ilk defa görür. Uzun uzun bakar. Thapki yine arkadan Bihan’ı görür ve bu sefer tanıyıp kaçar. Şankar’ın sözlerini hatırlar. Ağlamaya başlar. Tina babasıyla konuşuyordur. Ona Thapki’den bahseder. Nasıl tanıştıklarını anlatır. Mango şekerinden bahseder. Thapki’nin ona sarılmasıyla kendi annesine sarılmış gibi hissettiğini anlatır.

Tina’yı okuldaki kızlar rahat bırakmaz. Anasının kaderi kızına geçmiş besbelli. Neyse ki Bani duruma el koyup kardeşini kollar. Bani Tina’yla el sıkışıp arkadaş olduklarını ilan ederler. Evdeki ikili Veer ve Anu yarışmaya katılacaklarından sevgili anneleri Şada’ya bahsederler. Yani bu ne demek Thapki ve Bani’ye giden yol demek.

Okuldaki kızlar Tina’yı laboratuvara kilitler. Kızda kimyasal bir şey devirir. Öksürüp bayılmaya başar. Sevgili annesi işe gitmek yerine okulda dönüp durmaya devam ettiği için Tina’yı duyup kurtarır. Tina Thapki’yi babasıyla tanıştıracağını söyler. Thapki gidecekken şalı kapıya sıkışır. Şalını kurtarmaya çalışırken Bihan koridordan giriş yapar. Bihan, Thapki’yi fark edip ona bakmaya başlar. Valla ikisi de karşılaşmış, birbirine bakıyordur. Bihan yaklaşır Thapki ayağa kalkar ama Bihan durmaz yanından yürüyüp geçer. Thapki anlamaz ne olup bittiğini tabi. Bu neydi şimdi dercesine bakıp kalır. Nereden bilecek sonuçta Bihan’ın hafızasını kaybettiğini. 7 yıl içinde kendisini unuttuğunu sandı. Thapki kızıp gider. Bihan da birden bir şeyler hatırlamaya başlar. İlaçlarını yere düşürür, kızı gelip ilaçlarını içirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir