Aşk Bir Rüya 147.Bölüm Özeti- 17 Temmuz Cuma

Thapki ve Bihan Kızlarıyla Telefonda Konuşur!

Aradan 7 yıl geçmiştir. Bihan hafızasını kaybetmiştir. Kızı Tina’nın doğum günü pastasını serseriler elinden almak ister. Bihan pastayı onlara vermek istemeyince kaçmaya başlar. Bihan eve varınca adamlar etrafını çevirir. Bihan korkmaya başlar. Onu Bauji kurtarır ve Bihan’dan korkmamasını ister. Çutki ve Barki bir zamanlar Bihan’ın çok güçlü olduğundan şimdi bir kediye dönüştüğünü konuşurlar. Bihan kızı Tina’nın yanına gider ikili çok iyi anlaşıyordur. Ama Şankar resmen Bihan’ı ele geçirmiş onu çocuk gibi azarlar. Tina’nın da öksüz bir kız olduğunu böyle ucuz bir pasta için üstünü başını mahvettiği için azarlar. Evdekiler yine dut yemiş bülbüldür.

Şankar Bihan’ın kahraman gibi gözükmesi için saçma sapan giydirmiştir. Bihan bu elbiseler içinde çok rahatsız olduğunu belirtir. Şankar da sinirlenip makasla Bihan’ın elbiselerini keser. Ne bekliyordun ki Şankar mutlu olmayı mı?

Peki 7 yıl sonra Thapki ne alemdedir. Thapki gazetecilik mesleğine geri dönmüştür. Onu muhabir olarak görüyoruz. Thapki haber yaparken patlamanın ortasında kalan çocuğu kurtarır annesine teslim eder. Çocuk kaybetmenin ne demek olduğunu biliyorum deyip hüzünlenir. Thapki işini bitirip bir an önce eve gitmelidir. Çünkü kızı Bani’nin doğum günüdür. Kızı tıpkı babası gibi konuşup onun gibi davranır. Bani annesini üzerine çok titreyen aynı zamanda eğlenceli bir kızdır. Annesinin kekemeliği ile dalga geçenlere kafa tutup yakalarına yapışır. Zavallı Tina ise Şankar ve Şada’nın yanında yaşadığı stresten kekelemeye başlar. Oda böylece Bihan’ın aklına bir şeyleri getiriyordur. Ama Şada ve Şankar’ın verdiği ilaçlardan dolayı bunu başaramaz. Sadece kızı Tina’nın kekelemesi onun çok hoşuna gidiyordur.

Tina konuşurken kekeleyince Barki , bir an Thapki’nin adını anar. Bu Bihan’ın sarsılması için bile yeterlidir. Şankar hemen Bihan’a ilaçlarını verip uyuşturur.

Şimdi ise aradan geçen 7 yıl sonra Thapki ve Bihan aynı zamanda kızları birbirlerinin sesini duyacaktır. Kızların çok sevdiği bir şarkı vardır. Thapki ve Bihan aynı anda radyo kanalını arayıp istekte bulunacaktır. Peş peşe istenen aynı şarkılar radyocuyu da heyecanlandırır ve iki kızın da doğum günü olduğunu duyunca iki aileyi birbirine bağlar. Bihan alo dediğinde Thapki donup kalır sonra yutkunur, konuşamaz bir süre. Thapki ve Bihan karşılıklı kızlarının ismini söyler. Thapki Tina’ya mutlu yıllar diler. Tina ise bir an anne diyerek karşılık verir,sonra düzeltip teyze der. Bihan da Bani’nin doğum gününü kutlar. Telefonlar kapanınca iki tarafta müzik eşliğinde oynamaya başlar.

Peki Dhruv cephesinde neler oluyor? Öncelikle Dhruv karakteri değişmiş yerine başka bir oyuncu geçmiştir. Dhruv aynı zamanda bu 7 yılda fikirleri oldukça değişmiştir. Doğru ve gerçekle hiçbir yere varılamadığını anlamış habercilikte yalan haber yapmayı tercih etmiştir. Aditi’nin ölümünde Thapki’yi sorumlu tutar. Bihan’ın da hali ortadadır. Bu arada Thapki’nin Aditi’nin öldüğünden de haberi yoktur.

Şada işi gücü bırakmış,küçük kız Tina’ya düşman olmuştur. Onu yatılı okula göndermeye çalışır. Kızın kitabını çantasını yakıp suçu Tina’ya atar. Bihan da kızının hakkını savunamaz korka korka hareket eder.

Dhruv işten gelir çocuklar koşup sarılır. Dhruv sadece çocuklara sarılmıyor. Şada’ya da sarılıp bugün çok güzelsin diyor. İzleyenler hadi canım diyor. Dhruv sadece çocukları için rol yapıyormuş. Hala oda Şada’dan nefret ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir