Aşk Bir Rüya 145.Bölüm Özeti- 14 Temmuz Salı

Thapki Hamile ! Şada ve Aditi Doğum Yaptı!

Onca bitmek bilmeyen sakız gibi uzayan bölümlerden sonra bu bölüm çok hızlı geçecek. Olaylar çok hızlı akıyor. Bir bakıyorsunuz Thapki hamile sonra zaman akıyor Aditi ve Şada çocukları kucağında içeri giriyor. Daha da fenası Şankar ve Koşi hizmetçi kılığında Pandey Konağı’na girip bomba yerleştiriyor. Thapki yine kalbinin sesini dinleyip huzursuz oluyor. Thapki ve Bihan birlikte hareket edip o ikilinin Koşi ve Şankar olduğunu anlıyor. Dediğimiz gibi çok hızlı bir bölüm. Şimdi bölümün ayrıntılarına bakalım.

Thapki ve Bihan sonunda onca olaydan sonra bir orta yol bulmayı başarmış ve sorunların üstesinden gelmiştir. Bihan yine bir olay olacak ve birlikteliklerinin bozulmasından korkuyordur. Thapki de bizim canımız yanmaz gardaş edasıyla biz birlikte olduğumuz sürece her şeye göğüs gereriz der. Thapki’nin şimdi Bihan dan tek isteği eğitimine devam etmesidir. Bihan, Thapki’nin bu isteğini kabul eder.

Şankar’ı ise polisler hala yakalayamamış,ormanda kovalamaca oynuyorlardır. Şankar ormanda koşarken her zamanki gibi biri kurtarıyor. Tahmin edin bu kişi kim? Tabi ki polislere teslim edilmeyen Koşi Devi. Koşi Devi Şankar dan ikimizin intikamını alacağım der.

Pandey Konağı’nda mutluluk hakim. Thapki sürekli Bihan’ın peşinde. Ders çalışması için onu sıkıştırıyor. Bihan da Thapki’den ayrı kalmak istemiyor. Bihan azimle eğitimine odaklanmış durumda. Thapki yine Bihan’ın yanındayken düşüp bayılıyor.Yapılan kontroller sonucunda Thapki’nin hamilelik haber evde yankı uyandırır. Bihan bu haberi şaşkınlıkla karşılar. Tabi onun kadar Thapki de şaşkın ve mutludur. Bihan kaybettiğimiz bebeğimiz geri döndü der. Bundan sonra artık mutlu olacağız der.

Zaman hızla ilerlemiştir. Zaten dizilerde mutlu olaylar hızlı geçiliyor. Evde yine bir kargaşa hakim. Ev süslenmiş tören hazırlıkları yapılıyordur. Birden Thapki’yi görüyorsunuz karnı burnunda. Zar zor yürüyor ve evdeki her işe yine koşturuyor. Thapki’ye sürekli dinlenmesi gerektiği söyleniyor. Bihan Thapki’ye dondurma almış onun dinlenmesini ister. Thapki de evdeki işleri Bihan’a yaptırmaya çalışıp eğlenir. Vasu da köyden Kalavati adında yardımcı bir kadın getirteceğini söyler.

Birden korna sesleri duyulur. Evdekiler heyecanlanır. Gelen Aditi ve Dhruv’dur. Aditi doğum yapmıştır. Aditi için eve giriş töreni yapılacaktır. Aditi doğum yapar da Şada yapmaz mı? Doğumu da aynı anda yapmışlardır. Aditi için yapılan töreni bozup töreni kendi üstüne alır. Üstelik erkek çocuk yaptığını söyleyip bu evin varisi diyerek üste çıkmaya çalışır. Vasu ve Bauji bu evde kız erkek ayrımı olmadığın belirtir. Ama bu Şada’nın umurunda bile değildir. Kadın o kadar hırslıdır ki aslında kız çocuğu dünyaya getirmiştir. Bunu farkettiği an Aditi ile kendi çocuğunun yerini değiştirir. Yani Aditi’nin çocuğu Şada’nın elinde büyüyecektir. Vah ki o çocuğun başına gelecekler.

Koşi ise Vasu’nun eve köylü bir kadın alacağı haberi duymuş ve bunu Şankar ile paylaşmaya karar verir. Şimdi Pandeyler’in sonunu getireceğiz der. Her defasında yenilgiye uğrayıp azimle başlarını belaya sokmaya devam ediyorlar. Koşi gidip Kalavati denen kadının arkasından sopayla vurup onun yerine geçer.

Ertesi gün Koşi ve Şankar Pandey ailesine giriş yapar. Başlarında örtü vardır ve adetleri gereği asla açmayacaklarını söyler. Böylece yüzleri görünmez.Peki seslerinden de mi anlaşılmıyor kim oldukları derseniz tabi ki anlaşılıyor. Ama bazıları anlamamakta ısrar ediyor. Thapki de zaten Koşi’nin sesinden huylanır. Ama bir türlü kanıtlayamaz. Şankar’a ise soru sorulduğunda konuşmaz dilsiz olduğu söylenir.

Koşi ve Şankar gidecekken gereksiz yere sahneye Şada çıkar ve gitmelerini istemez. Vasu ve Thapki’de uzak yolda geldiler diye göndermez. Ellerinde sefer tasında bomba vardır. Evin her yerine yerleştirip tüm malı mülkü satıp Amerika’ya yerleşmek niyetindelermiş. Tabi o sefer tası yerlerde yuvarlanıp elden ele dolaşıyor yine. Thapki yine içindeki sesi susturamaz ve kimlik kartlarına bakmak ister. Kimlik kartına bakmaya ne gerek var adamlar evde kendileri basıyordur eminim. Zaten kartta da yüzleri de örtüktür. O ne ala . Thapki yine bir şey diyemez. Bihan da sürekli dinlenmesini ister.

Şada da kendi kızını görüp özür diliyordur. Bu evde kalmak için seni değiştirdim beni affet der. Tabi bu olaya şahit birde hemşire vardır. Şada onu parayla susturur.

Bihan Thapki’nin canı film izlemek istediği için odayı ona göre ayarlar. İkili güzel vakit geçirir.

Şankar ve Koşi gecenin karanlığından faydalanıp patlayıcının birini yerleştirirler. Ertesi gün Thapki bahçede dolaşırken toprakta parlayan bir şey farkeder. Hemen Bihan’a haber verir. Bihan gelip bulur ve bunu kimin yerleştirmiş olabileceğini sorar. Thapki evdeki iki yabancı kadından bahseder. Şimdi Thapki ve Bihan bunların kim olduğunu bulmaya çalışır. Ayakkabılarına ayna iliştirip Şankar ve Koşi temizlik yaparken onlara bakmaya çalışırlar. Şankar ve Koşi olduğu anlaşılmıştır.Thapki Bihan’a engel olur ve susmasını ister. Evde başka ne yaptıklarını öğrenmeleri gerekiyordur ve bunun sonucunda eve yerleştirilmiş 5 patlayıcı olduğunu öğrenirler. Bunun peşine düşerler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir