Aşk Bir Rüya 138.Bölüm Özeti- 7 Temmuz Salı

Kabir’in Kardeşi Pandey Konağı’na Geliyor!

Şankar, Kabir ve Thapki’ye tuzak kurmuştu.Onları elbise dolabına kilitleyerek maça gelmelerine engel olmaya çalışıyordu. Herkes maç için toplanır. Bihan’ın aklı Thapki’dedir. Thapki mutlaka gelirdi ama şimdi neden gelmedi. Bihan eve gidip Thapki’ye bakıyor. Birbirlerinin sesini duyunca Bihan Thapki’nin yerini bulup dolaptan çıkartır. Tabi yine Kabir ile Thapki bir arada kalmıştır.

Bu bölüm kriket maçı izleyeceğiz neredeyse. İki takım kurulur. Thapki ve Bihan’ın takımı olmak üzere iki ayrı takım. Yine Aditi ve Vasu Thapki’nin tarafını tutacaklarını söyler. Kadınların zaferi üstün gelir,Bauji ve Dhruv da Thapki’nin takımına geçmek zorunda kalır. Yarışma başlamak üzereyken çok zengin bir iş adamının maça sponsor olduğu söylenir. Kabir bu yarışmanın sponsoru olmuştur. Bu yüzden yarışmanın adını Thapki’nin aşkının zaferi olarak değiştirir. Tabi bu ayrıca yarışma olur da hile olmaz mı? Şada, Şankar ve Kabir’in oyunlarını da göreceksiniz. Kabir gidip Çutki ve Barki’ye para teklif eder. Kaypaklar da hemen parayı görünce kabul eder.

Yazı tura yapılır ve Thapki’nin takımı ilk atışlara başlayacaktır. Thapki’nin takımı güzel sayılar atar. Arada Şankar’ın topla oynaması sonucu Bihan topu Thapki’nin kafasına atar. Bu da büyük problem olur. Sonuçta atılarak oynanan bir oyun. Thapki’nin de kasklı kafası yaralanır. Büyük drama yapılır. Bihan’a suçlamalar artınca Thapki,Bihan’ın insanlara bilerek zarar vermeyeceğini söyleyerek herkesi susturur. Thapki, Çutki ve Barki’nin para aldığını öğrenip olaya müdahale eder. Bihan kızlarla konuşup akıllarını başına getirir.

Sonuç olarak Şankar topun içine bomba koyar. Bir Allah’ın kulu da görmez. Bihan topu atınca Thapki’nin sopasına gelince patlar. Bildiğiniz kriket sopası yanar. Ama Thapki bombanın etkisiyle yerinden kaçtı diye oyun son bulur. Ne olursa olsun kural kuralmış. Ertesi gün Bihan’ın takımı mücadele edecektir. Bir bölüm Thapki’nin maçını izledik resmen. Artık dizinin ilerleyişini anlamış olduk. Konuya giriş,entrika,tören,yarışma,gerçeklerin açığa çıkması,yeni bir olay tören ve yarışma şeklinde devam ediyor.

Bu bölüm bir diğer olay ise Thapki Kabir’in ceketine takip cihazı takmıştır. Kabir yine kız kardeşini görmeye gidiyor. Ama bu sefer kız kardeşi anahtarları alıyor ve Kabir’in peşinden Pandey konağına geliyor. Evin içinde saklanıp duruyor. Bakalım Kabir ve gerçekleri ne zaman açığa çıkacak? Bu kriket yarışmasının sonucu ne olacak?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir