Aşk Bir Rüya 137.Bölüm Özeti- 6 Temmuz Pazartesi

Şankar, Kabir ve Thapki’ye Tuzak Kurdu!

Bihan, Thapki’yi yine yanlış anladı ve hemen gidip Şankar ile olan evliliğini tamamladı. Bihan Şankar’ın yanına bile yaklaşamaz. Kendini bahçeye atıp dalgın dalgın düşünür. Vasu gelir ve Thapki’nin özelliklerinden bahseder. Yalnız kaldığında yanında olur,umutsuz olduğunda umudun olur der. Ama Bihan onun kendisine artık tokat attığını söyler. Senarist eski görüntüleri göstererek romantik bir hava katmaya çalışıyor.

Bihan ile Thapki evin içinde karşılaşır. Thapki bir kez olsun dinlemesini ister. Bihan her zamanki gibi tripli ve öfkelidir. Thapki senin bu öfken bizi buralara getirdi dese de karşısındaki nato kafa nato mermer hiçbir şey duymaz.

Öte yandan da Kabir kardeşinin yanındadır. Kardeşi sinir krizi geçirir. Kendine geldiğinde abisine sarılıp beni bırakma diyordur. Kabir de duyguları arasında sıkışmıştır. Bazen insan sıkışınca doğru ve yanlışı ayırt edemiyor. Bu yüzden Şankar’ın sözlerini hatırlayıp amacına ulaşmak için her türlü yolu deneyecektir.

Bihan onca tribinden sonra kendi yoluna bakması gerekirken hala Thapki’nin peşinde plan yapmakta. Yok araba hediye eder,yok tatil hediyesi verir.Kabir de tabi ki boş durmaz. Bihan’a karşılık verir. Biz Thapki ile bu evde balayımızı yaşayacağız. Bizim kimseden çekincemiz yok. Hatta sen ve ailen bu evden gideceksiniz der. Thapki karşı gelmeye çalışırken, Kabir sen istedin de ben yapım diyerek bütün suçu Thapki’ye yıkar. Şankar da ne yani Thapki’nin ayaklarına mı kapanacaksınız,onu anca kendisi yapar. Biz boynumuz dik bir şekilde gideriz der. Saf Şankar, kafasına sefer tası alıp azar işitmeye Bihan’ın yanına gider. Thapki’yi suçlar üstüne ben ne yapacağımızı düşündüm der. Buradan köye gideceğiz ve sen tarla da çalışacaksın ben de sana gözleme yapıp getireceğim bir sen yedireceksin bir ben yedireceğim deyip madde madde hikaye yazar. Bihan aşkından deliye dönmese Şankar’ın yüzünden deliye dönecektir yakında.

Tüm bu olayların üstüne Thapki’nin yapabildiği şey Kabir’e çantasını verip git bu evden der. Yani buradan da çıkarmamız gereken sonuç konak şimdi de Kabir’in olmuştur. Pandey konağı kimlerin kimlerin eline geçti. Adamlar ne güzel bir imzayla koca konağın üstüne konabiliyor.

Bihan ve ailesi evden taşınacakken Thapki ailesinin fotoğrafını korumaya çalışırken Kabir ile atışırken aşağı düşürür. Fotoğrafı Bihan tutar. Daha sonra Bihan eve küpler getirmiştir. Bu Thapki’nin ve ev halkıyla olan bağını koparmak içindir. Vasu ve Aditi küple olacak iş değil biz Thapki’ye gönülden bağlıyız der. Yine büyük büyük laflar edildikten sonra içeriye iki adam girer. Bilin bakalım ne diyecekler. Yarışma! Evet yeni bir yarışma yapılacaktır. Kriket turnuvasına katılacak çiftlerin isimlerini almak ister. Bihan, Thapki ve Kbir’in adını verir. Kabir de Bihan ve Şnkar’ın. Kabir eğer bu yarışmayı kazanırsanız ev sizin olur der.

Tüm bunların üstüne köyden Bauji’nin teyzesi gelir. Eve gelen bir misafir ve neler olacağını tahmin edin. Teyze Thapki ve Bihan’ı evli sanıyordur. Vasu kimsenin gerçeği açıklamasını istemez. Bihan kuzenine durumu açıklar. Kuzeni de sakın teyzeniz duymasın kalbinden rahatsız, duyarsa kalp kirizi geçirebilir der. Biz bu diziyi izleyip de geçirmiyorsak teyze sen hiç geçirmezsin. Şankar hemen Kabir’e haber verir. Yeni yıl kutlamasında Kabir eline evlilik kolyesi ve sindur alıp töreni basar. Neyse ki elektrik gider. Vasu ve Thapki Kabir’i kaçırıp depoya kapatıp elini bağlayıp ağzını bantlar. Kabir’den kurtulmuş olurlar. Böylece Bihan ve Thapki birlikte pasta kesip birbirine yedirir. Ayrıca bu evin tek oğlu Bihan mı?Kimse Dhruv ve eşleriyle ilgilenmiyor.

Ertesi gün olur ve Kriket gününe herkes hazırdır. Thapki’nin gönlünden geçen de Bihan’ın kazanması. Şankar da Thapki ve Kabir’e tuzak kurup elbise dolabına kilitler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir