Aşk Bir Rüya 135.Bölüm Özeti- 4 Temmuz Cumartesi

Mektup Açığa Çıktı! Şankar Vasu’yu Öldürecek mi?

Kabir yine herkesin gözü önünde Thapki ile uğraşmaya devam ediyordur. Amacı Bihan’a acı çektirmek. Thapki de kimseye kaş göz yapmıyor. Kabir’e boyun eğiyor. Öte yandan Şankar da Bihan’a benim zerdeçal törenim olmadı bizde yapalım diye tutturur.

Vasu, Kabir’e para teklif etmek için odasına götürür. Bütün her şeyini ortaya döker. Tabi ki Kabir’in parayla bir derdi olmadığı için kabul etmez. Amaç burada Vasu’nun takıları kaldırırken Thapki’nin mektubunu fark etmesi. En son Şankar yakacağı zaman gazetelerle birlikte Vasu’nun dolabına girmişti. İşte şimdi o mektubu Vasu buldu. Vasu buldu da onu Thapki’ye gösterene kadar başlarına gelmeyen kalmayacak. İllallah deyip omuz silkeceksiniz.

Bu arada Thapki bu zerdeçal sayesinde aklına bir fikir gelir. Kabir’in ayakkabısını zerdeçala boyayarak ayak izlerinden onu takip edecektir. Adam önceki gün arabayla gittiği yere ertesi gün yürüyerek gidecek. Hemde eve varıp dönene kadar zerdeçal hala iz bırakacak. Hatta dönüş yolunda ayağına değen taştan fark edip bunu Thapki’nin yaptığını anlayacak. Thapki eve girmiş olacak, Bihan da yarı yolda Thapki’yi görünce o da takip etmiş aynı eve gelmiştir. Ama Kabir ikisinden de önce davranıp kardeşini çıkarır ve Thapki ile romantik vakit geçireceğiz der. Thapki zincirleri görünce kafası karışır. Kabir’in neyin peşinde olduğunu anlayamamıştır. Ama Bihan’ın yanında Kabir Thapki’ye beni zincirlemek mi istiyorsun demeseydi iyiydi.

Bu arada Vasu mektubu görünce heyecanlanmış evde deli danalar gibi koşturmaya başlar. Tabi ki ilk ne olacak Şankar ile çarpışıp mektubu düşürecek. Mektubu yerde bulan kim olacak tabi Şankar olacak. Vasu yine onu azarlayıp mektubu alınca Şankar şüphelenecek. Diyorum şunlar kendi kendilerine konuşmasa her şey çok kolay olacak. Ama ayaküstü Vasu, kendi kendine her şeyi anlatır. Şankar da mektubu bulduğunu anlayacak Thapki ve Bihan barışacak. Şankar’ın buna engel olması lazım. Bir kaç girişimi de oluyor. Gözünü kötülük bürümüş durumda.

En sonunda Vasu, Thapki’ye ulaşır ama telefonda söylemez. Söyleyeceğin iki kelimelik olay söyle bitsin. Yok illa gel. Thapki gelir fırtına çıkmıştır. Vasu onu kapıda karşılar. Mektubu budum Bihan’ın hiçbir şeyden haber yok der. Hayda sanki kasırga çıktı Thapki seni duymuyorum der. Yani altı üstü rüzgar esiyor. Bizler bile son ses düğün yerinde bile konuşup anlaşabilen insanlarız. Ama Vasu sesini duyuracak da , mektubu uçmadan verecek de , Şankar kadının kafasına ağaç saksıyı devirecek de sonra Şankar gelip de fırsattan istifade Vasu’nun elinden notu alacak da, Vasu komaya girecekte ohooo. Bölüm bitiyor. Sonunda mucizevi biçimde Vasu uyanıp Thapki’ye gerçekleri anlatıyor. Yani sonuç olarak mektup yazmayın teknoloji çağındayız mesaj atın. O da olmadı söyleyeceklerinizi yüzüne karşı dümdük söyleyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir