Aşk Bir Rüya 125.Bölüm Özeti- 24 Haziran Çarşamba

Thapki Kabir ile mi Evlenecek?

Thapki’nin haksız olduğu ortaya çıkmış birden düğün için hazırlıklar hızlanmıştır. Bihan zaten Vani’nin Thapki olduğunun adı gibi emindir. Bu yüzden bu evliliğe koşar adım gidiyordur. Thapki ise Sankar’ı ayarlamış,düğünde kendi yerini ona verecektir. Bihan ise durmadan özür dileyip ikinci bir şans istediği için düğün onun için bir fırsattır.

Şada ise Aditi’nin peşinde! Adım bu düğünü engellemeye çalışıyordur. Aditi ve Thapki için cilt bakımı yapılır. Şada burnunu da buraya sokar. Buhar maskesinin içine ilaç katar. Aditi’nin o sırada telefonu çalmıştır. Zehirlenen ise Thapki olur ve nefesi kesilir. Bihan koşup sarılır su verir. Thapki seni kaybettim bir daha kaybedemem diyerek sarılıyordur. Seslere gelen Dhruv Şada’nın mimiklerinden ne haltlar çevirdiğini anlamıştır. Thapki’nin bile iki kere atıldığı bu evden Şada hala kalabilmeyi başarmıştır. Dhruv Şada’nın sorun çıkarmaması için onu bir köşeye bağlar.

Thapki, Sankar’ı düğün için kendi eliyle hazırlayıp gönderir. Bu sefer erkeklerin yüzü düğünde açıktır. Tek kapalı Sankar’ın yüzü. Anlaşılan bu düğünlerde kimin işine gelirse o yüzünü kapıyor.

Vasu, Vani diye Sankar’ı odadan çıkartır. Bihan sizde Thapki’yi buldu umarız bizde sizde Thapki’yi buluruz diyor. Thapki bu sözleri duyunca üzülüyor. Düğün başlarken Bihan, Thapki’ye bağladığı ipi Sankar’ın sol kolunda görünce şüpheleniyor. Kaç senelik karısının elini farketmiyor da bilekliğin farklı kolda olmasına takılıyor.

Bihan durun diyerek düğünü durdurur ve Sankar’ın yüzünü açmadan onun Sanskar olduğunu anlar. Ortalık bir anda karışır. Koşi, ayağındaki terliği çıkarıp Türk usulü Şankar’a vuracakken Thapki engeller. Şankar’ın Bihan ile evlenmesini ben istedim der. Çünkü ben böyle cahil ve kibirli bir adamla evlenmem sadece ona haddini bildirmek için kadınların güçsüz olmadığını bilsin diye bu oyunu oynadım der. Koşi, Vani evlenmeyecek diye ağlamak üzeredir. Vasu ise küplere binmiş Vani’yi azarlıyordur. Barki yine densiz densiz konuşur. Bihan’ın başına gelenler aynı Thapki’nin de başına gelmişti o da böyle evlenmişti der. Bihan sinirlenir. Thapki’nin kolundan tutup odaya getirir. Ağlayarak odadaki anılarını hatırlatır. Thapki yumuşar gibi olsa da kaza anına gidince her şey başa döner. Ben Thapki değilim deyince tamam o zaman ben Sankar ile evleneceğim der. Bihan Thapki’nin gelip durduracağına inanıyordur. Ben sana değil aşkımıza güveniyorum diyerek gider.

Naman ise Şada’nın desteğiyle hapisten çıkmış Dhruv’u öldürmeye geliyordur. Bihan’da Sankar ile evlenmek üzeredir. Koşi ise giden paralara ağlıyordur. Thapki yeminler edildiği anda gelir. Bihan onun gözünün içine bakıyordur. Thapki’den ses çıkmayınca Bihan kendisi düğünü durdurur. Thapki olmadığını kanıtlamak için sende evlenmek zorundasın der. Kapıdan ilk giren kişiyle Thapki evlenecektir. Dhruv bile az frene bas der ama yok Thapki inat eder. Naman ise bir türlü nişan alamaz.

Kapıdan girecek o kişi de maşallah ışıklar kapanır, ıslıklar eşliğinde Kabir denilen şahıs girer. Kabir’in ise içeriye girdiğinde dediği ilk lafsa “Ooo çifte düğün ne kadar şanslısınız ben evlenecek kız bile bulamadım burada biriyle tanışsam hemen evlenebilirim. ” Geveze Kabir yolda Naman’la çarpışmış, Naman saatini düşürünce onu getirmiştir. Barki ve Çutki çirkin Vani’nin böyle yakışıklı birine denk gelmesine çok kıskanır. Naman Dhruv’u vuracağım diye Kabir’i vurur. Neyse ki hafif yaralanmıştır. Adam o haldeyken bile Bihan resmen yarayı kaşır. Adamın gitmesine engel olur. Evleneceksin hiçbir yere gidemezsin der. Thapki de neyin inadını yapıyorsa adama benimle evlenmeniz gerekiyor der.

Şankar ise gece olunca Bihan’ın yatağına oturmuş sana süt getirdim der. Bihan elindeki bardağı fırlatır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir