Aşk Bir Rüya 118.Bölüm Özeti- 17 Haziran Çarşamba

Vasu ve Bihan, Vani’nin Peşinde!

Pandey konağına çocuklar gelmiştir. Koşi neler olduğunu sorunca Vani ben puja yaptırmak için getirdim der. Artık Thapki’ye Thapki demeye korkuyoruz. Çünkü Bihan’a pörtlek dişleriyle ben Vani Oberoy’um dedikçe biz korktuk. Ve bizde onun Vani Oberoy olduğunu kabul ettik. Bauji ise bu çocukların geldiğine çok sevinir. Thapki gittiğinden beri bu evde puja yapılmadığını söyler. Şankar da böyle şeyleri öğrenmesi gerektiğine inanır. Çünkü Vani’ye sen gidicisin ben kalıcıyım der.

Eve çay kahve makinesi geliyor. Olanlarda bu makine yüzünden oluyor. Çünkü evde herkesin derdi başkasıyla.

Aditi de kendinden istenilen görevleri yapar. Yanına Dhruv gelir. Aditi Dhruv’un kendisinden uzak durması gerektiğini söyler. Çünkü Şada’yla uğraşmak istemiyordur. Dhruv ondan özür diler ve yanlış bir şey oolmayacağını savunur. Tıpkı Thapki’ye saygı duyduğum gibi sana da saygı duyuyorum der. Aditi Dhruv’dan etkilenmeye başlamıştır.

Thapki kızların ayağını yıkıyordur. Gözleri nemlidir. Hamillelik raporunu aldığı günü ardından da kaza geçirdiği anları hatırlar. Çocuklar oyun oynamak istiyor. Bu yüzden Bihan ve Vani’ye ısrar ediyor. İkili ret etse de bu oyunu oynuyorlar. Sonuç Vani Bihan’ın üzerine düşüyor. Şankar ise bu anları izlerken gerilir.

Bihan kahve makinesinin yanına gider. Teknolojiden bir haber aile üyeleri makineyi çalıştırmakta zorlanır. Bihan kat küt makineye vururken Vani biraz beynini kullanmasını ister. İkili atıştıktan sonra Vani arkasını dönüp gider ve mutlaka makineyi kapatmasını tembihler. Bihan ise öfkenin sevgiden olduğunu düşünüp sessiz sessiz dön dön diye sayıklar. Vani dönüp arkasına bakar ve Bihan gülümser. Ardından o da makineyi kapatıp gider.

Çutki ve Barki Şada’ya ders vermek isterler bu yüzden makinenin düğmesini açarlar ve içindeki su iyice kaynar patlama noktasına geçer. Tabi Şada yerine küçük kızlardan biri makinenin yanına gider. Vani kıza bağırır ama yetişemez. Onun yerine bir kadın çekip çıkartır. Vani ona teşekküre gidecekken kadın Vasu çıkar. Vani donup kalır. Vasu herkesi azarlamaya başlar. O sırada Bihan gelir ve Vani makineyi Bihan’ın açık bıraktığını düşünerek üstüne yürür.Yakasından tutar. Çocuk kaybetme acısının ne demek olduğunu bildiğini söyler. Daha sonradan söylediklerinin farkına varıp duraksar.Bihan ne demek istediğini sorar. O sırada Dhruv yetişip ortalığı yumuşatır. Vasu ise Dhruv’un geldiğini görünce gözleri dolu dolu oğlunu izler. Bauji ise Vasu’nun döndüğünü her şeyin yoluna gireceğini söyler. Annesinin geldiğini öğrenen Dhruv da şaşkındır. İkisi uzun uzun bakışır. Anne oğul 2 yıl aradan sonra barışmış olurlar. Bu sırada Vasu’nun dikkatini Vani çeker. Koşi araya girip onun kim olduğunu anlatır.

Vani evdeki çocukları göndermek için bahçeye gider. Bihan kolundan tutup kendine çeker. Vani ne cüretle bana dokunmaya cesaret edersin diye bağırır. Bihan yanında bulunan kovadaki suyu Vani’nin kafasından boşaltır.Kafanın içi çok sıcak artık soğu der. Kendisini neden tekrar tekrar suçladığını sorar makineyi kapattığını söyler. Kendisinin de Thapki olduğunu bildiğinden dokunmaya cüret ettiğini söyler.Ama neden bu kadar taş kalplisin bilmiyorum diyerek gider. Thapki ise o malum günü anımsıyor.

Vasu, babaannenin yanına gidiyor. Babaanne bir kez daha Vani’nin Thapki olduğunu söyler. Vasu’nun da kafası karışır. Bihan’ın yanına gider. Bihan yüreğinin Thapki olduğunu hissettiğini söyler. Vasu ise neden böyle davrandığını altındaki sebebini bulmalıyız der. Vasu Bihan’a neden böyle olduğunu birlikte bulacağız der.

Ertesi gün yine evde tören olacaktır. Töreni Koşi yapacaktır. Şada Koşi’ye içecek vermiştir ama yine Dhruv içeceğe bir şeyler katarak Koşi’nin sesini kısmıştır. Törene devam etmesi için Vasu, Vani’ye teklif eder. Kekelemeyen Vani burada kekelemeye başlar. Bihan ve Vasu birbirine bakarak gülümser. Bihan Thapki diyerek yanına gider. Herkes şok olur. Koşi kafasını tutar Şada ise hissettiklerim doğruymuş der. Ama Vani sinirlenmiştir. O zaman Koşi’ye de Thapki demeliyiz onunda sesi çıkmadı gibisinden yorumlar yapar ve yine iş antlaşmasını bitirmekle tehdit eder. Yine özür dileyen Bihan olur.

Bu arada eve gelen onu konuğu Aditi’yi rahatsız etmeye başlamıştır. Onu odaya kapatmıştır. Dhruv Aditi’nin yokluğundan şüphelenip onu tam zamanında yakalayıp evire çevire döver. İyi hoşta sevgili Vani Oberoy’un kardeşime nasıl dokunursun deyip tokat atması herkeste bir kez daha şimşek çakmasına sebep olur. Bihan da akıl tutulması yaşar. Bu konuda iki ileri bir geri gider.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir