Aşk Bir Rüya 103. Bölüm Özeti- 2 Haziran Salı

Vasu Geri Döndü!

Pandey konağında yeni bir gün başlar. Thapki babaanneye her şeyin çözüleceğini anlatarak onu rahatlatmaya çalışır. Kahvaltı masasına ilerlerken evin yeni sahipleri çoktan oturmuş iştah kapatacak tarzda yemeklerini yiyordur. Evin yeni üyeleri Bauji ve babaannenin yerine oturmuştur. Thapki bu duruma çok bozulur. Sanki laftan anlıyormuşlar gibi Thapki onlara gereksiz yere çıkışır. Kadın da zaten her an tükürecekmiş gibi duruyor. Sandalyeye kendi adını kazır ve artık burası benim der. Üstüne zaten Thapki’nin kekemeliğiyle dalga geçmeyeni dövüyorlar. Onlar dalga geçince Bihan üstlerine yürür. Thapki onu sakinleştirmeye çalışır. Hizmetçi kız Bihan’la çarpışır ve su yere dökülür. Kız eğilir ve yere dökülen suya elleyip kafasına dokunur. Bihan’a da garip garip bakar. Al başına belayı.

Ayrıca bu kız o kadar cahildir ki elbiseleri dolap diye buzdolabına dizmiştir. Thapki ve Bihan terasta uyumaya çalışır. Thapki sineklerden rahatsız olur ve Bihan sineklerle uğraşacağım derken tül üstlerine düşer. Bunlar sakarlıklarından ve bakışlarından bir şey kaybetmemiş.

Koşi denen kadın herkese zıt gitse de Bihan’la karşılşınca onun suyuna gitmeye çalıştığı çok belli. Kadının birden sesi yumuşuyor. Tabi ki bunda bir yılanlık seziliyor.

Gece olunca Bauji soluğu Koşi denen kadının yanında alır. Aralarında bir mesele olduğu belli ama Bauji bunu herkesin içinde dile getirmiyor. Koşi hakkındaki gerçeği kimsenin bilmemesini istiyor.

Sabah olunca evin içinden alkol kokuları yükselir. Koşi’nin yanındaki adam alkol yapıyordur. Ev halkı iyice bezmiştir. Thapki mabedin yanında böyle şeyleri yapmalarının doğru olmadığını anlatmaya çalışır. Ama kadın yine Thapki’yi kekemeliğinden vurur. Kısacası Thapki’ye düşman olmaya başlamıştır.

Vasu dua ederken Bauji yanına gelir. Koşi Devi’nin evlerine çöreklendiğini evin ona ihtiyacı olduğunu söyler. Vasu gözlerini açar. Evde ise Bihan ve Thapki saftirik Şankarın ağzından evin tapusunun yerini öğrenir. Sonra o kağıdı evin içinde alkol yapan adamın yanına götürür ve yakmasını sağlar. Böylece tapu gidince hak iddia edemeyeceklerdir. Koşi ise Şankar’a tokat atar. Thapki ve Koşi arasında sürtüşme yaşanacaktır. Koşi Thapki’ye tokat atacağı sırada birisi Koşi’nin elini tutar. Bu kişi Vasu’dur. Evine dönmüştür.

Vasu gelinlerini sıraya dizer. Azarlamaya başlar. Thapki’den evin anahtarlarını alır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir