Aşk Bir Rüya 100.Bölüm Özeti-30 Mayıs Cumartesi

Dhruv, Bihan’ın Yerine Geçti!

Thapki Dhruv’un şüpheli davranışlarından endişelenir. Bir iki ipucu da yakalamıştır. Dhruv’un da kışkırtıcı hallerinden sonra evlenecekleri yeri yakacağından şüphelenir. Bihan içindeyken korkar Dhruv’u ittirir. Dhruv’un şalı kandilin bir tanesine denk gelip yanmaya başlar. Bihan koşup abisini kurtarır. Thapki Dhruv’un gerçek yüzünü ana göstereceğim der ve bambuları yakmaya başlar ama yanmaz. Dhruv’un amacı Thapki’nin gereksiz endişeli görünüp kendisine iftira atmasıdır. Bihan yine Thapki’nin gereksiz yere endişelendiğini düşünür.

Thapki gelinliğini denemek için evdekiler tarafından çağrılır. Peşinden Dhruv gider. Bihan’ın araba süslemeye gittiğini arabanın frenlerinin tutmayacağından bahseder. Elindeki sinduru gösterip onu sana ben süreceğim der. Thapki gelinlikle koşturmaya başlar. Neyse ki Bihan’ı arabaya binmeden yakalar. Bihan’a arabanın frenlerinin tutmadığını Dhruv’un ona tuzak kurduğunu anlatır. Peki Bihan ne yapıyor dersiniz? Kimsenin aklına gelmez bu çözüm. Bunu anlamak için arabaya binmem lazım der. Siz siz olun burnunuzun dikine gitmeyin!

Bihan arabayı çalıştırır. Bir de Thapki’ye ahh böyle neler düşünüyorsun der. Frene basınca Bihan şok! Frenler tutmuyordur. Neden acaba ? Bihan duramayarak ağaca toslar. Dhruv da olanları telefonundan takip eder. Kardeşinin kaza geçirdiğine sevinen bir manyak görüyorunuz. Vasu ise Thapki’yi evin içinde arar bulamaz. Gelinlikle evden çıktığını duyar. Soluğu Şada’nın yanında alır. Dediğimiz gibi Şada’da durumlar aynıdır. Gelen vurur, giden vurur! Vasu’dan tokatı yer.

Şada ise Dhruv’un gerçek yüzünü annesine anlatır. Tabi Vasu olanlara inanamaz. Dhruv’un yanın gittiğinde Dhruv da o evdeki herkes gibi kendine kendine konuşuyordur. Yüksek sesle sen benimsin Thapki diyordur. Bunları duyan Vasu kulaklarına inanamaz.

Dhruv ise Bihan’ın öldüğünü Thapki’nin ona dönmesini bekliyordur. Thapki ise Bihan’ınn ölmediğini müjdeler. Ama Thapki yenilgiyi kabul etmiştir. Bihan’ın ölümle burun buruna gelmesi onu korkutmuştur. Dhruv sindiru alıp Thapki’ye sürecekken Bihan gelir. Dhruv’un elinden tutar izin vermez. Şimdi gerçekleri Bihan da öğrenmiştir. Artık gerçekleri Bihan Vasu Şada ve Thapki biliyordur. Vasu bu olayı evdekilerin duymasını istemez. Thapki ve Bihan kabul ederler. Ama Dhruv düğüne katılamayacaktır.

Düğün günü gelir. Artık dananın kuyruğu kopacaktır. Ama olaylar gösteriyor ki tarih tekerrürden ibarettir. Dhruv gizlice içeriye sızmayı başarır. Dhruv elindeki silahı göstererek annesini tehdit eder. Sürekli birileri tehdit ediliyordur. Kimse sesini çıkarmaz ve bu yanlış devam eder.

Thapki ve Bihan birbirine çiçek takma töreniyle başlar. İnsan keşke eğlenceli hallerini izleyebilsek diye geçiriyor içinden ama hazırlıklı olun Dhruv ortalığı toza dumana bulayacak !

Dhruv Bihan’ın odasına girmeyi başarır. Arkasından sopayla vurarak Bihan bayılır ve Dhruv meşhur başlığı takar. Thapki’nin de içine doğar ve hemen Bihan’ın odasına gider. Başlığı takmış Dhuv ile karşılaşır ama onun Dhruv olduğunu anlamaz. Yani biz buradan görüp anlıyoruz, Vasu görünce onun Dhruv olduğunu anlıyor diğerleri nasıl anlamıyor akıl almıyor. Bez parçası takılsa yine yüzü görünmeyecek. Bu başlık boncuklu ve Dhruv’un tipsiz suratı gayet net bir şekilde belli oluyor. Yandan bakanlar nasıl fark edemez hayret doğrusu. Devamı gelecek bölümde saklı. Sakın kaçırmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir