Yaralı Kalbim 59.Bölüm Özeti – 4 Nisan Pazar

Geet, Maan İçin İlk Orucunu Tutuyor!

Yaralı Kalbim 59.bölüm özetinde Nandini kafayı fena halde Dev’e takmıştır. Tabi Nandini Dev’i Geet’in kocası Maan olarak biliyor. Nandini Dev’in her hareketini yanlış anlayıp Geet’i aldattığını sanıyor. Gördüklerini Geet ile de paylaşamıyor kocasını çok sevdiği için üzülmesini istemiyordur. Yaralı Kalbim özeti devam ediyor.

Diğer tarafta Dev’e aile tarafından baskı altındadır. Her türlü işi Dev’in üstüne yıkmışlardır. Dev Geet’ ailesinin çok acımasız ve tuhaf insanlar olduğunu söyler.

Yarı sarhoş yarı ayık kafalı dayı ise sürekli Geet ile Maan’ı yakalıyor ama anlatmaya çalışana kadar her şeyi unutuyordur. Zaten evdekilerde dayıyı pek ciddiye aldıkları söylenemez.

Evde Karwaci kutlamaları yapılacaktır. Kadınlar kocaları için oruç tutacaktır. Bu Geet’in Maa için ilk orucu olacaktır. Geet’in içi buruktur. Bu anları kendi evinde ve büyükanneyle birlikte geleneklerine en uygun şekilde yaşamayı istiyordur.

Evde kadınlara kına yakılır. Geet uzaktan kınasını Maan’a gösterir. Maan da kimseye görünmeden kapıların ardından gizli gizli Geet’e bakar. Kadınların elleri kınalıyken hizmetçi kız yemek getirir. Kadınlar kendi aralarında nasıl yiyeceklerini konuşurlar. Geet hemen aç olmadığını söyler yoksa Dev’in elinden yemek zorunda kalacaktır. Pami açtır bu yüzden Geet Tej’i çağırtır. Pami Tej’in böyle şeyler yapmayacağını söyleyip gelmemesini ister. Ama Geet bu konuda ısarcıdır. Geet Tej’e de ısrar edince Tej mecbur kalır. Pami’ye yemek yedirirken kızın yüzüne bile bakmaz. Zorla yedirdiğini belli eder. Bu durum ise Pami’yi oldukça mutlu etmeye yetmiştir. Çünkü İlk defa Tej onun için bir şeyler yapmıştır.

Pami daha sonra Geet’in yanına gidip teşekkür eder. İlk defa bu kadar mutlu olduğunu anlatır. Kızlar mutfakta kendi aralarında konuşuyordur. Oruç tutacak kadınlara erkek tarafından sahur tepsisi veriliyordur ama ne Pami ne de Geet böyle bir şey alabilmiştir. İkisi de bu konuda oldukça duygusaldır.

Nandini elleri kınalıyken Dev ile çarpışıp yere düşer. Nandini Dev’in kendisini kaldırmasını istemez. Ortaya komik anlar çıkar.

Eve yine sürpriz konuk olarak Adi gelir. Adi büyükannenin emriyle Geet’e sahur tepsisi getirmiştir. Geet bu hediyeye çok sevinir. Büyükannesi onu unutmamış uzaklardan da olsa onun için geleneklerini en uygun şekilde yerine getirmesini sağlıyordur. Bu davranış teyzenin de hoşuna gitmiştir.

Adi evdeyken Dev ve Maan da gelir. Herkesi tedirgin bir hal sarar. Adi’nin Dev’in Maan olduğunu bilmediğini sanıyorlardır. Neyse ki Adi hazırlıklıdır ve pot kırmaz.

Teyze Pami’nin de sahur tepsisini verir.Pami bir kez daha mutlu olmuştur. Kız bu küçük şeylere bile o kadar hasret kalmış ki en ufak bir davranış onu mutlu etmeye yetiyor. Pami kocasına aç olup olmadığını sorarken Tej yanlış anlar ve Pami’yi saçma sapan oyunlarından vazgeçmesini söyleyip ellerini yıkamasını ister. Pami herkesin içinde mahcup olur.

Geet ve Maan gece sahur için sözleşirler. Çünkü yemeği Maan’ın Geet’e yedirmesi gerekiyordur. Gece Geet kalkıp hazırlanır. Maan da saatini kurup kalkmıştır. Ama Tej gece vakti işi olduğunu söyleyip Maan’ın arabayı hazırlamasını ister. Geet odada beklerken sesleri duyar. Pami Tej’e gitmemesini orucunu onsuz açamayacağını söylerken Tej her zamanki gibi onu azarlar. Geet Pami için Tej ile konuşup ikna eder. Ama Tej Pami’ye gidip patlar ve kendisini Geet’e acındırmakla suçlar. Tej tekrar gitmek için tutturunca annesi müdahale eder. Kısaca sonuca gelirsek Geet sahurunu Maan’ın elinden yapmayı başarmıştır.

https://www.youtube.com/c/DiziHaber2/featured
https://www.youtube.com/c/DiziHaber2/featured

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir