Yaralı Kalbim 55.Bölüm Özeti -31 Mart Çarşamba

Maan Kılık Değiştirir ve Şoför Olur!

Yaralı Kalbim 55.bölüm özetinde Geet’in teyzesi ve Tej Geet hakkında kendilerince karar vermişlerdir. Geet artık bu evde kalacak ve hiçbir şekilde Maan Singh Kurana’yla konuşmayacaktır. Pami ve Geet birlikte çarşıya çıkacaklardır. Pami’nin kocası Tej, ikilinin peşine adam takar ve Geet’in yanına kimseyi yaklaştırmamasını ve konuşmasını engellemesini ister. Arabası bir kez daha bozulan Maan, bisikletle geliyordur. Yaralı Kalbim 55.bölüm özeti devam ediyor.

Yaralı Kalbim 55.bölüm özeti- Maan bisikletle gelirken Pami ve Geet de arabayla yanlarından geçer. Maan arabanın içerisinde Geet’i görür ve seslenir. Geet derinlerden ses duyar fakat sağa sola bakmayı pek tercih etmez, sadece bir ses duydum demekle yetinir. Geet ve Pami pazara geldiklerine Maan peşlerine düşüp onları bulmaya çalışır. Geet Maan’ın düşüp kırılan çerçeveli fotoğrafını yaptırmak için bir tezgahın önünde durur. Resmen yakalamaç oynar gibi birbirlerinin yanından geçip görmezler.

Bu arada şehre gelen biri daha vardır. O da Adi… Adi Teji ve ailesinin evini bulmaya çalışır. Telefonla ne Geet’e ne de Maan’a ulaşabiliyordur. Yolda Tej’i sorar ve ona kardeşini gösterirler. Adi Tej’in kardeşi Lucky’i takip ederek evi bulur. Hizmetçi kız Adi’yi Maan Singh Kurana’nın adamı zanneder. Bu Lucky Adi’yi dövmeye başlar. Adi’nin fena halde pataklanmıştır. Yaka paça edip evin dışına atmıştırlar. Bu olanlardan da Geet’e bahsedilmemesi kararı alırlar.

Geet ve Maan sonunda karşılaşır. Geet Maan’ı tekrar görmenin heyecanıyla kalbi yumuşayacak gibi olsa da Maan’ın söylediği sözler kulaklarında çınlayınca gitmesini ister. Maan pişman olduğunu onsuz yapamayacağını defalarca söyler. Ama Geet’in kalbi soğumaz. Dev’i affetmesinin sebebi Maan ile yeni bir başlangıç yapmak geçmişin sayfalarını kapatıp yeni hikayeler biriktirmek istediğini söyler. Maan ağzından çıkanları öfkeyle söylediğini belirtse de Geet belki de önceden düşündün diye cevap verir. Öfkenin ateşi aşkımızı yaktı der. Eğer affetmemi istersen buradan gitmen gerekiyor diye tekrarlar. Zaten Geet akrabalarının kafası kırıktır bu yüzden Maan’ a zarar gelmesini istemez.

Maan mecbur bırakmak zorunda kalır. Tapınağa gidip kendini cezalandırmayı düşünür. Közün üstünde yürümeye başlar. O sırada da Geet’in ayağına cam parçası batar.

Evde kargaşa hakim olur ve Geet’in ayağına batanlar gündem konusu olur. Bir anda dayı da gelip ortalığı karıştırır. Geet’in pazarda kimle görüştüğünü öğrenmeye çalışırlar. Tapınaktaki adam da Maan’a kendisine zarar vermesinin hiçbir işe yaramayacağı kimin kalbini kırdıysa düzeltmesi gerektiğini söyler. Bu arada Adi Maan’ı bulur ve başına gelenleri anlatır. Maan Geet’in nasıl bir aileyle birlikte kaldığını öğrenir.

Geet ise Adi’nin eve gelip dövülmüş olduğunu anlar. Geet bu duruma çok üzülür. Maan’ın hatası yüzünden boşu boşuna Adi dövülmüştür. Teji ise akşam yemeğinde Geet’in kiminle konuşup konuşmadığını sorgular. Tüm aile başa bela! Teyze, Pencap da kuralların katı olduğunu söyler. Burada kadınları üzen erkekler cezalandırılıyormuş. Brij Geeti’in başına çorap örerken neredeydiniz?

Adi ve Maan konuşurken eve yeni bir şoför alınacağını duyarlar. Maan isim ve kılık değiştirerek bu eve girecektir. Aynı gün teyzenin de doğum günüdür. Büyük bir doğum günü organize edilir. Maan iş görüşmesi için gelir. Aile iki kişi arasında seçim yapması gerekir ve Balwant Singh’i yani Maan’ı seçerler. Maan evde bir yandan da Geet’den kaçmaya çalışıyordur. Bu yeni şoförün hareketleri ve Geet’den sürekli kaçıyor oluşu Geet’i şüphelendirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir