Yaralı Kalbim 51.Bölüm Özeti -27 Mart Cumartesi

Geet Merdivenlerden Düştü! Bebeğini KAYBETTİ!

Yaralı Kalbim 51.bölüm özetinde Geet ve Maan her zamanki atışmalarına devam ediyor. Büyükanne de alışmış sonuçta kendi iletişim tarzlarının böyle olduğunu kabul edip eğlenmeye bakar. Diğer tarafta Dev evde dolanıp Maan’ın gözüne batmaya devam eder. Maan Geet ile birlikte bu bölüm çocuğun cinsiyeti kız-erkek olacak kapışması yapıp birlikte yoga derslerine katılırlar. İkili bu süreci heyecanlı bir şekilde yaşıyordur. Ta ki Geet merdivenlerden düşene kadar. Yaralı Kalbim 51.bölüm özeti devam ediyor.

Annie ve Arjun düğün organizasyonunda yaşadıkları zıtlaşmalar ve kıskançlıklar sonucunda işleri ayrı yürütmeye karar verirler. Bu durumda yine rekabet baş gösterecektir. Annie kafasındaki planları hayata geçirmek için bir türlü uygun bir müşteri bulamaz. Sonuncu müşteri de mafya babası çıkar. Annie başına bela almamak için Arjun’un sekreterini kandırarak ona yönlendirirler.

Geet ise evde yine çok aceleci hareketler edip sağa sola çarpar ve canı acır. Maan ve Dev aynı anda Geet için endişelenir, Geet diye seslenirler. Dev de Geet’e bir şey olacak diye telaşlanır ve gayri ihtiyarı ağzından Geet kelimesi çıkar. Maan’ın siniri bozulur. Dev uzaktan onları izleyip sessizce ayrılır.

Maan projesiyle ilgili görüşme yaptığı iş adamı Dev’in iş aradığını iki kardeş arasında dedikoduların olduğunu anlatır. Adam Dev’i işe alıp almamakta kararsız kalmıştır, Maan da işe alınmamasını ister.

Dev işe alınmadığını öğrenince canı sıkılır ve mutfağa geçer. Mutfakta da Geet yemek yapıyordur. Dev kendi evinde sığıntı gibi yaşıyordur. Uzun bir sessizlik olur. Geet dolaptaki baharata uzanamaz. Dev yardımcı olmak istediğini söyler. O da bir türlü doğru baharatı bulamaz. Maan da salondan yatak odasına geçer gibi ofisten mutfağa gelir. İkili arasında mıy mıy bir şekilde geçen baharat bulma operasyonunu izler. Dev abisini görünce sessizce ayrılır. Geet de ulaşamadığı baharatın açıklamasını yapar. Daha sonra konu Maan’ın sürekli sinirlenmesi ve hiç gülmemesi olur. Bundan sonra Maan sürekli gülümseyerek etrafta dolaşacaktır.

Arjun Annie’ye mafya babasını üzerine saldığı için kızmaya başlar. İkili kavgalarına başlayamadan sözde yeni yetme mafya delikanlısı gelir. İkilsinin de illa bu düğün organizasyonunu yapmasını istiyordur. Üstelik ayrı ayrı değil birlikte çalışmalarını isteyecektir.

Yemek masasında Maan gülümseyerek sohbet etmeye başlar. Dev gelince yine suratı asılır. Dev’e ofise gelip çalışmasını söyler. Büyükanne bu habere sevinir.

Maan büyükanneye Geet’i verdiği özel bir klinikteki adrese acil gelmelerini söyler. Büyükanne ve Geet giderken Dev hastane lafını duyunca telaşlanır.

Geet kliniğe gittiğinde Maan’ın yoga dersi aldığıı öğrenip sevinirler. İkili gülüşürken Dev zart diye çıkıp ortamın atmosferini bozar. Dev de gerekli açıklamasını yapıp başı önde arkasını dönüp gider.

Bu bölüm Geet ve Maan çocuğun üzerine biraz daha düşüyorlar. Maan babalıkla ilgili duygularını açıklarken Geet’in gözleri dolar. Akşam da evde bebeğe iyi gelecek müzikler açmaya çalışır. Tabi bunları yaparken yine kavga etmeden yapamazlar.

Gece olduğunda Maan Adi’den telefon alır. Yaptıkları bir projenin çalışanları greve girmiştir. Maan gece evden çıkar. Sabah Geet Maan’ı arar ama Maan telfonlarına cevap vermez. Grevde ki işçiler patronlarından memnun değildir. Patronda ileri geri konuşunca kavga çıkar. Kavga esnasında Maan’ın telefonu açılır. Sesleri duyan Geet’in ağzı açık kalır ve neler olduğunu anlamaya çalışır. Kavga da Maan kafasına taş yiyince ve Adi’de Maan’a bağırınca Geet bu sesleri duyup korkmaya başlar. Merdivenlerden hızlı hızlı inip büyükannesine seslenir. Büyükanne de Geet’e yavaş olması gerektiğini söyleyip durur.

Geet son basamağa kadar normal gelip birden tuhaf bir şekilde dönmeye başlar ve kendini yerde bulur. Düşme sahnesinin biraz garip olduğunun altını çizelim. Yere düşen Geet acı çekiyordur. Büyükanne gelip Geet’e dizine yatırır. Geet’in acı çektiği bir hayli belli oluyordur. Sesleri duyan Dev koşarak gelir. Ambulansı arayıp hastaneye giderler.

Hastaneye gidince büyükannenin iki gözü iki çeşme ağlıyordur. Dev ona destek olmaya çalışır. Annie’ye haber verilir. O da bir hayli korku içinde hastaneye gelmiş büyükannesine ve Dev abisine sarılınca o da ağlamaya başlamıştır.

Bu arada Dev Maan’ı da arayıp durumdan haberdar edecektir. Dev Geet’in merdivenlerden düştüğünü söyler. Korku içinde Maan arabasına atlayıp hastaneye ulaşmaya çalışır.

Maan hastaneye geldiğinde doktorda aileyi bilgilendiiyordur. Geet ‘in iyi olduğunu ama bebeği kaybettiklerini açıklar. Bebeğin öldüğünü Maan da duymuştur. Büyükanne hıçkırarak Maan’a sarılır.

Maan uzaktan Geet’e bakar. Doktor Geet’in bebeğini kaybettiğinden haberi olduğun söyler.

Gelecek bölüm gözyaşlarınıza hakim olamayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.